Михайло ФІЛІМА: «Світоліна планує грати в Кубку Федерації і на Олімпіаді»

Капітан збірної України з тенісу – про майбутні матчі Кубка Федерації і Кубка Девіса

Михайло ФІЛІМА: «Світоліна планує грати в Кубку Федерації і на Олімпіаді»
© БТУ. Михайло Філіма
Капітан жіночої і тренер чоловічої збірних України з тенісу Михайло Філіма розповів про майбутні матчі українських національних команд в Кубку Федерації і Кубку Девіса, а також оцінив головні події кінця сезону в світовому тенісі.
 
- Наступного року жіноча збірна знову виступить в зональних змаганнях Першої групи Євро-Африканської зони. Наразі ми остаточно не знаємо склад груп, але відомі можливі команди-суперниці (команди Італії, Хорватії, Австрії, Естонії, Болгарії і Греції - прим.). Які наші шанси на успіх?
- Ми будемо знову розділені на дві групи: в одній зіграє 3 команди, в іншій – чотири. Ми та Італія будемо сіяними, тому займемо місця в різних групах. 
 
Успішність нашого виступу, як і в 2019 році, буде залежити від кількох факторів. По-перше, це склад, який ми зможемо виставити в Таллінні. По-друге, фізичний стан гравців. Адже при форматі «дві одиночки плюс пара» потрібно дуже уважно грати кожен матч, шанс несподіваних результатів при цьому збільшується. До прикладу, цього року в Польші Леся Цуренко потрапила в психологічну яму, з якої не змогла вибратися.
 
Але якщо ми приїдемо найсильнішим складом, маємо непогані шанси вийти переможцями з цієї «м'ясорубки».
 
- Хто з українських тенісисток підтвердив свою участь в матчах Кубка Федерації?
- На 100% ще ніхто не підтвердив, але я вже майже з усіма в особистій розмові або по телефону обговорив це питання. З Еліною Світоліною, на жаль, не вдалося поспілкуватися особисто, коли вона була в Києві. В цей час я перебував зі своїми підопічними на турнірі у Вільнюсі і повернувся тільки у вівторок. 
 
З Лесею Цуренко і з сестрами Кіченок ми поговорили ще до мого від'їзду і зараз починаємо готуватися до наступного сезону в Києві. Цей тиждень з нами на кортах МТА буде тренуватися і Марта Костюк. Також планую поспілкуватися і з іншими дівчатами: з Ястремською, Козловою і Завацькою. Думаю, що в середині грудня можна буде більш точно назвати склад.
 

БТУ. Леся Цуренко і Михайло Філіма
 
- Яку максимальну кількість тенісисток ми можемо привезти на матчі в Таллінн?
- П'ять гравців. Тому, якщо наші перші три ракетки дадуть згоду, то мені ще буде потрібна як мінімум одна з сестер Кіченок. З четвертим номером будемо вирішувати окремо, в залежності від того, чи потрібна нам буде тенісистка на одиночні матчі, чи на парну комбінацію. Наразі маю 2-3 тижні, щоб остаточно вирішити кадрові питання.
 
Звісно ми домовляємося і про фінансову складову, і про графік турнірів, але не потрібно забувати, що в останній момент щось може трапитися, що призведе до певних змін. Сподіваюся, що цього разу все буде добре.
 
- Світоліна під час свого перебування в Києві підтвердила бажання зіграти за збірну, але зробила це дуже обережно.
- Не забувайте також і про її потенційний виступ на Олімпіаді. Я говорив з Еліною, вона планує грати матчі Кубка Федерації і також хоче виступити на ОІ-2020. Сподіваюся, що перед матчами за збірну вона буде в найкращому фізичному стані.
 
Що стосується інших українок, то за нинішньої ситуації в рейтингу на Олімпіаді ще може зіграти Даяна Ястремська і потенційно ще сестри Кіченок.
 
В чоловіків є шанси також і в Олександра Долгополова, якщо він гарно розпочне сезон. Завдяки замороженому рейтингу (66 позиція - прим.), він за правилами буде мати право на 12 стартів, навіть пропустивши увесь рік. Якщо Долгополов добре відіграє 5-6 турнірів, то цілком може повернути свої позиції.
 
Олександр зараз продовжує відновлення після другої операції, наскільки я знаю, то все йде добре.
 

