Сергей САВЕЛИЙ: «Интервью Лобановского не пустили в эфир»

Продолжение интервью известного украинского комментатора

Сергей САВЕЛИЙ: «Интервью Лобановского не пустили в эфир»
© Sport.ua, Сергей Савелий

В середу, 7 жовтня, в гостях у Sport.ua побував відомий український спортивний коментатор Сергій Савелій. До Вашої уваги — продовження інтерв'ю журналіста. Першу частину бесіди Ви можете прочитати тут.

— Чи правда, що керівництво київського «Динамо» та Федерації футболу України вказувало коментаторам, як говорити про той чи інший епізод у матчі і взагалі як коментувати матчі?
— Можливо, керівництво комусь іншому говорило — і потім коментатор наступний матч цієї команди, за дивним збігом обставин, не обслуговував. Це було. Напевно, і зараз таке є. Особисто мені керівництво не говорило. Воно говорило, напевно, моєму керівництву. Мені говорив, наприклад, Льоня Буряк, коли команда грала чи Кубок УЄФА, чи Кубок Кубків із польською командою. Там були післяматчеві пенальті, він поставив бити Діму Парфьонова, який перед цим не забив молодіжній збірній Хорватії, через що, можливо, наша молодіжна збірна не потрапила на Олімпіаду 1996 року в Атланті. Я в репортажі сказав: «Мені здається, я розумію, що він хоче навпаки, йому довіряють. Але він не забив такий вирішальний пенальті в матчі з Хорватією... Напевно, в нього є якась психологічна травма. Я б на місці тренера на даний момент не поставив його бити пенальті». Буряк сказав: «Ти за тренера все можеш вирішувати».
І один раз мені це сказав Вітя Колотов, який свого часу теж був тренером молодіжної збірної України. У «Кривбасі» був молодий футболіст, який дуже добре грав. Коментуючи матч молодіжної збірної, я сказав: «Як вдало він виглядав би на цій позиції». Я бачив декілька матчів, де він був нормальним плеймейкером. Вітя Колотов зустрів і також сказав: «Пойдем в федерацию, скажем, что ты будешь тренером молодежной сборной». Навіщо ображатися? Я висловив свою точку зору, яку ви можете приймати або не приймати.

— Були футбольні люди, які хвалили Вас?
— Не знаю, хвалили чи ні. Я знаю, що Семен Альтман завжди схвально відгукувався. Можливо, тому, що це футболісти і тренери покоління людей, яким вже під 70. Можливо, тому, що їм коментарі того часу були ближчими, зрозумілішими. Альтман ніколи не відмовляв у післяматчевих флеш-інтерв'ю. Деякі тренери: «Я зараз піду, потім прийду». Куди вони підуть, якщо прямий ефір? Ми ж не триматимемо ефір. Альтман з розумінням до цього ставився. Років два чи три тому я був запрошений до Львова. На «Арені Львів» у рамках фестивалю «Альфа Джаз» завжди організовуються футбольні турніри. Чотири команди бізнесменів, зіркові тренери. Тоді тренерами були Олександр Заваров, Володимир Мунтян, Володимир Трошкін і Семен Альтман. Я ходив по полю і коментував цей матч. Чотири команди грали паралельно. Ми нормально з ними спілкувалися, хоча вони старші за мене на 8-9 років. Але все одно це одне покоління. Ми завжди на зустрічах приємно спілкуємося.

— Взагалі можна товаришувати з футбольними людьми і об'єктивно оцінювати їх роботу?
— Звичайно, можна.

— Кого Ви можете назвати своїм другом?
— Не можу сказати, що це друг. Ми завжди були в гарних стосунках із Сергієм Шматоваленком, Андрієм Балем. З Балем ми співали гарні українські пісні. Так сталося, що наші мами Катерини і навіть народилися в один день, але в різні роки.

— Ви колись розповідали в інтерв'ю, що Вас Дмитро Чигринський вразив тим, що слухав Ваші репортажі, фотографувався...
— У мене на заставках у телефоні дві фотографії: на одній я і мої троє дітей біля стадіону «Динамо», а на іншій — я і Діма Чигринський. Як це було? У нас в студії на телебаченні була програма, а Чигринський тоді тільки перейшов у «Барселону». Програма закінчилася — і Діма підходить й питає: «Можна я з Вами сфотографуюся?». Я здивувався: «Діма, ти — гравець «Барселони», це з тобою треба фотографуватись». Він сказав: «Мій батько — Ваш ровесник. Він слухав Ваші репортажі, а я поруч сидів, слухав — і виріс на Ваших репортажах». Ми сфотографувалися.— Хто з футбольних особистостей Вас вразив? З ким цікаво поспілкуватися на будь-які теми?
— Я говорив про Андрія Баля, з ним цікаво було поспілкуватися. Він з Львівщини, там люди завжди такі колоритні, вони більше люблять все українське. Мені цікаво спілкуватися із Володимиром Федоровичем Мунтяном, із Володимиром Миколайовичем Трошкіним. Я пригадую, якось нас з Мунтяном запросили в університет на зустріч. Ще там були дві дворазові чемпіонки з гандболу Таня Макарець і Люда Бобрусь. Настільки Володимир Федорович залишився тим, ким він був — Мунею... Наступного року йому буде 70, але як він бігав по сцені, розповідав...

