Юрий ГАБОВДА: «Задачи попасть в зону ЛЕ у Кривбасса нет»
Нападающий рассказал о своем прибывании в криворожском клубе
- 07 февраля 2012, 11:38
- |
- 07 февраля 2012, 11:40
- 1942
- 2
- Юрію, розкажи, як ти опинився в «Кривбасі»?
- У міжсезоння у мене було кілька пропозицій від клубів української Прем'єр-ліги та першої ліги. Була і пропозиція продовжити контракт із «Карпатами», однак ми не змогли дійти згоди на вигідних для мене умовах. Мені ставились єдині умови без будь-яких поступок, і при цьому обмежувались мої виступи навіть за дубль команди.
- Чи не пов'язано це з тодішнім попитом у Львові на легіонерів?
- Так, легіонерів суттєво побільшало, а це позбавило українців ігрової практики. Зараз вже шукають кваліфікованих вітчизняних футболістів не легіонерів. А звідки їм взятись, коли нашим хлопцям грати не дають? Думаю, я і сам пересидів на лавці у Львові, однак перепоною був діючий контракт із клубом.
- Яким, на твою думку, має бути легіонер?
- Вважаю, що він має бути на дві голови сильнішим за корінного гравця, а виховання останніх має бути на першому місці. Якби такий підхід застосовували у Львові, то, можливо, я і сьогодні захищав би честь зелено-білих.
- У «Дніпрі» конкуренція за місце в основі ще жорсткіша. Чому обрав саме цю пропозицію?
- Звісно, у «Дніпрі» нелегко. Однак я зважав на свій вік. Думаю, в мене все ще попереду. Перебуваючи на контракті в цьому клубі, можна грати в оренді в «Кривбасі» чи «Арсеналі» і, з часом, пробитись в основний склад дніпропетровців. Мене віддали до «Кривбасу».
- Як склався твій дебют у новій команді?
- Мій дебютний матч за «Кривбас» був проти «Ворскли». Тоді я вийшов на поле, замінивши партнера по команді, і першим же дотиком міг принести своїй команді перемогу, коли отримав хорошу прострільну передачу від Бартуловича. Однак в тій ситуації мені точно пробити не дозволив захисник, і м'яч після мого удару полетів вище воріт. Гра завершилась нульовою нічиєю. У другій грі проти київського «Динамо», за рахунку 0:1 на користь суперника, я також мав нагоду принести своїй команді нічию. В третьому матчі проти «Зорі» я з'явився ще в першому таймі, на 38-й хвилині, за рахунку 0:1 на користь луганчан. Тоді я заробив пенальті та віддав голевий пас. Ми виграли - 2:1. Я відчув ще більшу впевненість у своїх силах і взагалі почувався дуже й дуже класно.
- Чи зменшився відрізок твого ігрового часу після травми ноги?
- Тренер просив мене, щоб я виходив. Мені робили уколи, аби я міг грати. Однак це вже були не ті кондиції, як перед травмою. Ногу я не відчував і навіть зараз не відчуваю. Відповідно, заключні матчі не були для мене такими вдалими. Я або взагалі не виходив, або виходив на заміну. Попереду збори, на яких мені потрібно попрацювати, щоб вибороти собі місце в основі.
- Як проходять тренування, і чим вони відрізняються від тренувань, у яких беруть участь твої друзі футболісти-любителі Роберт Феєш та Емеріх Князь?
- Тренування відбуваються кожен день по одній годині. Вони значно насиченіші, ніж ті, які практикуються в любительських командах.
- Чим пояснити стрибок Юрія Путраша, який кілька років тому грав у чемпіонаті Закарпаття, а нині є гравцем основи «Таврії»?
- Важко збагнути. Можливо, на його боці був якийсь футбольний фарт. Імовірно, мій тезка обрав правильну команду із тим наставником, який побачив його сильні сторони.
- Чи були в тебе часи, коли хотілось все кинути і повернутись у рідне місто?
- Кинути я ніколи не хотів. Однак подібні думки були, особливо під час проблем із здоров'ям. У мене, під час навчання в 11-му класі, були дві операції на пахові кільця. У той час я думав, що для мене в спорті все закінчилось.
- Як вдалось вийти зі скрути?
- Мене всі підтримали і радили не падати духом. Багато працював над собою. Одночасно я відвідував храми, молився вранці і ввечері і просив Бога допомогти. Тоді я ще не був на контракті, а щоб його отримати, треба було показати якісний футбол. В 11-му класі я підписав контракт із «Карпатами-2», після чого моє футбольне життя рушило вперед.
- Чи можеш порівняти Львів та Кривий Ріг?
- Якщо брати за основу красу міста, то Кривий Ріг зі Львовом не стоїть і поруч. Однак люди там однакові. Відчуваю, що в Кривому Розі повітря дуже важке. Дається взнаки робота підприємств важкої промисловості. Однак, як і більшість криворіжан, я вже звик і не звертаю на це особливої уваги. Футбол - це мій хліб, і я заробляю цим собі на життя.
- Яке завдання поставив перед вами Максимов на весняну частину чемпіонату?
- На початку сезону стояло завдання потрапити в десятку. Таким воно і залишається. Тепер багато розмов про боротьбу нашої команди за єврокубки. Думаю, що потрібно заспокоїтись і вигравати кожен матч. Час покаже, до чого ми прийдемо на фініші. Поки ж завдання на потрапляння в зону Ліги Європи не стоїть.
- Дякую за змістовні відповіді. Хай травми обходять стороною.
zakarpattya.net.ua