Інстаграм Олександра Долгополова
 
- Якщо ми вже перейшли до чоловічої команди, то хотілося б почути характеристику майбутнього суперника в Кубку Девіса – команди Тайваню. Чи відомо вже, де ми приймемо цей матч?
- Рішення щодо остаточного місця проведення ще немає. Можливо, це буде Київ, можливо – регіони. Ми зараз спілкуємося із гравцями щодо покриття, але є нюанси. Збірна Тайваню грає тільки на харді, а це також і наше улюблене покриття. Як ви знаєте, якщо чоловіча збірна України грає домашні поєдинки, то це майже на 100% хард. Тому зараз ми ще вирішуємо це питання.
 
- Зовсім недавно був зіграний перший сезон оновленого Кубку Девіса. Що можете сказати про новий формат?
- Мені здається, що це непогана ідея. Багато сильних збірних приїжджає до одного міста і проводить стільки інтенсивних матчів. Статистика показує, що кількість вболівальників також була на пристойному рівні. Звісно є і мінуси. Наприклад, не у всіх вболівальників є можливість приїхати, щоб підтримати свою команду. А чи буде ця реформа успішною, покаже тільки час. Поки здається, що це щось нове і такий формат більше подобається як фанатам, так і експертам.
 
- Продовжуючи тему чоловічого тенісу, хотілося б поцікавитися прогнозом на наступний рік. Чи зможе «велика трійка» і далі домінувати в ATP-турі? Чи, можливо, виграш Ціціпасом Підсумкового турніру дає надію молодим?
- Думаю, що зміни в чоловічому тенісі вже назріли. Вважаю, що молодим гравцям вже час посунути легенд на другий план. Хоча в наступному році є шанси, що навіть Енді Маррей може повернутися на високий рівень.
 
По Ціціпасу згоден, він має усі шанси стати першим в рейтингу. З молодих ще хочу відзначити Шаповалова і Тіма, хоча Домінік вже не такий і юний. Мені ще подобаються Оже Альяссім і Медведєв. В Кірьоса, який також вже не такий молодий, я не вірю. Він дуже талановитий, але навряд чи досягне найбільших висот. Також були надії на Звєрєва, але цього сезону він проявив себе не дуже впевнено на головних стартах року.
 
Багато буде залежати від підготовки до сезону. Федерер також підтвердив, що готовий грати. Зрозуміло, що з кожним роком йому все важче, але цьогоріч у нього був півфінал Ролан Гаррос на найменш улюбленому покритті, майже виграш Вімблдону і переконлива перемога над Джоковичем на Підсумковому турнірі.
 
- Кого можете назвати серед фаворитів перед Australian Open?
- Обов'язково треба ставити на «велику трійку», але також серед фаворитів точно Ціціпас, і, можливо, Тім.
 
ATP. Новак Джокович, Рафаель Надаль і Роджер Федерер
 
- Повернемося до наших дівчат. Нещодавно Даяна Ястремська змінила тренера. Її новим наставником став Саша Баїн, який виграв з Наомі Осакою два Шлеми. Чи варто очікувати різкого підвищення результатів Даяни?
- Ястремська і так вже в топі, різкого підвищення точно не буде. Думаю, що команда Даяни обрала правильний шлях. Можливо, в них вже був певний пробний термін спільної роботи, коли вони вирішували, чи гравець і тренер підходять один одному. В Баїна колосальний досвід і я думаю, що він зможе підібрати потрібні ключі.
 
- Дивлячись матчі цього сезону здавалося, що якщо в Даяни не спрацьовував план «А», то плану «Б» майже ніколи і не було.
- Така проблема існує. Ястремська грає в агресивний теніс і часто на корті їй важко щось змінити. Думаю, що в цьому напрямку вони якраз і будуть працювати.
 
Також ходять чутки про нову людину в команді Еліни Світоліної. Я також думав, що це буде гравець, який вигравав турніри Великого Шолому. Людина, яка може підказати якісь нюанси, які важливі вже в півфіналах, в фіналах. Тому що рівень гри тенісисток там майже однаковий і ключі до перемоги саме в цих маленьких дрібницях.
 
Ми обговорювали результати сезону з Еліною. Не можна сказати, що він був поганий, чи феноменальний. Було два півфінали на турнірах Великого Шолому, де вона раніше не грала, але також і не було жодного титула. 
 
- В жіночому турі цьогоріч найбільш несподівано себе проявила представниця Канади Б'янка Андреєску. Ви стикалися з нею в матчах Кубка Федерації. Чи було видно вже тоді її величезний потенціал? 
- Нічого дивного в тому, що вона сильно відіграла цей рік, я не бачу. Чи так складається з нашими збірними, але я пам'ятаю, що колись в матчі чоловіків зі збірною Бельгії (2014 рік - прим.) Давид Гоффен розпочинав сезон в районі 100-го місця. Ми грали в Талліні і я вже тоді побачив, що це гравець рівня топ-10, після цього через кілька місяців він вже був у топ-20.
 