— Вам вдалося попрацювати із Лобановським. Яка згадка про нього? Важко було з ним спілкуватися?
— Якщо відверто, в перших післяматчевих флеш-інтерв'ю був певний остах. По-перше, він сам по собі великий як футбольна постать, і у фізичному плані — він високий. Коли «Динамо» вигравало — тоді, звичайно, легше було спілкуватися. Коли «Динамо» програвало — дуже складно, інколи він не погоджувався давати інтерв'ю. Прес-офіцери потім говорили йому, що це потрібно. Але коли прес-офіцер казав йому: «Валерій Васильович, треба дати інтерв'ю, тому що може бути штраф», з якою душею він вже йде на те інтерв'ю? Коли ми говорили, що не спрацював захист, півзахист чи напад, Лобановський завжди говорив, що ми неправильно розуміємо футбол, тому що в сучасному футболі команда — це єдине, треба бути одночасно і в захисті, і в нападі.
Що мене вразило? Після матчу «Арсенал» — «Динамо» (Київ), який закінчився з рахунком 1:1, я взяв флеш-інтерв'ю у Лобановського, яке, на жаль, в ефір не пішло. Транслювали англійські режисери, вони були налякані. Як правило, спочатку потрібно показати трибуни, потім поле, на полі — титри, графіку. Поки вони це показували, асистент режисера на видачі програми у нас на каналі, напевно, бачив, що щось довго затягується. А такого зв'язку не було. І вимкнули. Виник страшенний скандал, коли сказали, що ми програли 0:1. А в тому інтерв'ю Валерій Васильович гарно сказав: «Нет, ну Вы согласитесь, ну кому еще удавалось так, как нам, мордой повозить их по этому «Уэмбли?». Хоч «Динамо» тоді ніби зрівняло, Валерій Васильович сказав, навпаки, що «Динамо» втратило два очки, тому що «Динамо» виглядало солідніше.
Валерій Васильович стояв в аеропорту, підійшов до мене і почав знову говорити зі мною про цей матч: «Я за полторы минуты не мог всего сказать, но Вы согласитесь, какая была игра!». Я не знаю, чому саме мене призначили коментувати ці матчі київського «Динамо». Можливо, це пішло від Валерія Васильовича. Вирішувало керівництво «Динамо», хто коментуватиме його матчі в Лізі чемпіонів. Хоча Григорій Михайлович Суркіс у 1998 році перед матчем-відповіддю чи то з «Арсеналом», чи то з «Панатінаїкосом» сказав мені: «Ну що, не боїшся? Якщо «Динамо» програє, то винен буду я, президент клубу, і коментатор». Я відповів: «Не боюся, бо «Динамо» виграє». Тоді «Динамо» виграло три матчі поспіль.

— Півфінал Ліги чемпіонів «Динамо» — «Баварія» з рахунком 3:3 — мабуть, найбільш важливий матч, який Ви коментували, пам'ятний? Чи був якийсь інший?
— У Лізі чемпіонів саме цей матч — найважливіший. Тоді ми ще не знали, що він буде і найболючіший. Ми вигравали 3:1 і дали «Баварії» зрівняти рахунок 3:3. Тоді «Динамо» було на такому ходу, що могло виграти Лігу чемпіонів. Ми ж пам'ятаємо фінал «Баварія» — «Манчестер Юнайтед»...

— Ви думаєте, це через Ваші емоції та думки «Баварія» програла той фінал?
— Я коментував той матч теж, під картинку. Коли за 10 хвилин до кінця матчу замінили Маттеуса, я сказав, що це просто тренерський ідіотизм. Маттеус на той час був стержнем «Баварії», 10 хвилин він дограв би. А що сталося? «Баварія» вигравала 1:0. Тільки замінили Маттеуса — і вони 1:2 програли. Які бувають помилки... Він ніби впустив свіжу силу, але разом із тим за мить зруйнував хребет. Я постійно наголошував на тому, що «Баварія» сама віддала перемогу.

— Але трошки пораділи тому...
— Можливо, не треба було б радіти. Яка б звучала фраза? Київське «Динамо» у півфіналі програло лише переможцю Ліги чемпіонів. А так — фіналісту. Вже не так звучить. Хай би «Баварія» вигравала.

