НЕСТЕРЕНКО: «Мої результати пішли вгору»
Микита Нестеренко став справжнім відкриттям 2007-го року
- 28 декабря 2007, 17:00
- |
- 1956
- 0
Результати цього юнака нинішнього року справді вражають. Уперше на власні очі я побачила Микиту Нестеренка в манежі РКФК під час легкоатлетичного Меморіалу заслуженого тренера України Сергія Операйла, у момент його нагородження після переможного виступу в секторі для штовхання ядра. У змаганнях хлопців свого віку 16-річний Микита штовхнув 5-кілограмовий снаряд на 22 м 61 см, показавши найвище світове досягнення для юнаків у закритих приміщеннях. Окрім того, він став переможцем і серед старших за себе хлопців, та ще й установив юніорський рекорд України, пославши б-кілограмове ядро на 20 м 68 см.
Із задоволенням, але без понтів
Хлопець височив над своїм також зовсім не маленьким тренером - Віктором Олійником і був явно задоволений отриманими призами. Ніякої «зірковості» у виразі обличчя Микити не знайшла. Та й уся поведінка чемпіона й рекордсмена світу серед юнаків із метання диска, а тепер і зі штовхання ядра, була типовою для вчорашнього випускника школи.
«В індивідуальному виді відповідаєш сам за себе»
- Розкажи про своїх батьків.
- За статком вони належать до середнього класу. Батько Валентин Іванович - майстер спорту з волейболу, колись багато грав і в командах ветеранів. Мати також захоплювалася волейболом, але родинні клопоти стали причиною її відходу від спорту. На рік старша за мене сестра спортом не зацікавилася.
- Мабуть, у школі ти натерпівся через свій зріст?
- Та ні. У сьомому класі спробував зайнятися спринтерським бігом, і коли почав стрімко витягуватися вгору - вже перебував у спортивному середовищі, де на це ніхто не звертав уваги. Дуже захоплювався баскетболом, і навіть сьогодні ця гра залишається моїм хобі.
- Чим вас привабило саме метання?
- У баскетболі, хоч як би ти гарно грав, якщо команда не сильна, то нікуди не просунешся. Тому й перейшов на індивідуальний вид. Тут відповідаєш сам за себе, і якщо щось не вийшло, то винуватити, окрім себе, нікого.
-Це й спонукало тебе поступити до Фінансової академії?
- Щодо академії, то, як на мене, самої фізкультурної освіти для подальшого життя недостатньо. Сьогодні треба ще мати спеціальну юридичну або економічну освіту. Хоча б для того, щоб якнайкраще розпорядитися грошима, заробленими під час виступів у спорті.
- Як відпочиваєш і чим захоплюєшся?
- В основному - слухаю музику, віддаючи перевагу класичній. Вона заспокоює, розслаблює. На концерти не ходжу, але маю записи Баха, Бетховена... Із сучасних - слухаю поп, американський блюз.
«Намагатимусь потрапити до Пекіна»
- Можна сказати, що саме сезон-2007 відкрив тебе світу й світ тобі?
- Так. Після виконання нормативу мсмк мої результати пішли вгору.
- За рахунок чого?
- Перш за все, завдяки мудрому керівництву Віктора Яковича, якому я дуже довіряю. Звертаємо увагу на техніку рухів. Швидкості й сили наразі мені вистачає. А коли ці показники зростатимуть, то й техніка змінюватиметься. З цією премудрістю я зіштовхнувся саме в 2007 році. Проте завдяки майстерності тренера така перебудова відбувається швидко, і для мене це не дуже обтяжливо.
- Яке в тебе було враження від першого зарубіжного виступу?
- Уперше виїжджав у Польщу на зустріч між спортшколами у 2005 році. Виступив успішно зі штовхання ядра. Було цікаво, але не боязко. Зовсім інша обстановка була на чемпіонаті світу-2007, куди приїхали атлети майже з 200 країн. Усі конкуренти - незнайомі. Проте мене заспокоював факт власних результатів, бо вони набагато переважали здобутки суперників. Тому я виступав спокійно, хоча без мандражу не обійшлося. Інакше, можливо, показав би ще кращі результати.
Серед юнаків на цей рік у мене суперників немає. В змаганнях з юніорами є окремі конкуренти, в основному прибалти. Там блискуча школа. Але головний суперник у юніорах вже пішов у старшу вікову категорію.
- Мабуть, твоя Олімпіада буде в Лондоні-2012?
- Намагатимуся потрапити і до Пекіна. Природно, якщо досягну результатів, що їх запланував тренер на наступний рік...
- Але ж у Пекіні всі суперники будуть набагато доросліші за тебе...
- Я вже виступав поруч із дорослими в Україні. Пам'ятаючи про свій вік, зовсім не нервую, а от дорослі, дивлячись на мої можливості, почуваються не дуже спокійно. А побувати поруч із прибалтом Алекною або американцем Кантором мені корисно, є на що подивитися і чому повчитися. Та й школа виступу на Іграх - неоціненна.
- Ти штовхаєш ядро зі скачка, а подейкують, що світом нині оволоділа техніка з поворотом?
- Вона для таких високих атлетів, як я, непридатна. Вважаю, що скачок не поступиться повороту саме серед великих на зріст атлетів...
Мій співрозмовник пішов виконувати наступне завдання тренера, а я подумала, що отаке покоління 16-річних багато чого варте...
Микита НЕСТЕРЕНКО
Дата народження - 15 квітня 1991 року.
Дніпропетровськ. МОН/«Д». МСМК.
Зріст - 196 см, вага - 109 кг.
Найкращі результати: диск-72 м 31 см (1,5 кг); ядро - 22 м 61 см (5кг), 20 м 68 см (6 кг).
Навчається на першому курсі Дніпропетровського училища фізичної культури та заочно - на першому курсі Фінансової академії.
Людмила РАДЧЕНКО, «Спортивна газета»