Так само 2 роки тому в Канаді Леся Цуренко дуже важко перемогла Андреєску. Б'янка програла на відмові в останніх геймах третього сету, коли вже просто фізично не змогла продовжувати поєдинок. Там було в'язке покриття, а Леся поставила класну «стінку». Майже 2 роки тому весь тренерський штаб побачив, що це топовий гравець і потрібен тільки час, щоб вона з'явилася в еліті.


Володимир КЛЕПАЧ

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(2 голоса)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    TemaMX
    TemaMX, 30.11.2019 10:30
    -1
    вийти переможцями з цієї «м'ясорубки».
    Фелима мля, какой мясорубки!? Должны были в финале играть сейчас с таким составом, а не вылетать в зональную группу, и называть там удачей выход из мясорубки!
    AleksMih
    AleksMih, 29.11.2019 22:58
    -1
    vizuals, 29.11.2019 10:59
    Взагалі, я фуєю з людей, які кажуть, що Світко ПРОСЛАВЛЯЕТ країну. Вона клала на країну. Їй потрібні бабки на утримання свого пухнастика. Її не потрібно підпускати до збірної, бо це сором.
    С пухнастиком не так все как вы думаете, бедняга однажды нечаянно журналистам проболтался, что только четвертый , ну может впритык третий круг юсопена позволит ему оплатить расходы на поездку с девочкой в Нью-Йорк, кто не в курсе это 300-500 тыс долларов. Счастливая пара в два смычка не в такт потом не раз оправдывалась, что неправильно мальчика поняли. Умеют же люди устраиваться.
    palpal
    palpal, 29.11.2019 20:11
    +3
    Двойные стандарты во всей красе - в своё время с пеной у рта чмырили Долгополова за ПАРУ пропусков игр в сборной и на Олимпиаду не послали, а теперь те же самые деятели объедаются черной икрой на вечерах со Свитолиной , защищают её за ненужные поездки в страну-убийцу и ТРЕХЛЕТНЕЕ игнорирование сборной страны. Монеты вместо глаз, корысть вместо совести - все примитивно предсказуемо и гадко
    Vladislav Pohily
      Vladislav Pohily, 29.11.2019 18:54
    +1
    Sashamar, 29.11.2019 16:07
    Якщо абстрагуватися від "а чому" і почати міркувати по ділу, вимальовується наступне. Крім Естонії (Контавейт) можемо попасти ще на Грецію (Саккарі) або, боронь боже, Хорватію (Мартіч, Векіч). В останньому випадку Еліна конче потрібна, бо однієї Даяни буде недостатньо. В усіх інших вона може їхати, але не грати. В якості палички-виручалочки.
    Як на сьогодні, то Світоліна, Ястремська, Завацька, Костюк, хтось їз сестер. Цілком достатньо, аби потрапити до квітневих змагань.
    Чесно кажучи якось байдуже на цю збірну. Який сенс кудись виходити, якщо провідні спортсмени грають за збірну декілька разів за 3-4 роки й те, тільки заради того, щоб поїхати на Олімпіаду. Раніше дуже чекав і слідкував за матчами збірної, а зараз якось байдуже.
    Sashamar
    Sashamar, 29.11.2019 16:07
    +2
    Якщо абстрагуватися від "а чому" і почати міркувати по ділу, вимальовується наступне. Крім Естонії (Контавейт) можемо попасти ще на Грецію (Саккарі) або, боронь боже, Хорватію (Мартіч, Векіч). В останньому випадку Еліна конче потрібна, бо однієї Даяни буде недостатньо. В усіх інших вона може їхати, але не грати. В якості палички-виручалочки.
    Як на сьогодні, то Світоліна, Ястремська, Завацька, Костюк, хтось їз сестер. Цілком достатньо, аби потрапити до квітневих змагань.
    Виктор Петренко
      Виктор Петренко, 29.11.2019 14:23
    +3
    Sviatoslav Kudelych, 29.11.2019 13:40
    Чуваки, я надіюся, ви всі з фронту пишете, а не з теплого дивану вдома!
    А яка різниця?паРАША-це країна-вбивця.І їхати туди спортсменці,яка представляє державу,13 тисяч громадян якої вбила країна-вбивця,це верх цинізму.І ніяких виправдань тут бути не може.
    Дивуюсь яка тут кількість ватників недобитих,які мінусують подібні слушні коментарі.