— Який найголовніший матч у Вашому житті, який Ви прокоментували?
— Найголовніші — репортажі з 11 Олімпійський ігор. Найголовніші репортажі — ті, де вигравали «золото». Я б виділив три: перше олімпійське «золото» незалежної України Слави Олійника в Атланті; в 2004 році перше олімпійське «золото» в історії жіночої боротьби Іри Мерлені; і, звичайно, олімпійське «золото» Ельбруса Тедеєва. Перед Олімпіадою в 2004 році не стало мого друга Борі Савлохова. Я сказав, що Ельбрус Тедеєв присвячує цю перемогу пам'яті Тимура і Бориса Савлохових. Я ледь не поплатився за це, міг більше не коментувати, навіть в Афінах мене могли зняти з репортажів. Борис привіз його в Україну, він тут став триразовим чемпіоном світу, бронзовим призером Олімпіади, олімпійським чемпіоном. Взагалі Ельбрус виграв 11 нагород. Якби він мав одну — вже був би гарним спортсменом. Коли я це сказав, мені відразу зателефонували і сказали: «Ще будуть репортажі. Не треба це прізвище називати зараз». Я відповів: «Я сказав правду. Хто б я був, якби я цього не сказав?». Мені сказали: «Якщо ти хочеш, щоб і я тут залишився, просив притулку в Греції, і ти більше нічого не коментував, вирішуй...».

— Були ще такі попередження, коли Вам казали, що те, що Ви говорите — неправильні слова для ефіру?
— І зараз, коли коментував Європейські ігри, декому не подобається. Телефонують і кажуть моєму керівництву.

— Зараз можуть вплинути?
— Деяке керівництво зважає, деяке — ні. Зараз я настільки впевнений в собі, що відповідаю всім, якого б рангу людина не була.— Запитання від уболівальника. Шкода, що останнім часом не чутно легендарних коментаторів: Вас, Сергія Дерепу, Щербачова та інших. Як поживають Ваші колеги? Чи сумуєте за тими часами, коли коментували Лігу чемпіонів і всі Олімпіади?
— Уже, чесно кажучи, накоментувався. Я з більшою насолодою зараз працюю у «геронтологічному відділі». Ми навіть повісили табличку на дверях нашої кімнати: «Група ветеранів спортивного руху». Сергію Дерепі 22 вересня було 60 років, оформлює зараз пенсію. Він уже, на жаль, не працює. У Валентина Щербачова програми на «Центральному каналі».

— В чому зараз полягає Ваша робота?
— У нас зараз в об'єднанні стабільно виходять спортивні новини, намагаємося організовувати трансляції. Наприклад, гандбол. Були в планах хокей і баскетбол, але поки що не вийшло.

— Пан Бродський розповідав, що в нього вже є контракт з «Першим національним». Ні?
— Є? Можливо. Я лише заступник директора, а є ще директор, куратор, заступник генерального директора. Ми планували обов'язково напряму показувати один баскетбольний матч в турі. Я думаю, що так воно і буде, але як це юридично оформлено? Вони ж ще не визначилися з чемпіонатом. Ми чекаємо кінця листопада, коли стартує біатлон. Мій друг по Facebook постійно запитував мене, навіть із зони АТО: «Коли вже біатлон? Чи ви напряму будете показувати?». Я кажу: «Ще ж два місяці. Хто знає, що буде?». Це чотири місяці напруженої, гарної роботи. Сподіваюся, що я там ще декілька репортажів проведу. У нас основний коментатор зараз — Андрій Столярчук. Він і біатлон коментуватиме. Але люди не завжди можуть, бувають різні ситуації — тоді я й коментуватиму. Я не ображаюся, що не постійно буду коментувати. На сьомому десятку побуду дублером. Я із задоволенням працюватиму, тим паче біатлон — дуже гарний вид спорту для коментування.

— Чому?
— Динаміка, зміни. Тут лижня, тут стрільбище, влучив, побіг, обігнав на дистанції, знову стрільба, знову по горобцях, знову «молоко». Даша Домрачева побіжить, пульне в інші мішені або ляже замість того, щоб стріляти стоячи. Чи встане замість того, щоб стріляти лежачи. Це завжди така динаміка... Біатлон коментувати дуже цікаво.

