Непереможні господарі

Огляд матчів 26-го туру першості першої ліги

ПФК СЕВАСТОПОЛЬ - ДНІСТЕР - 2:0 (1:0).
26 квітня. 17.00. Севастополь. Стадіон «Севмарзаводу». 3300 глядачів.
Судді: О.Павлюк, М.Рачинська, В.Пушенко (усі - Київ).
Делегат ФФУ: О.Дігтяр (Полтава).
Севастополь: Литовка, Гололобов, Степанов, Піскун (Башлай, 90+2), Шевелюхін (Шишкін, 68), Жабокрицький, Култишов, Поліщук, Ківа (Бондарчук, 72), І.О.Худоб'як (Шутов, 79), Плешаков. Запасні: Сокоренко, Субочев, Сучу.
Тренер: Олег Лещинський.
Овідіополь: Лавренцов, Вишталюк, Хромих, Буряк, Лобан (Піцик, 62), В.Полтавець, Мочуляк (Платунов, 80), Д.Пархоменко, К.Пархоменко, Немчанинов, Продан (Степанишин, 52). Запасні: Пацюк, Момотенко, Гаврилюк.
Тренер: Андрій Пархоменко.
Голи: Култишов (32), Шутов (80).
Попередження: І.О.Худоб'як (27), Жабокрицький (29), Шишкін (70) - Продан (37), К.Пархоменко (89).

Поразка в Олександрії й перемоги конкурентів дещо скоротили досить комфортну перевагу севастопольців від переслідувачів. У цій ситуації підопічним Олега Лещинського, потрібна була, як повітря, перемога над «Дністром».

Доля цього поєдинку могла бути вирішена вже в перші п'ятнадцять хвилин гри. У першій же атаці господарі повинні були відкривати рахунок, але Плешаков не використав відмінну нагоду для взяття воріт. За чотири хвилини найкращий бомбардир першої ліги знову змарнував свій шанс. Юрій дуже старався впродовж зустрічі, але в цьому матчі фортуна була не на його боці. Все ж наполегливість господарів було винагороджено на 32-й хвилині. Култишов вправно закрутив м'яч зі штрафного у воротарський майданчик. Худоб'як своїм ривком дезорієнтував оборонців і воротаря, а м'яч, нікого не зачепивши, влетів у ворота «Дністра».

У гостей, як завжди, вся гра йшла через Полтавця, але цього разу йому приділили особливу увагу, тож «розгулятися» плеймейкеру «Дністра» не дали.

Після перерви ситуація на полі дещо змінилася. Гості спробували перехопити ініціативу. На якийсь час їм це вдалося, але до небезпечних моментів біля воріт севастопольців справа так і не дійшла. До того ж, завершальні удари по воротах Литовки особливою точністю не відзначалися. Не скажеш, що господарі перейшли на гру «другим номером», але гостроти біля воріт «Дністра» поменшало. Досить перспективною здавалася атака севастопольців на 75-й хвилині, але завершальний удар у Жабокрицького явно не вийшов. І все ж, капітан команди став співавтором другого забитого м'яча на 80-й хвилині. Олександр, промчавши лівою бровкою до лінії воріт, зробив точну передачу в центр штрафного майданчика, де Плешаков пробив, а Шутов відкоригував політ м'яча ударом головою у верхній кут воріт, без шансів для голкіпера «Дністра».

НАФТОВИК-УКРНАФТА - ГЕЛІОС - 2:0 (2:0).
26 квітня. 18.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2500 глядачів.
Судді: О.Бондар (Хмельницький), І.Альохін (Симферополь), О.Дробітько (Полтава).
Делегат ФФУ: О.Чорний (Донецьк).
Охтирка:
Дейнеко, О.В.Тарасенко, Юрченко, Карпенко, Харченко, Єсип, Бояринцев, Одинцов (Кикоть, 86), Башлай (Грачов, 90+2), Вітер (Погорєлов, 90), Каракевич (Саванчук, 74). Запасні: Лавренюк, Покосенко, Прокурор.
Тренер: Сергій Шевченко.
Харків: Качоренко, Лобойко, Борзенко, Євстафієв, Сумцов, Соломаха, Даудов (Шатило, 46), Гаді (Бочкур, 76), О. С.Тарасенко (Суспіцин, 87), Фоменко (Скрипник, 3), Романчук (Яровенко, 46). Запасні: Гостєв, Волошин.
Тренер: Сергій Кандауров.
Голи: Юрченко (4), Карпенко (10).
Попередження: Вітер (35) - Шатило (52), О.С.Тарасенко (64).
Вилучення: Качоренко (2, фол останньої надії).

