ВАСИЛЬКОВ: «Формат Ліги націй дає другий шанс кожній збірній Європи»
Радник тренерського штабу збірної України - про жеребкування Ліги націй
- 24 января 2018, 10:49
- |
- 24 января 2018, 13:49
- 6479
- 6
У швейцарській Лозанні відбувся семінар для медіа-офіцерів національних футбольних асоціацій. Мета заходу - ознайомлення футбольної громадськості з новими форматами турнірів під егідою УЕФА, а також про нові регулювання у галузях медійних прав, регламентування, комунікації та додаткових послуг. Україну на семінарі представляв радник тренерського штабу збірної України Микола Васильков.
- Миколо, скажіть, які ваші враження від формату нового турніру?
- У мене комплексні враження. Головна ознака формату цього змагання - перехідна модель інтеграції товариських матчів у офіційний кваліфікаційний цикл до найближчого великого турніру. Матчі Ліги Націй матимуть статус відбірних, хоча і додаткових до головної кваліфікацій Евро-2020, яка стартуватиме навесні 2019-го року. Лігу Націй визначають як «другий шанс» для команд, які не пройшли сито кваліфікації. Це стосується всіх команд, крім команди переможця Ліги Націй, це звання розіграють учасники ліги А у плей-офф влітку 2019 року. Ця команда отримає путівку на Євро заздалегіть. Решта переможців груп плів-офф розіграють по завершенні офіційної кваліфікації навесні 2020 року.
- Тобто, переможця ліги Націй розіграють не всі учасники турніру, а лише представники Ліги A?
- Так. При чому командам ліг C та D виграти Лігу Націй найближчим часом і не світить. Ротація між лігами мінімальна - остання команда залишає лігу і опускається, перша команда підвищується в класі.
- А як відбуватимуться матчі плей-офф? Де вони проходитимуть і за яким принципом формуватимуться пари?
- Як я вже сказав, плей-офф ліги А відбудеться влітку 2019 року. Всі ігри пройдуть в одній країні, її ще належить визначити. А матчі плів-офф решти ліг ми побачимо уже безпосередньо за три місяці перед початком фінальної частини, в березні 2020-го. Це буде справжній останній шанс для тих, хто не подолав сито кваліфікації. Ці матчі, як і групові в Лізі Націй, гратимуть в різних країнах. Країну, що прийматиме фінал, визначать жеребом після півфіналів. Це створить незручності, адже, скажімо, одну другу зіграють в четвер, а фінал призначений уже на вівторок. За цей час треба встигнути зарезервувати стадіон, продати квитки. Натомість півфінільні пари визначать не за жеребом, а за рейтингом. Найкраща команда гратиме з четвертою, а друга і третя між собою.
- Ви вважаєте таку систему справедливішою, ніж та, що була раніше?
- Вона гнучкіша. Наприклад, якщо команда зарезервувала собі місце у плей-офф Ліги Націй, а після того кваліфікувалася на Евро з першого чи другого місця у відбірній групі, то її заміщує інша команда, найвища за рейтингом з тих, що посіли другі місця в групах. Якщо всі команди, скажімо, з ліги В кваліфікувалися на Евро, це теоретично можливо, то береться найвища за рейтингом команда з ліги нижче. Це цікаво. Хоча не можу не сказати про те, що тут є момент певної демотивації. Адже команді вряди-годи вигідніше потрапити в лігу нижче, адже там суперники слабші, а структура розігрів та сама: треба виграти групу і виграти плей-офф. Наприклад, якби умовна Фінляндія стартувала не в лізі С, а в D, то була би там, вочевидь, фаворитом. А в С вона аутсайдер. Одне можна сказати, що на Евро-2020 поїде цього разу одна з «маленьких» збірних, що зібралися в лізі D, а там серед всіх лише Латвія одного разу брала участь у фінальній частині чемпіонату Европи. Для решти такий успіх може стати дебютним.
- Ви уже зробили прогноз на жеребкування для України?
- Так, я навіть символічно сфотографувався з медіа-офіцерами команд Словаччини і Чехії Монікою та Павелом. Я вважаю такий жереб для нас зручним, ці країни розташовані поруч з Україною, а це значить уболівальникам буде легко дістатися місця матчів навіть автобусом. До речі, Моніка і Павел також не проти цього розвитку подій.