— Цього сезону усі етапи Кубку світу будуть наживо, так?
— І чемпіонату світу. Невідомо, чи наживо, тому що там є етапи, які за океаном. Там часова різниця, тому, може, щось буде у запису. Але до того часу ще майже два місяці. Звичайно, ми все плануємо транслювати наживо. В минулому сезоні, за нового керівництва, зрозуміли, що спорт зараз — відпочинок для людей. Люди вже втомилися від війни, від вічних політичних ток-шоу. Рейтинги Європейських ігор в Баку були хороші, хоча це було влітку, а влітку аудиторія зменшується. Можливо, порівняно з іншими каналами, які «малюють» і купляють собі рейтинги, у нас були не такі високі. Я до рейтингів ставлюся опосередковано, тому що всі рейтинги можна зробити. Організаціям, які проводять рейтингування, теж потрібно за щось жити.

Продовження інтерв'ю читайте тут.

Спілкувалася Тетяна ЯЩУК, текстова версія — Дарія ОДАРЧЕНКО

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
  CTAKAH_CTAKAHbI4
  CTAKAH_CTAKAHbI4, 12.10.2015 14:48
  0
  Андрей Ольгино, 11.10.2015 08:57
  Лучше Николая Озерова никого еще не было. Согласитесь, кто его видел и слышал. От его комментариев точно не заснешь. И это без интернета, как здесь справедливо заметили.
  Ну почему же не было никого, Коте Махарадзе к примеру, хотя они друг-друга стоили). С этими двумя товарищами, ни одного современного комментатора не сравнить.
  DWORKIN
  DWORKIN, 11.10.2015 20:55
  +2
  Другий тайм розпочався з масованих атак ювентського "Туринтуса"
  Сергiй Ребров та Андрiй Шевченко ведуть боротьбу за м'яч
  У положенi "поза грою" опинився арбiтр, що зафiксував офсайд.
  Футбол - посол миру. Ще в Древнiй Грецiі припинялися будь-якi вiйни пiд час чемпiонатiв свiту з футболу.
  Я пам'ятаю цей важкий матч у Киевi - футболiсти мочились на кожному кроцi
  Але незважаючи нi на що, оркестр увесь матч награвав похороний марш Мендельсона
  Ребров вистрибнув разом iз ногами
  Баварія бореться за перемогу в чемпіонаті України
  Бачите, як добре вiдтягнувся Сергiй Ребров?
  На матчi присутнi шiсть з половиною глядачiв.
  Суддя не призначив порушення правил
  Зустрiчаються голандський "Аякс" i мiланський "Мiлан".
  М'яч вийшов за бокову лiнiю поля, потрiбно подати кутовий iз кута штрафного майданчика.
  Потужний удар обличчям ноги
  Ви подивiться, як стрiмко вдарив по м'ячу Дель П'єро
  Дуже короткою була вiдстань мiж ударом Шевченка та воротами
  Динамiвцям потрiбно активнiше отримувати м'яч у воротаря
  Чомусь на цьому чемпiонатi Европи всiх футболiстiв виносять iз поля ногами вперед.
  Зіграно 74 хвилини 2-го тайму
  Перший матч проходив в Iталiі, а друга гра проводиться на нейтральному полi в Нiдерландах.
  Як гарно Протасов порозкидав спартакiвських захисникiв!
  Положення поза грою - пiднято свисток бокового арбiтра
  Матч-вiдповiдь вiдбудеться наступного тижня у середу. На жаль, я зараз вам не можу точно сказати, який це буде день тижня
  М'яч влучає в стiнку ворiт.
  Ви подiвiться як пiдступно котився м'яч, що навiть пройшов поруч з боковою стойкою
  На мою думку, у фiналi зустрiнуться збiрнi Францiі i Бразилiі, а чемпiоном стане Англiя
  Я нiколи не коментував подiі на полi з таким збудженням
  Невдоволення на трибунах зараз зайве.
  Це - Куман Ви, мабуть, пiзнаете його кучерявi ноги
  Футболiст Шахтаря порушив i отримав жовту картку вiд Андрiя Шевченка
  Небезпечно бiля трусiв Михайловича махав нiмець.
  Це заповiтна мрiя чемпiонiв свiту - здобути перемогу у матчi з лiдером групи - збiрною Украіни!
  Англiйська республіка зустрiла динамiвцiв напрочуд мирно.
  Рахунок 2:1. Єдиний гол у цьому матчi забив Сергiй Ребров.
  Кiнчиками пальцiв голови Шовковський переводить м'яч в аут
  М'яч пролiтає мiж головами Левицького
  Гусин демонстративно встрибнув у штрафний майданчик
  Бачу, Лужний у цьому матчi - опорний захисник, отже, дiятиме на задньому місці
  Белькевич вибивае м'яч в аут щоб надати травму Ковальову
  MOTYLL272
  MOTYLL272, 11.10.2015 13:13
  -2
  pul2006, 11.10.2015 11:36