В Охтирці нафтовики ще жодного разу не програвали «сонячним». Не порушили приємну для себе традицію вони й у звітному матчі. Здобувши шосту перемогу поспіль, господарі за набраними очками майже зрівнялися з «Геліосом». Охтирські футболісти після невдалого старту у весняній частині першості нарешті розпочинають грати «першим номером». Про це після попереднього матчу говорив їхній наставник Сергій Шевченко: «На сьогоднішній момент вони грали як перший номер... Ми постараємося, щоб у майбутньому ми були першим номером. Будемо старатися». Як бачимо, слова у тренера не розходяться з ділом. На поле вийшов також і Вітер, який, попри травму, отриману у попередньому матчі (перелом пальця на руці), горів бажанням зіграти проти своєї колишньої команди.

Гра розпочалася без розвідки, й господарі досить швидко відкрили рахунок. Після довгої діагональної передачі Тарасенка зі своєї половини поля у напрямку Єсипа голкіпер «Геліоса» зупинив м'яч руками за межами свого карного майданчика. Про це «відмашкою» прапорця лайнсмен просигналив арбітру. Олександр Бондар показав Качоренку червону картку, трактуючи це порушення як фол останньої надії, адже інакше Єсип вийшов би на порожні ворота. Скрипнику, який у «рамці» замінив Качоренка, довелося одразу вступати в гру. Юрченко зі штрафного, майже з лінії карного майданчика гостей, потужним ударом обвів «стінку», пославши м'яч точнісінько впритул з ближньою стійкою. Скрипник, хоч і зреагував на «постріл», але відвести загрозу був безсилим. За п'ять хвилин нафтовики вели в рахунку 2:0. Після подачі чергового кутового Єсипом (їх Богдан у цьому матчі виконував постійно, та й взагалі розпочинав усі атаки команди в центрі поля) Карпенко ногою скинув м'яч собі на голову і «парашутом» послав м'яч під поперечину.

Звичайно, залишившись у меншості і маючи в пасиві два голи, харків'янам було важко щось протиставити господарям, у яких з'явилася впевненість і вони академічно розвивали подальший перебіг подій, стараючись довести свої комбінації до стовідсоткового моменту. Та «сонячні», трохи оговтавшись від холодного душу на початку матчу, зуміли побудувати гру в обороні, не даючи можливості охтирцям входити у карний майданчик. У середині першого тайму досвідчений Харченко, який, мабуть, переживає другу молодість, сильно пробив метрів з 30-ти. Голкіпер з труднощами перевів м'яч на кутовий. Та серія з двох поспіль кутових успіху господарям не принесла.

Після перерви гра йшла за аналогічним сценарієм. Нечисленні контратаки «Геліоса» загроз воротам Дейнеко не завдавали. На початку другого тайму віч-на-віч з голкіпером виходив Єсип, але на виході надійно зіграв Скрипник. Можна згадати ще штрафні у виконанні Бояринцева (після його сильного удару метрів з 35-ти м'яч пролетів трохи вище поперечини) та харківського Тарасенка (після його навісу в район 11-метрової позначки м'яч головою підправляв Борзенко, але неточно).

ДЕСНА - ПРИКАРПАТТЯ -4:0 (2:0).
26 квітня. 17.00. Чернігів. Стадіон ім. Гагаріна. 2500 глядачів.
Судді: М.Козиряцький (Запоріжжя), О.Паращенко, Р.Кисельов (обидва - Суми).
Делегат ФФУ: С.Шебек (Київ).
Чернігів: Пилипенко, Боровков, Гітченко, Анеликов (Сердюк, 81), Єлісєєв, Костюченко (Поспєлов, 46), Кобець (Єрмоленко, 75), Кондратюк, Старенький, Кандауров (Орєхов, 67), Грибанов (Антонов, 84).
Тренер: Олександр Рябоконь.
Івано-Франківськ: Іконников, Барчук, Мельничук, Лебединець, Маковійчук (Мельник, 69), Стоцький, Іванишин (Гнатюк, 78), Цкарозія, Боришкевич, Бровкін (Коржук, 74), Микуляк (Вірстюк, 83).
Тренер: Сергій Пташник.
Голи: Грибанов (17, 41, 79, пен.), Старенький (49).
Попередження: Єлісєєв (33) - Микуляк (43), Мельничук (64).

Уперше футбольний матч у Чернігові нинішньої весни пройшов за хорошої погоди. Глядачі побачили те, чого на стадіоні імені Ю. Гагаріна не було уже майже вісімнадцять років. Дехто почав стверджувати, що до цього матчу футболісти «Десни» у першолігових турнірах взагалі жодного разу не добивалися хет-трику. Насправді таке уже траплялося. Однак тільки раз. Сталося це 14 листопада 1992 року. Тоді чернігівці з рахунком 3:2 здолали сумський «Автомобіліст», і усі три м'ячі забив Юрій Овчаренко. А тепер його успіх повторив Сергій Грибанов - футболіст, котрий, як колись Овчаренко, нині висунутий на вістря деснянських атак.

Йшла 17-а хвилина гри, коли господарі поля розіграли кутовий, Петро Кондратюк поспішив зробити навісну подачу на дальню стійку, де неприкритим опинився Грибанов, і той головою спрямував м'яч у ворота. Кондратюк відмінно впорався з роллю асистента і за чотири хвилини до свистка на перерву. Але у творенні другого гола був ще й активний посередник. Ним став Сергій Старенький, який, скориставшись відмінним пасом, рішуче кинувся вперед і своєчасно прострілив у воротарський майданчик. А там чудову позицію для завершального удару знову зайняв Грибанов. Йому залишалося тільки ногу підставити.

На початку другого тайму не схибив і Старенький. Вийшовши віч-на-віч із Володимиром Іконниковим, він упевнено переграв голкіпера прикарпатців. А остаточний результат матчу визначив реалізований на 80-й хвилині пенальті. Тарас Мельничук у своєму штрафному майданчику збив з ніг того ж таки Грибанова. І сам потерпілий перетворив суддівський вердикт на гол. Відтак в активі Сергія сім із дванадцяти м'ячів, забитих командою з початку весняного напівсезону. Раніше він оформляв дублі у домашніх поєдинках з тернопільською «Нивою» та білоцерківським «Арсеналом». Двічі відзначалися Кондратюк і Старенький, раз - Андрій Кандауров.

Якщо ж говорити про понеділковий матч у цілому, то, як на мене, слід, насамперед, зазначити, що спрацювала пастка від наставника «Десни» Олександра Рябоконя. Приймаючи аутсайдера, деснянці все ж зіграли від оборони. І така тактика себе виправдала. Гості чимало часу провели на половині поля суперника, але жодного м'яча так і не забили. Втім, «винні» у цьому оборона та воротар господарів Андрій Пилипенко, котрий тричі зривав оплески трибун. Разом із тим націленість гостей на атаку оберталася тим, що час від часу тріщав по швах їхній захист. І хоча іванофранківці не раз могли «розмочити» рахунок (такі нагоди, зокрема, мали Юрій Іванишин та Олександр Микуляк), але не менше голевих моментів не реалізували й господарі (ті ж Кондратюк і Старенький, а також Олег Орєхов).


Євген САПОЖНИКОВ, Валерій ЧЕРНЕЦЬ, Віктор МУХА, газета «Український футбол»

Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Бокс | 22 декабря 2024, 02:16 9

Александр одел футболку с запрещенной в Саудовской Аравии надписью