Коноплянка в Шахтарі: дві вічності зійшлися в одну коротку мить

Оглядач Sport.ua - про перехід Коноплянки в «Шахтар»

Коноплянка в Шахтарі: дві вічності зійшлися в одну коротку мить
© ФК Шахтар

Можна по-різному ставитися до гендиректора «Шахтаря» Сергія Палкіна, але його слова про те, що можливі трансфери Коноплянки та Тайсона не пов'язані між собою - це чиста правда. Радісний українець прийшов в «Шахтар», сумний бразилець залишився в «Шахтарі», але це абсолютно не означає, що Каштру повинен буде вибирати когось з цих двох. Навпаки: місце в основі має бути гарантовано обом. Якщо, звичайно, з функціоналкою першого буде все в порядку. І з мотивацією другого.

***

Напевно питання ігрового впровадження Коноплянки в модель «Шахтаря» в усій цій раптовій історії аж ніяк не перше. І навіть не друге. Тому що гравець з характеристиками і чеснотами Коноплянки без особливих проблем і поневірянь повинен влитися в ігрову схему «гірників». Тому що Коно - нетиповий український футболіст. Швидше навіть навпаки: в ньому більше креативу і техніки, ніж сили і завзяття. За цими критеріями Євген більше схожий на Тайсона і компанію, ніж на Степаненка співтовариші. Та й грати вінгер нашої національної збірної в своєму новому клубі буде виключно на «рідній» позиції - лівого крайнього, тоді як Тайсон повинен буде зосередитися на функціях центрального розігруючого. У зв'язку з цим буде дуже цікаво подивитися на зв'язку Ісмаїлі - Коноплянка. Чомусь уже зараз здається, що ці двоє знайдуть спільну мову.

Зайвим підтвердженням того факту, що Коноплянці уготовано місце в основі «помаранчево-чорних», може служити орендне відрядження Фернандо в португальський «Спортинг». Ось з цим бразильцем покупка українця пов'язана безпосередньо, тому що як раз вони, ці двоє - гравці однієї формації. Але Фернандо ще молодий, і рівень Ліги чемпіонів він ще не тягне. Тому йому явно піде на користь не чужі атмосфера і середовище в досить сильному португальському чемпіонаті. А ось Соломону в зв'язку з цим пощастило менше. Саме Манор до приходу Євгена часто виконував роль лівого вінгера. Не без блиску виконував, але явно без стабільності. Напевно тепер ізраїльтянин стане гравцем ротації. Але він це може собі дозволити. З огляду на, в першу чергу, його ніжний вік.

***

Якщо продовжувати тему суто ігрової потреби цього трансферу, то її доцільність лежить на поверхні. Після останнього великого відходу легіонерів із «Шахтаря» (імені Бернарда і Фреда), атакувальна ланка чемпіонів України почала помітно підсідати. Особливо це простежувалося на міжнародній арені. Марлос часто травмувався, а навіть двожильного Тайсона не вистачало на всі проломи, що утворилися. Донеччани спробували вирішити проблему запрошенням чергового бразильського десанту, але він в силу молодості і недосвідченості поки що не здатний її вирішувати. Це мав бути трансфер серйозного, досвідченого і майстерного півзахисника. Коноплянка в ці критерії вписується ідеально. Причому за смішні гроші - три мільйони євро. Подейкують, що пару років тому «Шахтар» робив надцяту спробу придбати Коно, але тоді «Шальке» запросив порядку тринадцяти мільйонів, і «гірники» вирішили не витрачатися. І ось тепер їх терпіння винагороджено: ціна на гравця впала більш ніж в чотири рази.