    captain2009
      captain2009, 29.11.2019 14:07
    +7
    Sviatoslav Kudelych, 29.11.2019 13:40
    Чуваки, я надіюся, ви всі з фронту пишете, а не з теплого дивану вдома!
    А що, тут можуть висловлюватися тільки фронтовики? Волонтерство і фінансова допомога пораненим в шпиталі Вас не влаштує? Чи Ви тут місцевим суддею працюєте і вирішуєте, кому можна щось сказати, а кому не можна?.
    Sviatoslav Kudelych
      Sviatoslav Kudelych, 29.11.2019 13:40
    -6
    captain2009, 29.11.2019 13:03
    Не думаю. Їй просто дуже хочеться потрапити на Олімпіаду. А на почуття вболівальників зі своєї країни Еліні глубоко пох..й. ( Ні про яку реабілітацію, або покаяння не йде мова. "Нічого особистого, лише бізнес" (с). Ось так вона і живе.
    Чуваки, я надіюся, ви всі з фронту пишете, а не з теплого дивану вдома!
    captain2009
      captain2009, 29.11.2019 13:03
    +7
    Виктор Петренко, 29.11.2019 11:06
    Карміліца вирішила реабілітуватися після поїздки до агресора паРАШІ.
    Не думаю. Їй просто дуже хочеться потрапити на Олімпіаду. А на почуття вболівальників зі своєї країни Еліні глубоко пох..й. ( Ні про яку реабілітацію, або покаяння не йде мова. "Нічого особистого, лише бізнес" (с). Ось так вона і живе.
    Виктор Петренко
      Виктор Петренко, 29.11.2019 11:06
    -2
    Карміліца вирішила реабілітуватися після поїздки до агресора паРАШІ.
    vizuals
    online
      vizuals, 29.11.2019 10:59
    -5
    Взагалі, я фуєю з людей, які кажуть, що Світко ПРОСЛАВЛЯЕТ країну. Вона клала на країну. Їй потрібні бабки на утримання свого пухнастика. Її не потрібно підпускати до збірної, бо це сором.
    vizuals
    online
      vizuals, 29.11.2019 10:51
    +6
    Звісно планує, бо гра за країну в КФ дає перепустку на Олімпіаду
    vital
    online
      vital, 29.11.2019 10:43
    +7
    Бажаю обом нашим першим ракеткам прийняти участь в Олімпіаді-2020. Щодо Даяни, то це можливе лише в тому випадку, якщо вона в 2 заходи зіграє за збірну України: спочатку треба виграти зональний турнір 7-ми команд, а потім, як команда-переможець, ще й в раунді плей-оф, десь у квітні 2020.
    vital
    online
      vital, 29.11.2019 10:37
    +5
    tima fialko, 29.11.2019 09:57
    Звичайно,Спорт УА не запитав головного-чому всіх провідних тенісисток краіни так тягне до Москви,у краіну яка щодня стріляє і вбиває украінців?Може сам Філіма не чув що Украіна шостий рік відбивається від агресіі комуно-фашистськоі Росіі?У нас не збірна Украіни по тенісу,а продажне малоросійське кубло.
    А який сенс питати, якщо Філіма капітан збірної, який зацікавлений в участі перших ракеток у кваліфікаційному турнірі. Логічно що він не буде відкрито їх засуджувати, навіть якщо й має власну іншу думку на цю ситуацію.
    tima fialko
    online
      tima fialko, 29.11.2019 09:57
    -3
    Звичайно,Спорт УА не запитав головного-чому всіх провідних тенісисток краіни так тягне до Москви,у краіну яка щодня стріляє і вбиває украінців?Може сам Філіма не чув що Украіна шостий рік відбивається від агресіі комуно-фашистськоі Росіі?У нас не збірна Украіни по тенісу,а продажне малоросійське кубло.
    pavelko01
      pavelko01, 29.11.2019 09:47
    -7
    На мою думку в збірній їй вже робить нічого!
    captain2009
      captain2009, 29.11.2019 14:07
    +7
    Sviatoslav Kudelych, 29.11.2019 13:40
    Чуваки, я надіюся, ви всі з фронту пишете, а не з теплого дивану вдома!
    А що, тут можуть висловлюватися тільки фронтовики? Волонтерство і фінансова допомога пораненим в шпиталі Вас не влаштує? Чи Ви тут місцевим суддею працюєте і вирішуєте, кому можна щось сказати, а кому не можна?.
    captain2009
      captain2009, 29.11.2019 13:03
    +7
    Виктор Петренко, 29.11.2019 11:06
