Хвилю тримай, традицію — теж

На чемпіонаті світу в Австралії наші «вітрильники» виловили тільки три ліцензії

Чемпіонати світу серед майстрів вітрильного спорту відбуваються раз на чотири роки, приблизно за шість-сім місяців до Олімпіади, і на цих змаганнях зазвичай розподіляють левову частину перепусток на літні Ігри. Світова першість-2011 відбулася в австралійському місті Перт 3-18 грудня. В акваторії Індійського океану на старт виходили понад 1500 спортсменів із 80 країн - це рекорд порівняно з попередніми ЧС.

Україна відрядила до Австралії 13 спортсменів. За словами державного тренера Сергія Чорного, везти численніший склад не було сенсу - далеко й дорого.

Після двотижневих змагань українці лише частково виправдали сподівання наставників, здобувши тільки три олімпійські ліцензії. «Виступ задовільний, але не відмінний», - сказав пан Чорний. - Ми сподіваємося поповнити наше представництво на Олімпіаді-2012, оскільки навесні в Європі відбудуться ще кілька етапів відбору».

Першими українськими повпредами стали Максим Оберемко та Ольга Масливець на вітрильних дошках (ця сімейна пара вже має досвід чотирьох Олімпіад, починаючи з 1996 року), а також яхтсмен класу «Фінн» Олексій Борисов. Уся «ліцензована» трійця представляє Крим.

У заочній суперечці найвище піднялася Масливець. 33-річна уродженка Євпаторії за підсумками регати на вітрильних дошках класу «RS:X», у якій змагалися 48 спортсменок, потрапила до медальної гонки й там фінішувала десятою. Уродженець Сак - Оберемко - став 22-м, так само як і севастополець Борисов.

Як розповів державний тренер, саме в Севастополі в теплу пору року тренуються наші «вітрильники». А взимку - в Іспанії. «Біля Кадіса можна піймати великі хвилі Атлантики з приливами та відливами, тоді як на Балеарських островах можна розраховувати на гладку хвилю та сильний вітер. Цікаво, що взимку проживання в Іспанії обходиться дешевше, ніж в Україні», - каже Сергій Чорний.

Саме в Іспанії навесні відбудуться три з семи заключних стартів, де розіграють решту олімпійських ліцензій.

Слід відзначити, що в тих класах, де українці здобували нагороди попередніх Олімпіад, нині похвалитися нічим. Так, скажімо, послідовники Євгена Браславця та Ігоря Матвієнка в класі «470» - Юрій Журавльов і Павло Макєєв - посіли в Перті 62-ге місце, а наступниці Руслани Таран і Олени Пахольчик - Анастасія Коломієць й Олександра Чичерова - 35-те. Ще гіршими були показники Олександра Ісакова (93) та Валерія Кудряшова (128) у класі «Лазер». А ось 26-те місце екіпажу Василя Гурєєва та Володимира Короткова й 28-ме - Артура Аносова й Віталія Кушніра в класі «Зірковий» додає тренерам трохи більше оптимізму. І взагалі, в тренерському штабі кажуть, що після провалу в підготовці спортсменів наприкінці 90-х років нині ситуація поліпшилася. Про що свідчать високі результати наших юніорів на міжнародних змаганнях.

Віталій МОХНАЧ, Україна Молода

Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Другие виды | 01 января 2025, 10:00 8

Sport.ua вспоминает самые памятные мгновения уходящего года

Комментарии