Роман ГРИГОРЧУК: «Хотим усилить все линии»

Главный тренер одесского «Черноморца» постоянно просматривает новых кандидатов

В суботу одеський Чорноморець збереться на базі в Совіньоні. До 22-го червня команда працюватиме в Одесі. А завершальний етап підготовки до дебютного, після повернення, сезону в Прем'єр-лізі, одесити проведуть Австрію. На що претендуватиме виходець із першої ліги в еліті українського футболу сайту Футбол 24 розповів головний тренер Чорноморця Роман Григорчук.

- Суттєво плануєте змінити обличчя Чорноморця у період літнього міжсезоння?
- Хочемо зробити деякі селекційні кроки, але наскільки це нам вдасться наразі сказати важко. А загадувати не будемо.

- На що може розраховувати в Прем'єр-лізі колектив, який виборов путівку в еліту?
- На що ми можемо розраховувати ніхто не знає. Для того, щоб це визначити, потрібно пограти в Прем'єр-лізі. Без цього усі розмови так і будуть простими балачками, здогадами.

- Які позиції найбільше потребують підсилення?
- Хочемо підсилити усі лінії.

- Без підсилення усіх ліній мЧорноморцевім буде важко в еліті?
- Це ви уже від себе додали, я такого не говорив. Я, як тренер, вважаю, що потрібно підсилювати усі лінію - крапка.

- мЧорноморецьм, коли вилітав із Прем'єр-ліги, зробив ставку на легіонерів. У своїй трансферній роботі ви надаватиме перевагу іноземцям чи українцям?
- Політика клубу полягає у тому, щоби максимально задіювати своїх гравців. Але усі ми прекрасно розуміємо, що не можуть грати тільки свої вихованці. Необхідне запрошення інших футболістів. І тут уже потрібно визначатися - українець це буде чи легіонер. Наразі це питання для нас є непринциповим. Існує ліміт на легіонерів - не більше семи іноземців на полі. Із цим у нас проблем не має. Звісно, хочеться, щоби легіонери були сильнішими за українців. При цьому, завжди потрібно аналізувати ринок українських гравців. Він явно по цінах завищений. Тому, дешевше взяти легіонера, чим українця. Виходячи із цього, ми повинні приймати раціональні рішення.

- Агенти часто телефонують?
- Так, часто. Це звичайна ситуація, цим не переймаюся. Це ж складова частина роботи. Знаю, як в цій ситуації себе поводити, тому усе нормально.

- Той факт, що Чорноморець пізніше за команди Прем'єр-ліги закінчив сезон і, відповідно, матиме менше часу на відпочинок та підготовку, суттєво ускладнить вам повернення в еліту?
- В загальному, ні, не суттєво. Я би виокремив дві речі, про які варто говорити. Для функціональної підготовки, організації гри часу достатньо, тут проблем не буде. А ось для селекційної роботи часу обмаль. Тобто, набрати гравців ми встигнемо, а їх переглянути, досконало вивчити можемо не встигнути. Тому, в деяких ситуаціях, нам доведеться ризикувати, беручи футболіста. Жалітися на це не буду, просто відзначаю складності у селекційній роботі.

- Зараз записи потенційних новобранців переглядаєте?
- Так, перегляд кандидатів триває постійно. Дивимося відео, крім того в нас тут на перегляді уже зібралася велика група гравців. Знайомимося, аналізуємо… Робота у розпалі.

- Бюджет мЧорноморцям після виходу в Прем'єр-лігу суттєво збільшиться?
- Не можу сказати. У клубі так заведено, що кожен відповідає за свою ланку роботи, а ваше питання не у моїй компетенції. Краще зверніться до керівництва клубу.

- А із керівництвом клубу уже обговорювали завдання на наступний сезон? Це буде збереження прописки?
- Категорично проти такого формулювання: збереження прописки. Від мене такого ніколи не почуєте. Це ж не цікаво боротися за збереження прописки. Для мене - це не зрозуміле завдання. Головне для мене - прогрес команди, максимально правильна підготовка, а далі ми побачимо, що із себе представляємо і які подальші кроки нам потрібно здійснювати. Ми ставимо локальне завдання - виходити на поле і перемагати. Ми повинні із кожним матчем ставати сильнішими. Якщо таке завдання Чорноморець виконає, то зможе замахнутися на щось більше. Повторюю, я категорично проти завдання зберегти прописку в еліті. Це те ж саме, що заявити про завдання посісти 12-те чи 10-те місце (що в принципі, однаково). Звісно, хотілося б, щоби Чорноморець грав в єврокубках. Повноцінне футбольне життя можливе лише за умови участі команди в єврокубках.

- Чимало прикладів, коли команди із першої ліги в Прем'єр-лігу перебираються лише на один сезон: Закарпаття, Севастополь, Львів… Це свідчить про суттєву різницю у класі двох дивізіонів?
- Погоджуся з вами у тому, що різниця і рівні двох дивізіонів існує. Не можу зараз говорити про ті команди, які входили і відразу вилітали. Мабуть, вони десь недопрацювали, не впоралися із своїм завданням. Але є і інші приклади, коли команди виходили в еліту і грали там на пристойному рівні. Ми постараємося бути в тій другій категорії. Хочемо прогресувати і показувати як добротний футбол, так і результат.

- Літнє міжсезоння уже повністю сплановане? Зі спаринг-партнерами визначилися?
- У нас було уже давно все сплановано. По зборам жодних проблем не має - ні з місцем, ні з спарингами. За це не переживаю. Їдемо в Австрію, а там жодних проблем із командами не має, усе зручно. Єдине, для виїзду в цю країну потрібна шенгенська віза. А це ускладнює приїзд тих футболістів, яких би хотіли там переглянути. А інших проблем не має.

Андрій Захарчук, Sport.ua

Михаил Шаповалов Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 23 ноября 2024, 22:38 0

«Жирона» победила »Эспаньол»

Комментарии