***

Хоча, якщо чесно, в цьому теж є підступ. «Шахтар» відірвав, без питань, цінний кадр, на який таки був попит. Але останні два сезони в «Шальке» Євген переважно грів «банку». Він лаявся з багатьма своїми тренерами, не бажаючи перебудовуватися, вигризати в обороні. Його критикували за прямолінійність, прогнозованість для захисників, але він вперто вважав, що наявних опцій достатньо, щоб претендувати на ексклюзивність. Для «Шальке» цього було недостатньо, для збірної України - більш ніж. Але потрібно розуміти, що Євгену в кінці вересня стукне тридцять - вік уже зовсім не метелика-одноденки. Так, особливо відпрацьовувати в обороні «Шахтаря» йому не доведеться при живому-то Ісмаїлі, та й на чемпіонат України вистачить навіть такого Коноплянки, але самому Жені потрібно серйозно переосмислити всю свою європейську спадщину. Тому що у нього було досить задатків, щоб стати першою зіркою «Севільї» і піти второваною дорогою в «Реал». Але вийшла явно не уторована дорога в жорсткий і безкомпромісний німецький футбол, де цінуються, в першу чергу, суворі мужики, а не стільки майстри паркетного па-де-де. Якщо Коно хоча б на заході кар'єри візьметься за голову, то ми ще зможемо побачити цього футболіста у всій його красі. А не тільки версію пізнього Едуарда Стрельцова.     

***

Ну, а тепер про головну сторону цього трансферу - іміджеву. «Шахтар» за смішні гроші і фактично за пару днів прописав у себе одного з двох кращих українських футболістів останнього десятиліття. Тепер донецька команда вже не буде асоціюватися в середовищі нейтральних футбольних прихожан виключно як бразильський конгломерат. Коно здатний змінити цей крен. Не будемо також забувати і про суто споживчий бік цього переходу. Прихід такого популярного в нашій країні футболіста може і повинен вплинути на вболівальницьку активність, на розкупаємість футболок. Це теж черговий плюсик в карму шахтарського маркетингу.

Однак навіть не в цьому вся сіль. «Шахтар» безуспішно намагався придбати цього футболіста останні п'ять-сім років. І з різних причин це не вдавалося: то ціна завищена, то «складнощі перекладу». Приблизно в ці ж тимчасові проміжки футболістом цікавився і основний конкурент «гірників» на внутрішній арені. Так що там далеко ходити - недавно, коли з Туреччиною у Коно застопорилося, поповзли чутки, що Євген може виявитися в «Динамо». Дуже навіть може бути, що ці чутки - спроба видати бажане за дійсне. Перш за все в тому плані, що гроші на зарплату такому гравцеві у керівництва «біло-блакитних», на відміну від «помаранчево-чорних», зараз навряд чи знайшлися б. Але те, що Суркіси дуже хотіли бачити цього футболіста в своїй команді ще з часів його активності в «Дніпрі» - факт, сумнівам який не підлягає. І ось тепер цей футболіст, один із символів нинішнього українського футболу, а в недалекому минулому - і такої-сякої опозиції «Шахтарю», перебрався в цей самий «Шахтар».

Валерій ВАСИЛЕНКО

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(5 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    JulikoB
    online
      JulikoB, 04.09.2019 11:32
    0
    Шахтер объявил о покупке Витао, за которым охотилась Барселона
    ВВВ
      ВВВ, 04.09.2019 11:26
    0
    Bolshoi, 04.09.2019 10:51
    Раньше кроты заказывали статейки где они уводили трансферы у Барселоны, сейчас тоже самое, но только у Динамо. То ли кроты мельчают, то ли Динамо растёт.
    Так то Динамо росте певна річ! Ось тільки нагадай мені коли Шахтар випередив Барселону? Та й ще при цьому публікації замовляв! Такого не було!! Хіба що мова йде про якийсь бразильський молодняк,який рахується персективним та грає за молодіжну збірну .Буде чи ні з того молодняка толк то бабка надвое ворожила,а Коноплянк5а вже готовий гравець,з українським паспортом,та член збірної. Ну а як виросло Динамо то всі вболівальники бачать,ростуть прямо на очах.
    JulikoB
    online
      JulikoB, 04.09.2019 11:22
    -3
    И вот теперь их терпение вознаграждено: цена на игрока упала более чем в четыре раза.
    -------------------------------------------
    Пора уже Марадону подписывать, цена подходящая.
    Bolshoi
    online
      Bolshoi, 04.09.2019 10:51
    -2
    D.Lanskoy, 04.09.2019 10:38
    К чему тут Динамо, я так и не понял. Ну хотели они Коноплянку, так это было давно, сейчас такой потребности нет. Динамо сделало достаточно много приобретений в последнее время, а Шахтер нет. У него в ближайшее время уйдут лидеры, им нужна опытная замена. У Динамо с этим проблем пока нет (ну, или у них сплошные проблемы, которые Коноплянка не разрешит). Чем в конкретном трансфере проиграло Динамо, я не понимаю. Может, у них был интерес к Коноплянке до 15 года, но этим летом как-то они не сильно проявляли заинтересованность.
    Раньше кроты заказывали статейки где они уводили трансферы у Барселоны, сейчас тоже самое, но только у Динамо. То ли кроты мельчают, то ли Динамо растёт.
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 04.09.2019 10:38
    0
    К чему тут Динамо, я так и не понял. Ну хотели они Коноплянку, так это было давно, сейчас такой потребности нет. Динамо сделало достаточно много приобретений в последнее время, а Шахтер нет. У него в ближайшее время уйдут лидеры, им нужна опытная замена. У Динамо с этим проблем пока нет (ну, или у них сплошные проблемы, которые Коноплянка не разрешит). Чем в конкретном трансфере проиграло Динамо, я не понимаю. Может, у них был интерес к Коноплянке до 15 года, но этим летом как-то они не сильно проявляли заинтересованность.
    Тарас Пипко
    online
      Тарас Пипко, 04.09.2019 02:24
    +1
    Виктор Андрущик, 03.09.2019 22:02
    Вот и Шахтер лоханулся,купить такое и еще 3 ляма отдать,еще и зарплату платить.
    Лучше б тебя купили. Такое как ты можно дороже продать.
    Тарас Пипко
    online
      Тарас Пипко, 04.09.2019 02:22
    +2
    trasher87 trasher87, 03.09.2019 14:59
    Я ещё раз говорю. Мне нельзя прокомментировать?. Я болельщик или должны быть только оды Славься родной шахтер???
    Мне интересно глянуть. Мне интересно это трансфер под лч. Или просто подобрали чтобы другие не забрали. Как допустим Петряка.
    Комментировать можно, хотя лучше высказать свое мнение. А вот решать кто кого сильнее и давать экспертную оценку трансферам не надо, Вы ж не Леоненко (который, кстати, в отличии от Коноплянки уж точно однообразный).
    nicksaf
    online
      nicksaf, 03.09.2019 23:14
    +1
    А у нас теперь Sitanta sports на Воле. Aufwiedersehen шахта-ТВ, Денисов и прочая, прочая Леоненка и Морозов.
    DK1961
      DK1961, 03.09.2019 22:14
    -5
    MADRIDISTA, 03.09.2019 21:23
    Молодец, в Шахті він заграє! Він не любить оборонятися, в Шахті бразильці також працюють тільки на атаку! Тому в нього тут є всі шанси! УСПІХІВ ЖЕНЯ!
    В копанке он протрет свои трусы на лавке запасных аж до дыр - бразилы и голден бой не уступят своего. И кого он сумеет вытеснить из основы? Марлоса? Тайсона? молодое дерево Коваленко? Не смешите...
    goncharoff.ag
      goncharoff.ag, 03.09.2019 22:13
    0
    Скорее всего это сделали, чтобы Тайсон не расслаблялся и не саботировал.
    Виктор Андрущик
      Виктор Андрущик, 03.09.2019 22:02
    -6
    Вот и Шахтер лоханулся,купить такое и еще 3 ляма отдать,еще и зарплату платить.
    Yasher
      Yasher, 03.09.2019 21:29
    -2
    Ну, хотя бы не в "Зенит"...
    MADRIDISTA
      MADRIDISTA, 03.09.2019 21:23
    -1
    Молодец, в Шахті він заграє! Він не любить оборонятися, в Шахті бразильці також працюють тільки на атаку! Тому в нього тут є всі шанси! УСПІХІВ ЖЕНЯ!
    MADRIDISTA
      MADRIDISTA, 03.09.2019 21:23
    -3
    Молодец, в Шахті він заграє! Він не любить оборонятися, в Шахті бразильці також працюють тільки на атаку! Тому в нього тут є всі шанси! УСПІХІВ ЖЕНЯ!
    MADRIDISTA
      MADRIDISTA, 03.09.2019 21:22
    -1
    Молодец, в Шахті він заграє! Він не любить оборонятися, в Шахті бразильці також працюють тільки на атаку! Тому в нього тут є всі шанси! УСПІХІВ ЖЕНЯ!
    Ossa8860
    online
      Ossa8860, 03.09.2019 21:01
    -7
    Forever_young_14, 03.09.2019 18:33
    Баран. Это финиш тебя как человека разумного. Обезьяний интеллект рулит
    Ты пидор@SS
    JulikoB
    online
      JulikoB, 03.09.2019 19:06
    -5
    Я так и не понял, о каких вечностях идет речь?
    Forever_young_14
      Forever_young_14, 03.09.2019 18:33
    -2
    Коментар згорнуто. Показати
    Ossa8860, 03.09.2019 16:38
    Финиш карьеры. Снимите шляпу: Евгений был классным футболистом.
    Баран. Это финиш тебя как человека разумного. Обезьяний интеллект рулит
    Вадим Максимов
      Вадим Максимов, 03.09.2019 18:12
    +4
    UKRAINE FAN, 03.09.2019 14:56
    Еще бы Лунина прикупили и вообще отлично было бы!
    Лунина уже поздно покупать, его нужно было покупать когда валился днепр. В этом плане преуспела заря. Но для этого нужно было отправлять на пенсию пятова, так как лунин думаю хотел играть, а не палировать лавку в шахте. По факту все равно за реал пока зидан у руля играть не будет.
    симон петлюра
      симон петлюра, 03.09.2019 17:47
    -5
    есть только миг попасть на эвро 2020 а после эвро можно в эвропу
    UKRAINE FAN
    online
      UKRAINE FAN, 03.09.2019 14:55
    +18
    trasher87 trasher87, 03.09.2019 14:36
    Трансфер насолить Динамо, да Валерий???
    Де пена и Вербич гораздо сильнее Жени.
    Вы просто издеваетесь когда пишите что не надо возвращаться жене назад, ведь есть Исмаили. Это смешно потому что они одногодки это раз. А во вторых когда идёт контра а это будет даже с Загребом в лч игрок обязан страховать.
    Очень странный трансфер не шахтеровский.
    Учитывая проблемы в центре поля.
    Когда 3 игрока травмы, покупается игрок края. Да ещё и однообразный.
    Зачем если нет проблем в Упл.???
    Смысл покупать для лч игрока не имеющий практику???
    Смешно. Вы думаете что разбираетесь лучше чем менеджмент шахтера? Если купили значит надо!
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 03.09.2019 15:23
    +17
    trasher87 trasher87, 03.09.2019 14:36
