Евро-2012: бесплатное жилье и транспорт + ВИДЕО

Граждане Украины готовы принять гостей Евро-2012 у себя дома

Евро-2012: бесплатное жилье и транспорт + ВИДЕО

«Привіт, мене звуть Ярослав. Я можу безкоштовно розмістити гостей (1-2 людини) в Києві. Я живу за 20 хвилин від станції метро, квартира розташована приблизно за 55 хвилин від стадіону «Олімпійський». Пробачте, я не дуже добре володію англійською», - подібних повідомлень англійською мовою на спеціально створеному сайті оголошень про безкоштовне житло на Євро вже чимало. Люди залишають опис своєї пропозиції та контакти.

Поруч є також записи від іноземців, які збираються приїхати до України на футбол, але ще не знайшли житла. Часто це пари, інколи невеликі групи людей.

За словами автора ідеї такого сайту Максима Продана, 100 людей вже знайшли собі помешкання, а ще 90 іноземців наразі його шукають.

Максим Продан один з активістів, які гуртують людей з міст-господарів чемпіонату Європи з футболу навколо ініціативи Friendly Ukraine («Дружня Україна»), готових безкоштовно запропонувати своє житло, транспорт, послуги з перекладу та іншу допомогу туристам.

У такий спосіб громадські активісти вирішили зробити Україну більш дружньою до гостей Євро-2012. За їхніми словами, через дорожнечу готелів та інші негаразди у західній пресі напередодні чемпіонату сформувався непривабливий імідж України.

Активіст Максим Продан стверджує, що футбольні фани – люди невибагливі, їм лишень переночувати б та прийняти душ, тому власникам навіть не дуже ошатних квартир не варто комплексувати:

«Фанати не звикли до величезної кількості зірок в готелях, які катаються за своїми командами по всьому світу і живуть в наметах, сплять у спальниках на підлозі, ночують в аеропортах. Їх мета – подивитися футбол, а не десь пожити».
Люди для людей

Дмитро Васильєв з Києва ініціював ще один волонтерський проект - I can help you («Я можу вам допомогти»). Він об'єднує людей, які володіють іноземними мовами і готові допомогти вболівальникам, які не розуміють української, не згубитися на вулицях.

Чоловік наголошує на користі від табличок із позначенням вулиць та станцій метро, які тепер позначені ще й латиницею, але вважає, що цього не достатньо:

«Люди просто курсуватимуть - або годину, або день, або всі дні Євро - містами і маякуватимуть іноземцям, що вони їм можуть допомогти англійською мовою. Тому що для іноземців є проблемою те, що більшість навігації - українською мовою, і дуже мало людей тут спілкуються англійською».

Волонтери матимуть спеціальні значки, які вказуватимуть на володіння іноземною мовою та готовність допомогти.

В рамках іншого проекту на інтернет-сторінці люди, які хочуть допомогти приїжджим, викладають свої номери телефонів, за якими цілодобово можна отримати допомогу різними іноземними мовами:

«В будь-яку пору доби протягом чемпіонату ці люди будуть готові відповідати на дзвінки іноземців. Це дуже важливо, бо часто людині, яка потрапляє в незнайоме місто, достатньо подзвонити і сказати, що він заблукав, отримати якусь елементарну пораду», - розповів Ігор Завілінський, куратор проекту «У нас гості».

За його словами, в Києві, Харкові, Львові та Донецьку є досить багато людей, які на власних авто готові зустрічати іноземців. Є також цікаві пропозиції - безкоштовно провести екскурсію, або запросити в гості на борщ.

Гостинна нація

Координатор ініціативи Friendly Ukraine Вікторія Світлова каже, що ідея заохочувати людей до безкоштовної допомоги туристам виникла після того, як у європейській пресі пройшла хвиля негативних публікацій про Україну і її підготовку до Євро-2012. Багато з них стосувалися проблем із доступним житлом для вболівальників:

«На тлі політичних складнощів і завищення цін на готелі в Україні деякими представниками бізнесу, багато в кого з європейських туристів може скластися враження, що Україна - недостатньо гостинна держава. Але це не так, принаймні, українці - дуже гостинна, дружня і приязна нація. Ми чекаємо гостей».

Активісти кажуть, що вже приблизно тисячу людей з міст-господарів зголосилися надавати свою допомогу іноземцях. Щоближче до самого чемпіонату - таких волонтерів планують залучати все більше й більше.

«Євро-2012 приймає не конкретне міністерство, не конкретний чиновник. Євро-2012 приймає Україна. І коли ви їздитиме за кордон, вам складно буде виправдовуватися, прикриваючись іменем чиновника, що він щось неправильно зробив. Це стосується кожного. Мені буде соромно за кордоном говорити, що я українець, якщо щось буде не так», - стверджує Ігор Завілінський.

www.bbc.co.uk

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Метки
Новости партнеров
Комментарии
  motan
    motan, 25.05.2012 12:41
  0
  вроде бы и красиво звучит фраза в последнем абзаце. Только имхо никогда нельзя всех грести под одну гребенку. Все люди разные. Дебилов хватает в любой стране и с любым цветом кожи и вероисповеданием. Тут зависит не от того, украинец ты или чех или сомалиец. Зависит от того, какой ты человек. А говорить "украинцы - козлы" или "москалі кляті" могут только недалекие люди.
  Schulz777
    Schulz777, 25.05.2012 12:17
  0
  Гостинна нація .....Гоп-стоп мы подошли из-за угла
  motan
    motan, 25.05.2012 12:41
  0
  вроде бы и красиво звучит фраза в последнем абзаце. Только имхо никогда нельзя всех грести под одну гребенку. Все люди разные. Дебилов хватает в любой стране и с любым цветом кожи и вероисповеданием. Тут зависит не от того, украинец ты или чех или сомалиец. Зависит от того, какой ты человек. А говорить "украинцы - козлы" или "москалі кляті" могут только недалекие люди.
  Schulz777
    Schulz777, 25.05.2012 12:17
  0
  Гостинна нація .....Гоп-стоп мы подошли из-за угла
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности