Євро-2012: годі розмов, нумо до роботи!
Вчора пройшла програма «Свобода» Савіка Шустера» на каналі «Інтер»
- 14 июня 2008, 10:59
- |
- 1987
- 4
«Рятувати Євро-2012 не потрібно − воно стовідсотково відбудеться в Україні та Польщі. Одначе для того, щоб фінальна частина європейської першості пройшла на найвищому рівні, наші політичні еліти мусять кинути займатися демагогією і негайно почати працювати», − про це заявив президент ФФУ Григорій Суркіс в ефірі програми «Свобода» Савіка Шустера» на каналі «Інтер» у п'ятницю, 13 червня.
«Врятуймо Євро-2012»
Нагадаємо, що в рамках масштабної соціальної акції «Інтера» на підтримку проведення в нашій країні континентального форуму п'ятничний випуск «Свободи» мав тему «Врятуймо Євро-2012». До Савіка Шустера завітали представники національної футбольної федерації, Національнго агенства Євро-2012, уряду, місцевих влад, які крім дискусії в студії могли взяти участь і в телемостах з Києвом, Донецьком, Львовом, Ужгородом, Чернівцями, Кіровоградом.
Об'єднання зусиль
Незважаючи на досить мінорну конотацію теми програми, Григорій Суркіс, відкриваючи своїм виступом випуск, налаштовував усіх присутніх та телеглядачів на оптимістичний лад. «Євро-2012 обов'язково відбудеться в нашій країні. Для мене питання постає лише в такому розрізі: чи проведемо ми найкращий чемпіонат Європи в історії, − зауважив глава ФФУ. − Я дуже цього прагну. Хочу, щоб Україні і Польщі дістався титул найкращих господарів турніру. У нас дійсно є певні труднощі, проте ми в змозі їх подолати. Для цього, щоправда, необхідно всім, владі і опозиції, бізнесу і громадянам, об'єднати свої зусилля».
Системний план
Григорій Суркіс спростував чутки, мовляв, УЄФА вкрай критично оцінює рівень підготовки України до турніру і шукає «запасні варіанти». Насправді Європейський футбольний союз не сумнівається в спроможності нашої країни достойно приняти Євро-2012. «Ми виконуємо стратегічний п'ятимісячний план, термін якого закінчується в кінці червня. І УЄФА вже зараз просить доповісти про наші наступні кроки, які ляжуть в основу подальшого системного плану. Але при цьому нам необхідно нарощувати темп, набирати оберти, пора закінчувати з пошуком винних і починати конкретно працювати», − наголосив він.
Євро-2012 − за рамки політики
Григорій Суркіс вкотре зазначив, що для успішного проведення Євро-2012 процес підготовки до турніру слід винести за рамки політичної боротьби. «Постійна ротація людей у владних кріслах зовсім не сприяє нашій справі. Гадаю, давно пора ввести певний мораторій на звільнення чиновників, які професіонально працюють в сфері Євро-2012, добре обізнані з проблематикою турніру, дійсно патріотично налаштовані. Впевнений, такі кадри реально приноситимуть користь, незалежно від того, до якого політичного табору вони належать».
Термінові завдання
У ході дискусії були окреслені найнагальніші завдання і виклики, які постають перед нинішньою владою у контексті підготовки до турніру. «Треба терміново затвердити «Закон про проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року», прийняти низку змін до законодавства, що спрямовані на встановлення належного інвестиційного клімату і запровадження «Єдиного інвестиційного вікна», ухвалити закони про концесію, державно-публічне партнерство та інші. Це все запитання до уряду і парламенту, і це все має бути виконано впродовж наступної сесії Верховної Ради, після якої депутати підуть на канікули», − підкреслив Григорій Суркіс.
Заради наших дітей
Глава ФФУ, член Виконкому УЄФА також черговий раз розставив усі крапки над «і» з приводу питання зносу ТРЦ «Троїцький», який унеможливлює проведення матчів Євро-2012 на столичному НСК «Олімпійський». За словами Григорія Суркіса, УЄФА чітко визначив, що споруда торгово-розважального центру перед стадіоном загрожує безпеці глядачів, і якщо вона не буде демонтована, то головна арена країни в жодному разі не зможе прийняти фінальний матч турніру. «Вся інша інфомація − неправдива, а розмови про якісь альтернативні варіанти, що дозволяють зберегти ТРЦ, − марні. А я вже неодноразово закликав: годі розмов, кидаймо демагогію і гайда до роботи, − резюмував Григорій Суркіс. − Ми мусимо це зробити в тому числі заради українських дітей, у яких з'явився шанс зажити в новій країні за європейськими стандартами».
Вікно в Європу
Слова та ідеї Григорія Суркіса виявилися дуже близькими для аудиторії в студії та на площах шести міст, з котрими проводились телепереклички. Про це свідчив і високий рейтинг підтримки глядачів (він визначається он-лайн голосуванням в студії), і виступи гостей програми. Теза, що Євро-2012 стане для України вікном у Європу, котру глава ФФУ культивує вже кілька років, повторювалась чи не кожним спікером програми і стала, напевно, основним меседжем випуску. Ну а підсумком і, можливо, головною цінністю передачі можна назвати зростання кількості людей, котрі вірять, що Євро-2012 неодмінно пройде в Україні і Польщі. Адже на початку програми традиційне голосування серед глядачів у студії визначило кількість «оптимістів» і «песимістів» у пропорції 64% до 36%, а по завершені дискусії частка «оптимістів» зросла до 83%...
ФФУ