    Карміліца вирішила реабілітуватися після поїздки до агресора паРАШІ.
    Не думаю. Їй просто дуже хочеться потрапити на Олімпіаду. А на почуття вболівальників зі своєї країни Еліні глубоко пох..й. ( Ні про яку реабілітацію, або покаяння не йде мова. "Нічого особистого, лише бізнес" (с). Ось так вона і живе.
    vital
    online
      vital, 29.11.2019 10:43
    +7
    Бажаю обом нашим першим ракеткам прийняти участь в Олімпіаді-2020. Щодо Даяни, то це можливе лише в тому випадку, якщо вона в 2 заходи зіграє за збірну України: спочатку треба виграти зональний турнір 7-ми команд, а потім, як команда-переможець, ще й в раунді плей-оф, десь у квітні 2020.
    vizuals
    online
      vizuals, 29.11.2019 10:51
    +6
    Звісно планує, бо гра за країну в КФ дає перепустку на Олімпіаду
    vital
    online
      vital, 29.11.2019 10:37
    +5
    tima fialko, 29.11.2019 09:57
    Звичайно,Спорт УА не запитав головного-чому всіх провідних тенісисток краіни так тягне до Москви,у краіну яка щодня стріляє і вбиває украінців?Може сам Філіма не чув що Украіна шостий рік відбивається від агресіі комуно-фашистськоі Росіі?У нас не збірна Украіни по тенісу,а продажне малоросійське кубло.
    А який сенс питати, якщо Філіма капітан збірної, який зацікавлений в участі перших ракеток у кваліфікаційному турнірі. Логічно що він не буде відкрито їх засуджувати, навіть якщо й має власну іншу думку на цю ситуацію.
    palpal
    palpal, 29.11.2019 20:11
    +3
    Двойные стандарты во всей красе - в своё время с пеной у рта чмырили Долгополова за ПАРУ пропусков игр в сборной и на Олимпиаду не послали, а теперь те же самые деятели объедаются черной икрой на вечерах со Свитолиной , защищают её за ненужные поездки в страну-убийцу и ТРЕХЛЕТНЕЕ игнорирование сборной страны. Монеты вместо глаз, корысть вместо совести - все примитивно предсказуемо и гадко
    Виктор Петренко
      Виктор Петренко, 29.11.2019 14:23
    +3
    Sviatoslav Kudelych, 29.11.2019 13:40
    Чуваки, я надіюся, ви всі з фронту пишете, а не з теплого дивану вдома!
    А яка різниця?паРАША-це країна-вбивця.І їхати туди спортсменці,яка представляє державу,13 тисяч громадян якої вбила країна-вбивця,це верх цинізму.І ніяких виправдань тут бути не може.
    Дивуюсь яка тут кількість ватників недобитих,які мінусують подібні слушні коментарі.
    Sashamar
    Sashamar, 29.11.2019 16:07
    +2
    Якщо абстрагуватися від "а чому" і почати міркувати по ділу, вимальовується наступне. Крім Естонії (Контавейт) можемо попасти ще на Грецію (Саккарі) або, боронь боже, Хорватію (Мартіч, Векіч). В останньому випадку Еліна конче потрібна, бо однієї Даяни буде недостатньо. В усіх інших вона може їхати, але не грати. В якості палички-виручалочки.
    Як на сьогодні, то Світоліна, Ястремська, Завацька, Костюк, хтось їз сестер. Цілком достатньо, аби потрапити до квітневих змагань.
    Vladislav Pohily
      Vladislav Pohily, 29.11.2019 18:54
    +1
    Sashamar, 29.11.2019 16:07
    Якщо абстрагуватися від "а чому" і почати міркувати по ділу, вимальовується наступне. Крім Естонії (Контавейт) можемо попасти ще на Грецію (Саккарі) або, боронь боже, Хорватію (Мартіч, Векіч). В останньому випадку Еліна конче потрібна, бо однієї Даяни буде недостатньо. В усіх інших вона може їхати, але не грати. В якості палички-виручалочки.
    Як на сьогодні, то Світоліна, Ястремська, Завацька, Костюк, хтось їз сестер. Цілком достатньо, аби потрапити до квітневих змагань.
    Чесно кажучи якось байдуже на цю збірну. Який сенс кудись виходити, якщо провідні спортсмени грають за збірну декілька разів за 3-4 роки й те, тільки заради того, щоб поїхати на Олімпіаду. Раніше дуже чекав і слідкував за матчами збірної, а зараз якось байдуже.