    Трансфер насолить Динамо, да Валерий???
    Де пена и Вербич гораздо сильнее Жени.
    Вы просто издеваетесь когда пишите что не надо возвращаться жене назад, ведь есть Исмаили. Это смешно потому что они одногодки это раз. А во вторых когда идёт контра а это будет даже с Загребом в лч игрок обязан страховать.
    Очень странный трансфер не шахтеровский.
    Учитывая проблемы в центре поля.
    Когда 3 игрока травмы, покупается игрок края. Да ещё и однообразный.
    Зачем если нет проблем в Упл.???
    Смысл покупать для лч игрока не имеющий практику???
    Исмаили хочет уйти, это известно. Также уйдет Тайсон. Шахтеру, конечно, пригодится креативный классный игрок вроде Коноплянки. К тому же, он местный, можно потом будет купить больше легионеров. Я думаю, он еще им дешево достался, поскольку желающих купить его не было, а Шальке он не нужен, чтобы ему зп выплачивать, к тому же, говорят, одну из самых больших в клубе. Жалко Женю, что так скоро и грустно закончилась его европейская карьера, но так бывает. Он не был супервыдающимся игроком, но вполне мог заиграть на более высоком уровне в Европе, если бы ушел раньше, и ушел в Ливерпуль. Но как случилось, так случилось. Спасибо Жене за финал ЛЕ с Днепром и за лидерство в сборной Украины. И удачи в Шахтере, который, конечно, не моя любимая команда, но все же не абы что и в УПЛ, и в Лиге чемпионов. Может, наконец выиграешь чемпионат Украины - ты заслужил.
    Atlos
      Atlos, 03.09.2019 15:03
    +11
    Шахтер хотел купить Коно ещё пару лет назад, когда ушёл Бернард но тогда Шальке запросил 14 лямов, в итоге Женя все равно оказался в Шахте только за меньшие деньги.
    Андрей Овчаренко
    online
      Андрей Овчаренко, 03.09.2019 14:47
    +10
    Мудрое приобретение, хотя и некоторые свои "против" конечно имеются. Но это реально правильный шаг имхо.
    Виталий Грин
      Виталий Грин, 03.09.2019 15:20
    +7
    капец... Афтар - при чем тут Динамо? Абы приплести...
    У Динамо на левом фланге полузащиты перебор, которого давно не было - Вербич, де Пена, Родригеш (для которого левый фланг родной, о чем он сам говорил), плюс отданный в аренду очень перспективный Булеца... И что, "поползли слухи", что Динамо хотело еще и возрастного и вечно ленивого Коноплянку, всю жизнь играющего на левом фланге, прикупить??? Самому не смешно?
    абы ляпнуть.
    UKRAINE FAN
    online
      UKRAINE FAN, 03.09.2019 14:56
    +7
    Еще бы Лунина прикупили и вообще отлично было бы!
    Слава Чебан
    online
      Слава Чебан, 03.09.2019 15:21
    +6
    UKRAINE FAN, 03.09.2019 14:56
    Еще бы Лунина прикупили и вообще отлично было бы!
    и зинченко вернуть бы
    Вадим Максимов
      Вадим Максимов, 03.09.2019 18:12
    +4
    UKRAINE FAN, 03.09.2019 14:56
    Еще бы Лунина прикупили и вообще отлично было бы!
    Лунина уже поздно покупать, его нужно было покупать когда валился днепр. В этом плане преуспела заря. Но для этого нужно было отправлять на пенсию пятова, так как лунин думаю хотел играть, а не палировать лавку в шахте. По факту все равно за реал пока зидан у руля играть не будет.
    sahka1981
      sahka1981, 03.09.2019 15:29
    +4
    "Теперь донецкая команда уже не будет ассоциироваться в среде нейтральных футбольных прихожан исключительно как бразильский конгломерат."
    Им очень нужен был украинец в атаку (а то одно Сан Пауло в атаке), ведь не мячи многочисленным бразилам его взяли подавать... Для ЧМУ Коно будет просто - космос. Да и в ЛЧ поможет.
    _ENJOY
      _ENJOY, 03.09.2019 15:20
    +4
    trasher87 trasher87, 03.09.2019 14:59
    Я ещё раз говорю. Мне нельзя прокомментировать?. Я болельщик или должны быть только оды Славься родной шахтер???
    Мне интересно глянуть. Мне интересно это трансфер под лч. Или просто подобрали чтобы другие не забрали. Как допустим Петряка.
    под ЛЧ
    _ENJOY
      _ENJOY, 03.09.2019 15:20
    +4
    trasher87 trasher87, 03.09.2019 14:36
    Трансфер насолить Динамо, да Валерий???
    Де пена и Вербич гораздо сильнее Жени.
    Вы просто издеваетесь когда пишите что не надо возвращаться жене назад, ведь есть Исмаили. Это смешно потому что они одногодки это раз. А во вторых когда идёт контра а это будет даже с Загребом в лч игрок обязан страховать.
    Очень странный трансфер не шахтеровский.
    Учитывая проблемы в центре поля.
    Когда 3 игрока травмы, покупается игрок края. Да ещё и однообразный.
    Зачем если нет проблем в Упл.???
    Смысл покупать для лч игрока не имеющий практику???
    ты кому?!
    Вадим Максимов
      Вадим Максимов, 03.09.2019 15:28
    +3
    Думаю тренера шахты, отнимут у него игрушку для селфи, которой он балуеться уже в течении нескольких лет, остановившись в развитии, и заставят играть.
    В 29 еще можно поиграть, как минимум 2-3 года на высоком уровне.
    Игрок классный, с днепром они до финала ле доходили, во многом благодаря Коно.
    Селекция шахты молодцы. Интересна сумма трансфера, или на халяву, возможно кто то в курсе.
    Тарас Пипко
    online
      Тарас Пипко, 04.09.2019 02:22
    +2
    trasher87 trasher87, 03.09.2019 14:59
    Я ещё раз говорю. Мне нельзя прокомментировать?. Я болельщик или должны быть только оды Славься родной шахтер???
    Мне интересно глянуть. Мне интересно это трансфер под лч. Или просто подобрали чтобы другие не забрали. Как допустим Петряка.
    Комментировать можно, хотя лучше высказать свое мнение. А вот решать кто кого сильнее и давать экспертную оценку трансферам не надо, Вы ж не Леоненко (который, кстати, в отличии от Коноплянки уж точно однообразный).
    New Zealander
      New Zealander, 03.09.2019 16:22
    +2
    Хорошая статья
    Forever_young_14
      Forever_young_14, 03.09.2019 15:06
    +2
    Коментар згорнуто. Показати
    Stepanich, 03.09.2019 15:00
    Дуже цікава ти, Женя, людина. Але, вибач, на фоні вагіни - це ЖЕСТЬ !
    Баран кукуевский. А ты хотел, чтобы Коно был на фоне голубой ромбической вагины???
    Йух тебе в рот, чтобы голова не качалась
    Тарас Пипко
    online
      Тарас Пипко, 04.09.2019 02:24
    +1
    Виктор Андрущик, 03.09.2019 22:02
    Вот и Шахтер лоханулся,купить такое и еще 3 ляма отдать,еще и зарплату платить.
    Лучше б тебя купили. Такое как ты можно дороже продать.
    nicksaf
    online
      nicksaf, 03.09.2019 23:14
    +1
    А у нас теперь Sitanta sports на Воле. Aufwiedersehen шахта-ТВ, Денисов и прочая, прочая Леоненка и Морозов.
    New Zealander
      New Zealander, 03.09.2019 16:25
    +1
    "Именно Манор до прихода Евгения часто исполнял роль левого вингера."
    Только я думал что Соломон играл правого вингера, вспоминая его игру против Динамо, когда он обойдя Миколенко с самой линии прострелил и Мораес забил гол пяткой". Разве тогда он тоже играл левого вингера? Эсли так то как он очутился на правом фланге?
    trasher87 trasher87
      trasher87 trasher87, 03.09.2019 15:28
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    _ENJOY, 03.09.2019 15:20
    ты кому?!
    Вопроса не понял.
    JulikoB
    online
      JulikoB, 04.09.2019 11:32
    0
    Шахтер объявил о покупке Витао, за которым охотилась Барселона