  Нет не Семененко, а именно Савелий, это я точно помню. Хотя и сейчас не понятно кто больше раздражал Савелий тогда или например "остряк" Вацко сейчас, как например матч Металлург-Металлист что то вроде: "Трибуны переполнены, весь мир затаил дыхание, битва грандов... и т.д. и т.п", за то когда играют некоторые другие клубы п*сяется от восторга и открыто за них болеет...
  supergrass
  supergrass, 11.10.2015 12:52
  +2
  У Савелія імідж схожий на пересічного члена "Арійського братсва" в одній із американських вязниць.
  А взаголі то навіть скучаю за його 10 хвилиними паузами під час коментування.
  Це було круто!
  Цього ніхто не може повторити навіть зараз.
  pul2006
  pul2006, 11.10.2015 11:36
  -2
  OM27, 10.10.2015 16:59
  Ошибку в Лондоне допустил Семененко, а не Савелий.
  Нет не Семененко, а именно Савелий, это я точно помню. Хотя и сейчас не понятно кто больше раздражал Савелий тогда или например "остряк" Вацко сейчас, как например матч Металлург-Металлист что то вроде: "Трибуны переполнены, весь мир затаил дыхание, битва грандов... и т.д. и т.п", за то когда играют некоторые другие клубы п*сяется от восторга и открыто за них болеет...
  Marchello_
  Marchello_, 11.10.2015 11:35
  +1
  Cortazar, 10.10.2015 20:55
  С Савелием хоть сам мэтр разговаривал, интервью давал, а это уже успех для любого комментатора или журналиста... Уверен, что 80% нынешних комментаторов с 2+2 или Футбол-1,2 ничем не лучше Савелия, а в большинстве случаев и хуже, потому не стоит плевать в лицо ветерану... Посмотрите вокруг, послушайте клоунские репортажи и сделайте банальные выводы...
  был один комментатор , как по мне самый лучший из украинских ,
  комментировал матчи Серии А на СТБ
  aleleka
  aleleka, 11.10.2015 10:28
  +3
  Забавное случалось частенько с Савелием. Только из услышанного самим:
  В хоккее было, тайм аут, картинка и высвечивает (time out), комментарий от Савелия - "Тренер збірної Швеції Тіме Аут...))
  Футбол ЛЧ. Бавария в Стамбуле играла, еще 90-е, начало матча Савелий начал рассказывать как он поселился, поел, погулял, еще какие нужны справил, в это время Бавария забивает гол туркам, на первых минутах, уже успели и отпраздновать когда Савелий выдает "о, яка несподіванка, Баварія забила гол" ))
  Так что Легенда еще та легенда-)
  Андрей Ольгино
  Андрей Ольгино, 11.10.2015 08:57
  +1
  Комментарий свернут. Показать
  Лучше Николая Озерова никого еще не было. Согласитесь, кто его видел и слышал. От его комментариев точно не заснешь. И это без интернета, как здесь справедливо заметили.
  Чудо Творожок
  Чудо Творожок, 11.10.2015 07:56
  +3
  Забавляют клоуны которые говорят, что Дерепа и Савелий хорошие комментаторы. Помню на каком-то ЧЕ по футболу такие пёрлы были от Дерепы, путал команды, фамилию судьи назвал именем стадиона и т.д. А Савелию борьбу только комментировать, в остальном он полнейший НОЛЬ. Помню на ЧМ по лёгкой атлетике "Отже, Майкл Джексон на старті"...
  alm_zone
  online
  alm_zone, 10.10.2015 22:35
  +3
  Помним его "перлы" типа
  - Другий тайм розпочався з масованих атак ювентського "Туринтуса"
  Cortazar
  Cortazar, 10.10.2015 21:37
  -2
  BekXan, 10.10.2015 21:16
  Никто не плюёт на ветерана как журналиста и человека.Честь ему и хвала.Как спортивный коментатор он нулевой. Да щас ситуация на каналах не лучше но и не насколько худше чем ужасные коментаторские Савелий,Дерепа,Щербачев ! Все прекрасно помнят ети чудо эфиры на которых можно было просто уснуть.
  Раньше хоть уснуть хотелось, а сейчас хочется отключить звук! Каждый клоун знает с какой ноги лучше пробить, куда отдать передачу, как правильно принять мяч и т.д. - это невозможно слушать, т.к. во дворах такому никогда не учили... У них ведь опыт оттуда...
  BekXan
  BekXan, 10.10.2015 21:16
  +3
  Cortazar, 10.10.2015 20:55
  С Савелием хоть сам мэтр разговаривал, интервью давал, а это уже успех для любого комментатора или журналиста... Уверен, что 80% нынешних комментаторов с 2+2 или Футбол-1,2 ничем не лучше Савелия, а в большинстве случаев и хуже, потому не стоит плевать в лицо ветерану... Посмотрите вокруг, послушайте клоунские репортажи и сделайте банальные выводы...
  Никто не плюёт на ветерана как журналиста и человека.Честь ему и хвала.Как спортивный коментатор он нулевой. Да щас ситуация на каналах не лучше но и не насколько худше чем ужасные коментаторские Савелий,Дерепа,Щербачев ! Все прекрасно помнят ети чудо эфиры на которых можно было просто уснуть.
  Cortazar
  Cortazar, 10.10.2015 20:55
  +1
  С Савелием хоть сам мэтр разговаривал, интервью давал, а это уже успех для любого комментатора или журналиста... Уверен, что 80% нынешних комментаторов с 2+2 или Футбол-1,2 ничем не лучше Савелия, а в большинстве случаев и хуже, потому не стоит плевать в лицо ветерану... Посмотрите вокруг, послушайте клоунские репортажи и сделайте банальные выводы...
  lys_mykyta
  lys_mykyta, 10.10.2015 20:22
  +1
  Marchello_, 10.10.2015 18:01
  Ничего не имею против Савелия как человека, но как комментатор футбола реально бесил смотрел матчи без звука, как комментатор был полный отстой
  +1
  Почався другий тайм. До закінчення матчу 45 хвилин, ... 40 хвилин, ,,, 35 хвилин ,,,
  MOTYLL272
  MOTYLL272, 10.10.2015 19:54
  0
  Похожий на Парамона!
  remont.vody
  remont.vody, 10.10.2015 18:42
  +1
  винтажный комментатор
  Marchello_
  Marchello_, 10.10.2015 18:01
  +17
  Ничего не имею против Савелия как человека, но как комментатор футбола реально бесил смотрел матчи без звука, как комментатор был полный отстой
  OM27
  OM27, 10.10.2015 16:59
  +10
  pul2006, 10.10.2015 16:51
  Савелий хороший комментатор??? Помню Динамо играло в Лондоне с Арсеналом ЛЧ, на последней минуте наши счет сравняли, а Савелий даже этого не заметил, так и сказал "Програли!", хотя титры высветились 1:1 и трансляция сразу прекратилась или еще случай на зимней олимпиаде, не помню правда какой и кто с кем играл, комментирует хоккей КРАСНЫЕ играют против СИНИХ, комментировал и даже не понимал кто с кем играет...
  Ошибку в Лондоне допустил Семененко, а не Савелий.
  pul2006
  pul2006, 10.10.2015 16:51
  -1
  Савелий хороший комментатор??? Помню Динамо играло в Лондоне с Арсеналом ЛЧ, на последней минуте наши счет сравняли, а Савелий даже этого не заметил, так и сказал "Програли!", хотя титры высветились 1:1 и трансляция сразу прекратилась или еще случай на зимней олимпиаде, не помню правда какой и кто с кем играл, комментирует хоккей КРАСНЫЕ играют против СИНИХ, комментировал и даже не понимал кто с кем играет...
  ChMP
  ChMP, 10.10.2015 16:19
  -2
  А Шарафутдинов всё равно лучший!
  Marchello_
  Marchello_, 10.10.2015 18:01
  +17
  Ничего не имею против Савелия как человека, но как комментатор футбола реально бесил смотрел матчи без звука, как комментатор был полный отстой
  AZ83
  AZ83, 10.10.2015 12:36
  +13
  Мастодонт украинского комментаторского цеха.Мне кажется ,Савелий мог комментировать все:от женской стрельбы из лука до футбола или хоккея.Это сейчас комментаторы специализируются на футболе или другом виде спорта,а в былые времена было несколько ведущих комментаторов ,которые комментировали весь спорт.
  Мне вспомнилась одна забавная ситуация,когда идет международный гандбольный матч женских команд ,а он :"користуючись нагодою хочу відзначити ,яка чудова база з Олімпійських зимових видів спорту у нас у Тисовці..."Конечно тут уже больше выдумки,чем правды,но такие ситуации были на самом деле.Тогда не было интернета и большинство репортажей сохранились разве что где-то в архивах.Но всех,кто скептически отнесется к Савелию,Дерепе,Щербачеву могу заверить,что у них столько информации в голове про легенд того периода,что можно огромную книгу издать))
  OM27
  OM27, 10.10.2015 16:59
  +10
  pul2006, 10.10.2015 16:51
