Леван КЕНИЯ: «У Магата тренировались три раза в день»

Немецкий тренер очень отличается от Николая Костова, уверен игрок «Карпат»

На правій руці у нього татуювання з іменем мами у двох варіантах - латинськими буквами та давньогрузинськими. На правій руці ім'я батька. На грудях - ще одне тату, значення якого пояснити Леван Кенія не зміг. Сказав лише, що це ніби прізвище їхньої родини, щось на зразок династії. Продовжувати «розмальовувати» своє тіло грузин наміру не має. Каже, що якщо і наважиться на нове татуювання - то це буде ім'я його доньки. Однак про цей вид мистецтва ми з карпатівцем не говорили. Розмова велася про зимові збори.

- Леване, а коли ти востаннє був на зборах?
- Три роки тому, ще коли грав за «Шальке». До речі, збори також були в Туреччині. Правда, для мене вони були нещасливими, бо я отримав травму і не міг далі грати.

- Знаю, що про травми ти говорити не любиш, тому розкажи краще, наскільки відрізняються збори українських та німецьких команд?
- Тут усе залежить не від країни, з якої клуби, а від тренера. Коли я грав за «Шальке», тренером був Фелікс Магат. Він дуже важкий тренер і за своєю манерою відрізняється від Ніколая Костова.

- Про навантаження Магата ходять легенди. Але ж і Ніколай Костов добряче «ганяв» вас на перших зборах...
- Не без того. Але що робити без фізичної підготовки? Ніхто ж не каже, що працювати фізично не потрібно. Просто в Магата була інша система підготовки.

- Можеш приклад навести?
- Можу. Три тренування в день...

- Чому він робив такий акцент на фізичну підготовку?
- Така стратегія у нього. Зрештою, так було в кожному клубі, в якому він працював.

- А результат це приносило?
- Перші три місяці так, але потім починалася втома і травми.

- Коли ти їхав на перші збори з «Карпатами», то хвилювався?
- Безперечно, трохи переживав, але приємно було усвідомлювати те, що я себе добре почував, і хотів працювати, тренуватися. Насправді це приємний процес.

- Кінець року для тебе виявився доволі успішний. Ти віддавав шикарні гольові передачі і сам забивав голи. В Грузії оцінили твоє повернення у великий футбол?
- На щастя, все добре було. Я набрав форму, хоч і відчував втому. Мене підтримували, раділи за мене, дзвонили. Я дав чимало інтерв'ю, в яких щиро розповідав, що мені добре в «Карпатах». Головне, що я грав в футбол. Також я повернувся до збірної Грузії. От і зараз отримав виклик і на початку лютого полечу на їхні збори разом з Муртазом Даушвілі.

- І не тільки з ним...
- Справді, в українському чемпіонаті багато гравців з Грузії. Ми часто спілкуємося з ними. От і зараз в готелі разом з нами живе «Іллічівець», де грають Окріашвілі і Таргамадзе. Думаю, що разом з ними і полетимо.

- На ранковому тренуванні, завдяки добрій погоді, можна було милуватися горами. Вони тобі не нагадали Кавказ?
- В Грузії багато гір. Вони ніби і схожі на турецькі, але все ж не такі. Вони рідніші, тому для мене кращі. І я вже за ними скучив. Зрештою, я постійно за ними сумую.

- Як ти провів відпустку?
- Був у різних країнах. Трохи відпочивав на морі, трохи в Німеччині, трохи вдома, в Грузії. Загалом я прекрасно провів час.

- А що у тебе в Німеччині залишилося?
- У мене дружина звідти. Вона народилася в Німеччині, але сама сербка. Також моя донька має німецьке громадянство. Я часто там буваю, коли є час. Але коли я у Львові, то вони поруч. Коли ж їду на збори - жінка з дитиною летять в Німеччину.

- Цікаво, але ти летів в Туреччину зі Львова, а, скажімо, Буба з Грузії...
- Справді, до Львова якраз прилетіли мої батьки та дружина. Тому три дні ми провели разом в Україні.

Інформаційний центр ФК «Карпати»

Михаил Шаповалов Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Бокс | 22 декабря 2024, 00:10 4

Мегафайт пройдет вечером 21 декабря в саудовском Эр-Рияде