Восходящее Солнце интриги заката +ФОТО +ВИДЕО

Чего ждать от Гран При Японии в анонсе Sport.ua

Японський уїк-енд в Сузуці продовжує неквапливу ходу 64-го чемпіонату в якому головні питання вже перетворилися на секрети Полішенеля, але заради їх остаточної формалізації декому ще доведеться трошки попрацювати.

Єдина формульна траса-вісімка завжди манить уболівальників на трибуни, а пілотів на автодром, де вони під пильними поглядами десятків тисяч пар очей намагатимуться показати у всій красі свої уміння. Як, наприклад, це 8 років тому робив Кімі в боротьбі з Фізікеллою.

Характеристика японського кільця добре всім відома - це насамперед дуже пілотажна траса, але пілоти все-одно перед візитом до Японії завжди наголошують на неперевершених відчуттях, які їм дарує перший сектор, який немов спагеті покручений так, щоб вони насолоджувалися власним пілотажем, не забуваючи й про те, що саме у зв'язці 3-7-го поворотів можна як виграти, так і програти достобіса багато часу. Тож пілотам з їх інженерами доведеться добряче попітніти на практичних заїздах, щоб підібрати ключі, необхідні для перемоги. Зрештою, саме через такі характеристики кільця фаворитами в Сузуці завжди є пілоти тих команд, які мають боліди з найкращими аеродинамічними характеристиками. А це погані новини для всіх, хто не вболіває за прима-пілота Red Bull.

Відео битви за перемогу в 2005-му яскраво свідчить про те, що в Сузуці обганяти можна було і без KERS або DRS, але все минає і тепер «помічник обгонів» став незамінним елементом чи то гонок, чи то шоу. От тільки в Японії, так само як й у Монако FIA вирішила задіяти тільки одну зону активації рухомого крила. Що ж - тепер ми отримаємо можливість побачити трошки менше простих випереджень і трохи більше чистих обгонів.

На швидкісних віражах японського кільця на гуму дія таке серйозне навантаження, що Pirelli для Сузуки «не пожаліла» своїх двох найтвердіших комплектів Hard і Medium, хоча минулого року в пару до найтвердішої суміші було обрано Soft. Чим керувалися італійці цього року Пол Хембрі, керівник Pirelli Motorsport пояснювати не став обмежившись традиційними коментарями: «Сузука - траса з одним з найбільших рівнів зношування гуми протягом сезону через абразивний асфальт і значні навантаження на шини. Саме тому для гонки в Японії ми обрали дві найбільш жорсткі суміші зі свого арсеналу. Та нас чекають не тільки швидкі повороти - тут є місця серйозних гальмувань й достоту непрості віражі - бічні навантаження на цій трасі достатньо високі, але вони не надто значні при розгонах машини, бо один поворот плавно переходить у інший. Стратегія знову зіграє важливу роль - минулого року ми привозили комплекти Hard і Soft і побачили два піт-стопи в гонці. Сузука - траса, яка, завдяки високим швидкостям, подобається усім гонщикам. Це швидкість у чистому виді, а ті шини, які ми привезли на цей уїк-енд, повинні дозволити пілотам продемонструвати це фантастичним японським уболівальникам». Якщо спробувати передбачити стратегію команд на уїк-енд, то навряд чи вони намагатимуться винайти велосипед, і ми знову побачимо традиційні два піт-стопи. Хоча, звісно хтось завжди може ризикнути проїхати дистанцію з однією зупинкою, розраховуючи не надто втрачати свій темп на довгих відрізках під час гонки.

Прогноз погоди, який попередні чотири етапи обіцяв дощ на гонку, цього разу значно стриманіший - опади очікуються у п'ятницю, а дні кваліфікації та гонки мають бути сонячними. Можливо, і тепер прогнози синоптиків не збудуться? Подивитися на мокрі перегони в Сузуці все ж таки було б значно цікавіше…

Після двох поспіль Великих шоломів у виконанні Феттеля букмекери не просто мало сумніваються в його перемозі, даючи лише 1,50; але пропонують ставки на віртуальну перемогу інших пілотів без врахування результату Себастіана. В цій категорії, яка нам, з огляду на обставини, видається значно цікавішою, лідирує Хемілтон - 3,50; позаду британця розмістилися: Алонсо - 4,50; Ряйкконен - 5,00; Веббер - 6,00; Росберг - 8,00 і Грожан - 9,00.

Теоретично Феттель вже в неділю може стати чотириразовим, але для цього йому треба обов'язково перемогти, а от Алонсо при цьому має фінішувати не вище 9-го місця. Хоч темп червоних машин в Кореї не викликав захвату ні в пілотів, ні у вболівальників, але такий песимістичний сюжет для Фернандо видається мало реальним.

В цілому ж головні інтриги японського уїк-енду можна розділити на кілька напрямів: чи здобуде Себастіан свою 5 поспіль перемогу, чи все ж таки знайдеться в пелотоні пілот, який не просто спробує нав'язати боротьбу німцю, як це зробив Росберг на старті в Сінгапурі, а по-справжньому позмагається з чинним-майбутнім чемпіоном. Надії можна покласти, насамперед, на Веббера - Марк не має штрафів, тож гарний результат у кваліфікації може йому суттєво допомогти, головне не проспати старт.

Не менш цікавою обіцяє бути боротьба за другу позицію в Кубку конструкторів між Ferrari та Mercedes - обидві команди до останнього етапу відступати не збираються. Ну і від Хюлькенберга варто чекати виводу Sauber на чисте шосте.

Збудуться попередні очікування чи ні - побачимо зранку в неділю.

Гран Прі Японії, Сузука, 11-13 жовтня, п'ятниця - неділя

Довжина кола

Кіл в гонці

Дистанція

Найшвидше коло в сучасній конфігурації:

5,807 км

53

307,471 км

кваліфікація: 1'29.599 (2006, Феліпе Масса)

гонка: 1'31.540 (2005, Кімі Ряйкконен)

Перша практика 04:00 - п'ятниця 11 жовтня
Друга практика 08:00 - п'ятниця 11 жовтня
Третя практика 05:00 - субота 12 жовтня
Кваліфікація 08:00 - субота 12 жовтня
Гонка 09:00 - неділя 13 жовтня (пряма трансляція на каналі МЕГА)

Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 24 ноября 2024, 23:23 13

Кристина Крыжановская в Instagram заявила о поклонниках с не самым приятным общением

Комментарии