  Савелий хороший комментатор??? Помню Динамо играло в Лондоне с Арсеналом ЛЧ, на последней минуте наши счет сравняли, а Савелий даже этого не заметил, так и сказал "Програли!", хотя титры высветились 1:1 и трансляция сразу прекратилась или еще случай на зимней олимпиаде, не помню правда какой и кто с кем играл, комментирует хоккей КРАСНЫЕ играют против СИНИХ, комментировал и даже не понимал кто с кем играет...
  Ошибку в Лондоне допустил Семененко, а не Савелий.
  BekXan
  BekXan, 10.10.2015 16:00
  +4
  Савелий,Дерепа,Щербачев ето мега львы украинсокго коментаторства они знают всё до мелочей.Но при всём етом помню все ети репортажи и трансляции то им по голосу только шахматные турниры овучивать.Насколько ето было без емоционально как под бумажку написано и вообще с позиханиями в ефире что смотришь не футбол или что то другое,а реально шахматный турнир с тишиной в ефире.Никогда не забуду ефиры со борными когда реально наши забивают гол стадион на ногах ,а в ефире гол ну забили ето хорошо и чёткое позихание в ефире и через пару секуд апчхиии и дальше коментирует.Я с уважением отношусь к их инциклопедическим знаниям про нам спорт но как коментаторы в ефир допускать не нада иначе люди заснут даже просматривая финал лиги чемпионов !
  aleleka
  aleleka, 11.10.2015 10:28
  +3
  Забавное случалось частенько с Савелием. Только из услышанного самим:
  В хоккее было, тайм аут, картинка и высвечивает (time out), комментарий от Савелия - "Тренер збірної Швеції Тіме Аут...))
  Футбол ЛЧ. Бавария в Стамбуле играла, еще 90-е, начало матча Савелий начал рассказывать как он поселился, поел, погулял, еще какие нужны справил, в это время Бавария забивает гол туркам, на первых минутах, уже успели и отпраздновать когда Савелий выдает "о, яка несподіванка, Баварія забила гол" ))
  Так что Легенда еще та легенда-)
  Чудо Творожок
  Чудо Творожок, 11.10.2015 07:56
  +3
  Забавляют клоуны которые говорят, что Дерепа и Савелий хорошие комментаторы. Помню на каком-то ЧЕ по футболу такие пёрлы были от Дерепы, путал команды, фамилию судьи назвал именем стадиона и т.д. А Савелию борьбу только комментировать, в остальном он полнейший НОЛЬ. Помню на ЧМ по лёгкой атлетике "Отже, Майкл Джексон на старті"...
  alm_zone
  online
  alm_zone, 10.10.2015 22:35
  +3
  Помним его "перлы" типа
  - Другий тайм розпочався з масованих атак ювентського "Туринтуса"
  BekXan
  BekXan, 10.10.2015 21:16
  +3
  Cortazar, 10.10.2015 20:55
  С Савелием хоть сам мэтр разговаривал, интервью давал, а это уже успех для любого комментатора или журналиста... Уверен, что 80% нынешних комментаторов с 2+2 или Футбол-1,2 ничем не лучше Савелия, а в большинстве случаев и хуже, потому не стоит плевать в лицо ветерану... Посмотрите вокруг, послушайте клоунские репортажи и сделайте банальные выводы...
  Никто не плюёт на ветерана как журналиста и человека.Честь ему и хвала.Как спортивный коментатор он нулевой. Да щас ситуация на каналах не лучше но и не насколько худше чем ужасные коментаторские Савелий,Дерепа,Щербачев ! Все прекрасно помнят ети чудо эфиры на которых можно было просто уснуть.
  DWORKIN
  DWORKIN, 11.10.2015 20:55
  +2
  Другий тайм розпочався з масованих атак ювентського "Туринтуса"
  Сергiй Ребров та Андрiй Шевченко ведуть боротьбу за м'яч
  У положенi "поза грою" опинився арбiтр, що зафiксував офсайд.
  Футбол - посол миру. Ще в Древнiй Грецiі припинялися будь-якi вiйни пiд час чемпiонатiв свiту з футболу.
  Я пам'ятаю цей важкий матч у Киевi - футболiсти мочились на кожному кроцi
  Але незважаючи нi на що, оркестр увесь матч награвав похороний марш Мендельсона
  Ребров вистрибнув разом iз ногами
  Баварія бореться за перемогу в чемпіонаті України
  Бачите, як добре вiдтягнувся Сергiй Ребров?
  На матчi присутнi шiсть з половиною глядачiв.
  Суддя не призначив порушення правил
  Зустрiчаються голандський "Аякс" i мiланський "Мiлан".
  М'яч вийшов за бокову лiнiю поля, потрiбно подати кутовий iз кута штрафного майданчика.
  Потужний удар обличчям ноги
  Ви подивiться, як стрiмко вдарив по м'ячу Дель П'єро
  Дуже короткою була вiдстань мiж ударом Шевченка та воротами
  Динамiвцям потрiбно активнiше отримувати м'яч у воротаря
  Чомусь на цьому чемпiонатi Европи всiх футболiстiв виносять iз поля ногами вперед.
  Зіграно 74 хвилини 2-го тайму
  Перший матч проходив в Iталiі, а друга гра проводиться на нейтральному полi в Нiдерландах.
  Як гарно Протасов порозкидав спартакiвських захисникiв!
  Положення поза грою - пiднято свисток бокового арбiтра
  Матч-вiдповiдь вiдбудеться наступного тижня у середу. На жаль, я зараз вам не можу точно сказати, який це буде день тижня
  М'яч влучає в стiнку ворiт.
  Ви подiвiться як пiдступно котився м'яч, що навiть пройшов поруч з боковою стойкою
  На мою думку, у фiналi зустрiнуться збiрнi Францiі i Бразилiі, а чемпiоном стане Англiя
  Я нiколи не коментував подiі на полi з таким збудженням
  Невдоволення на трибунах зараз зайве.
  Це - Куман Ви, мабуть, пiзнаете його кучерявi ноги
  Футболiст Шахтаря порушив i отримав жовту картку вiд Андрiя Шевченка
  Небезпечно бiля трусiв Михайловича махав нiмець.
  Це заповiтна мрiя чемпiонiв свiту - здобути перемогу у матчi з лiдером групи - збiрною Украіни!
  Англiйська республіка зустрiла динамiвцiв напрочуд мирно.
  Рахунок 2:1. Єдиний гол у цьому матчi забив Сергiй Ребров.
  Кiнчиками пальцiв голови Шовковський переводить м'яч в аут
  М'яч пролiтає мiж головами Левицького
  Гусин демонстративно встрибнув у штрафний майданчик
  Бачу, Лужний у цьому матчi - опорний захисник, отже, дiятиме на задньому місці
  Белькевич вибивае м'яч в аут щоб надати травму Ковальову
  supergrass
  supergrass, 11.10.2015 12:52
  +2
  У Савелія імідж схожий на пересічного члена "Арійського братсва" в одній із американських вязниць.
  А взаголі то навіть скучаю за його 10 хвилиними паузами під час коментування.
  Це було круто!
  Цього ніхто не може повторити навіть зараз.
  Marchello_
  Marchello_, 11.10.2015 11:35
  +1
  Cortazar, 10.10.2015 20:55
  С Савелием хоть сам мэтр разговаривал, интервью давал, а это уже успех для любого комментатора или журналиста... Уверен, что 80% нынешних комментаторов с 2+2 или Футбол-1,2 ничем не лучше Савелия, а в большинстве случаев и хуже, потому не стоит плевать в лицо ветерану... Посмотрите вокруг, послушайте клоунские репортажи и сделайте банальные выводы...
  был один комментатор , как по мне самый лучший из украинских ,
  комментировал матчи Серии А на СТБ
  Андрей Ольгино
  Андрей Ольгино, 11.10.2015 08:57
  +1
  Комментарий свернут. Показать
  Лучше Николая Озерова никого еще не было. Согласитесь, кто его видел и слышал. От его комментариев точно не заснешь. И это без интернета, как здесь справедливо заметили.
  Cortazar
  Cortazar, 10.10.2015 20:55
  +1
  С Савелием хоть сам мэтр разговаривал, интервью давал, а это уже успех для любого комментатора или журналиста... Уверен, что 80% нынешних комментаторов с 2+2 или Футбол-1,2 ничем не лучше Савелия, а в большинстве случаев и хуже, потому не стоит плевать в лицо ветерану... Посмотрите вокруг, послушайте клоунские репортажи и сделайте банальные выводы...
  lys_mykyta
  lys_mykyta, 10.10.2015 20:22
  +1
  Marchello_, 10.10.2015 18:01
  Ничего не имею против Савелия как человека, но как комментатор футбола реально бесил смотрел матчи без звука, как комментатор был полный отстой
  +1
  Почався другий тайм. До закінчення матчу 45 хвилин, ... 40 хвилин, ,,, 35 хвилин ,,,
  remont.vody
  remont.vody, 10.10.2015 18:42
  +1
  винтажный комментатор
  CTAKAH_CTAKAHbI4
  CTAKAH_CTAKAHbI4, 12.10.2015 14:48
  0
  Андрей Ольгино, 11.10.2015 08:57
  Лучше Николая Озерова никого еще не было. Согласитесь, кто его видел и слышал. От его комментариев точно не заснешь. И это без интернета, как здесь справедливо заметили.
  Ну почему же не было никого, Коте Махарадзе к примеру, хотя они друг-друга стоили). С этими двумя товарищами, ни одного современного комментатора не сравнить.
  MOTYLL272
  MOTYLL272, 10.10.2015 19:54
  0
  Похожий на Парамона!
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности