Знайомство з китайською кухнею

На жіночому Кубку світу українська збірна, попри дві особисті перемоги, посіла п’яте місце

Цьогорічний Кубок світу серед жінок відбувся в китайському місті Тайюань за участю шести провідних команд - України, Казахстану, США, Канади, Японії й Китаю. З далеких країв українки повернулися з двома особистими перемогами: усіх суперниць побороли Ірина Мерлені та Світлана Саєнко. Олександра Когут, програвши одну сутичку, посіла третє місце. Попри це, в загальнокомандному заліку наші дівчата опинилися на скромній п'ятій позиції.

Жорстокий жереб
У лавах українців відбулися певні зміни. Тетяна Лазарєва, яка виступає у ваговій категорії до 55 кг, через хворобу на змагання не поїхала. Її замінила Наталія Синишин, бронзова призерка останніх двох чемпіонатів світу в вазі до 59 кг. А місце Синишин у вазі до 59 кг зайняла молода Катерина Домбровська. До речі, цей експеримент мав піти Наталці на користь, адже, як стверджує головний тренер жіночої збірної Володимир Євонов, вона хоче перейти в олімпійську вагову категорію. Нагадаємо, у жінок на Олімпіадах розігруються лише чотири комплекти медалей - у вагових категоріях до 48, 55, 63 та 72 кг.

Із жеребкуванням українкам відверто не пощастило. Доля звела їх у групі з дуже сильними япон­ками й «неприємними» американками. Із семи сутичок з азіатками українки виграли лише дві - першу й останню. Поклала переможний початок виступам «синьо­жовтих» титулована Ірина Мерлені. Цікаво, що цього разу очікуваного протистояння нашої олімпійської чемпіонки з її постійною суперницею по фіналах престижних турнірів - Чихару Ічо - не відбулося. Японці вирішили виставити проти українки іншу спортсменку - очевидно, пішли на тактичний хід, аби Мерлені не мала можливості оцінити свою головну суперницю в дії, адже Олімпіада вже не за горами.

Ще одну перемогу здобула Світлана Саєнко (до 72 кг), яка на Олімпійських іграх2004 посіла в підсумковому протоколі четвертий рядок.

Проте, за словами наших збірників, у Тайюані перемог могло б бути і більше. Скажімо, суддя, який працював на килимі, віддав перевагу Домбровській, проте бокові арбітри його не підтримали - ще один заліковий бал японцям. У рівній сутичці поступилася й Катерина Бурмістрова (до 67 кг), котра «розгубила» перевагу наприкінці сутички. У підсумку - поразка з рахунком 2:5.

У протистоянні з американками наші борчині виглядали впевненішими. Мерлені, Олександра Когут (до 51 кг) і Саєнко здобули переконливі перемоги. А ключовим знову став поєдинок Домбровської. Виграючи- 5:0, Катя примудрилася потрапити в небезпечне становище на власному прийомі. Суперниця скористалася помилкою молодої українки й поклала її на лопатки - туше й дострокова вікторія американки. Отже, знову програли - 3:4.

Замість «трійки» - «п'ятірка»
Посівши у своїй «трійці» останнє місце, українки змагалися з невдахами іншої групи - канадками - за п'яте місце. Цю зустріч наші спортсменки виграли 4:3 завдяки зусиллям Мерлені, Когут, Домбровської та Саєнко. Невдало виступила в Китаї чинна чемпіонка світу серед молоді Юлія Остапчук (до 63 кг), яка програла всі три сутички. Володарками Кубка світу стали господаркикитаянки, які в фіналі виявилися сильнішими за американок. Японки посіли третю сходинку, збірна Казахстану - четверту.

Капітана українок Ірину Мерлені, звиклу до перемог і нагород, засмутив такий результат. Хоча вона визнає, що більшість суперниць була значно досвідченіша, ніж наші дівчата. «Мені тяжче виступати, ніж моїм конкуренткам, бо їм нічого втрачати. Тягар відповідальності стає важчим і від того, що виступ команди починається саме з моєї сутички. Програвати я не маю права, - каже олімпійська чемпіонка. - Тому спочатку я завжди обережна, трохи скована, не ризикую, остерігаючись потрапити у невигідне становище. Складною видалася сутичка з японкою, з якою довелося боротися додатковий, третій, період. Не сподобалося суддівство під час поєдинку з канадкою: американський рефері постійно зупиняв мене, щойно я опинялася в зручній позиції. Тому виграла доволі скромно - 2:0».

Нагадаємо, на чемпіонаті світу в Баку­2007 українська збірна посіла третє місце. Проте нинішню п'яту позицію наставник наших дівчат Володимир Євонов не розцінює як крок назад. «Ми не ставили перед собою конкретної мети. Головне завдання полягало в перевірці стану команди перед Олімпійськими іграми, - запевняє фахівець. - Дівчата показали доволі високий рівень боротьби. Зокрема, ми повинні були перемагати американок. Але Домбровській ще бракує досвіду, аби відстоювати свою перевагу. Та головний старт у нас попереду - викладатися по повній за будьяких обставин треба буде в Пекіні».

Свою готовність до Олімпіади наші борчині перевірять ще в лютому на міжнародному турнірі в Києві й у квітні - на чемпіонаті Європи.

Ірина ГОЛІНЬКО

Україна Молода

Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 01 мая 2024, 15:24 2

Бывшие игроки «Динамо» еще не помирились