Парусный спорт
|
2695
3

Хвилю тримай, традицію — теж

На чемпіонаті світу в Австралії наші «вітрильники» виловили тільки три ліцензії

Хвилю тримай, традицію — теж

Чемпіонати світу серед майстрів вітрильного спорту відбуваються раз на чотири роки, приблизно за шість–сім місяців до Олімпіади, і на цих змаганнях зазвичай розподіляють левову частину перепусток на літні Ігри. Світова першість–2011 відбулася в австралійському місті Перт 3—18 грудня. В акваторії Індійського океану на старт виходили понад 1500 спортсменів із 80 країн — це рекорд порівняно з попередніми ЧС.

Україна відрядила до Австралії 13 спортсменів. За словами державного тренера Сергія Чорного, везти численніший склад не було сенсу — далеко й дорого.

Після двотижневих змагань українці лише частково виправдали сподівання наставників, здобувши тільки три олімпійські ліцензії. «Виступ задовільний, але не відмінний», — сказав пан Чорний. — Ми сподіваємося поповнити наше представництво на Олімпіаді–2012, оскільки навесні в Європі відбудуться ще кілька етапів відбору».

Першими українськими повпредами стали Максим Оберемко та Ольга Масливець на вітрильних дошках (ця сімейна пара вже має досвід чотирьох Олімпіад, починаючи з 1996 року), а також яхтсмен класу «Фінн» Олексій Борисов. Уся «ліцензована» трійця представляє Крим.

У заочній суперечці найвище піднялася Масливець. 33–річна уродженка Євпаторії за підсумками регати на вітрильних дошках класу «RS:X», у якій змагалися 48 спортсменок, потрапила до медальної гонки й там фінішувала десятою. Уродженець Сак — Оберемко — став 22–м, так само як і севастополець Борисов.

Як розповів державний тренер, саме в Севастополі в теплу пору року тренуються наші «вітрильники». А взимку — в Іспанії. «Біля Кадіса можна піймати великі хвилі Атлантики з приливами та відливами, тоді як на Балеарських островах можна розраховувати на гладку хвилю та сильний вітер. Цікаво, що взимку проживання в Іспанії обходиться дешевше, ніж в Україні», — каже Сергій Чорний.

Саме в Іспанії навесні відбудуться три з семи заключних стартів, де розіграють решту олімпійських ліцензій.

Слід відзначити, що в тих класах, де українці здобували нагороди попередніх Олімпіад, нині похвалитися нічим. Так, скажімо, послідовники Євгена Браславця та Ігоря Матвієнка в класі «470» — Юрій Журавльов і Павло Макєєв — посіли в Перті 62–ге місце, а наступниці Руслани Таран і Олени Пахольчик — Анастасія Коломієць й Олександра Чичерова — 35–те. Ще гіршими були показники Олександра Ісакова (93) та Валерія Кудряшова (128) у класі «Лазер». А ось 26–те місце екіпажу Василя Гурєєва та Володимира Короткова й 28–ме — Артура Аносова й Віталія Кушніра в класі «Зірковий» додає тренерам трохи більше оптимізму. І взагалі, в тренерському штабі кажуть, що після провалу в підготовці спортсменів наприкінці 90–х років нині ситуація поліпшилася. Про що свідчать високі результати наших юніорів на міжнародних змаганнях.

Віталій МОХНАЧ, Україна Молода

Источник Sport.ua
Оцените материал
(1)
Сообщить об ошибке

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите

Настроить ленту
Настройте свою личную ленту новостей
Комментарии 3
Введите комментарий
Вы не авторизованы
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности