Медальна п'ятниця українських легкоатлеток

Українські спортсменки вибороли три нагороди на чемпіонаті Європи

2765
0
Getty Images. Наталья Прищепа
10 серпня на чемпіонаті Європи у Берліні українські спортсменки вибороли відразу три нагороди.

Найбільше порадували нас дівчата у бігу на 800 метрів. Дві українки пробилися тут до фіналу – чинна чемпіонка Європи Наталія Прищепа з Рівного та Ольга Ляхова з Полтавщини. Для обох забіг склався не просто. Наталію суперниці затиснули всередині групи, вибудувавши перед нею живий заслон. Ольга майже від початку дистанції опинилася серед останніх. Але і Прищепі, і Ляховій на фініші вдалися чудові ривки, і у підсумку Наталія Прищепа з часом 2.00,38 виграла чемпіонат і захистила титул найкращої на континенті, а Ольга Ляхова (2.00,79) вирвала бронзу.

Доповнила повний комплект нагород нашої збірної у цей день дніпрянка Анна Рижикова у бігу на 400 метрів з бар’єрами. Показавши свій найкращий час в сезоні (54,51), вона ледь не наздогнала на фініші швейцарку Лею Шпрунгер, і виборола срібну медаль.

Брала участь у фіналі бар’єрної чотирьохсотметрівки ще одна представниця України – Вікторія Ткачук. Вікторії не вдалося покращити свій півфінальний час, і у підсумку вона фінішувала сьомою (56,15).

Небезпідставно розраховували ми на нагороди в традиційно сильних у нас жіночих стрибках у висоту. Тут всі три українки зуміли пробитися до фіналу. Проте у вирішальних змаганнях стрибки не пішли. Першою припинила боротьбу з результатом 1.87 Оксана Окунєва (10-е місце). Наступною вибула зі змагань Юлія Левченко. 1.87 вона взяла з другої спроби, 1.91 – з третьої, 1.94 – не взяла. Підсумкове 9-е місце. Найближче з усіх до п’єдесталу наблизилася Катерина Табашник. Всі висоти, включаючи 1.94 вона брала з першої спроби. Але 1.96 стали для неї непідйомними – 5-е місце.

У півфіналі бігу на 800 метрів у чоловіків Євген Гуцол не зміг протистояти суперникам. У своєму забігу він фінішував останнім з часом 1.47,29.

Поруч одна з одною фінішували у багатоборстві три українки. Найкращою стала Дарина Слобода (5999 очок, 14-е місце). Далі – Аліна Шух (5985, 15-а) та Рімма Гордієнко (5894, 17-а).

Отож, після п’яти днів змагань в медальному заліку чемпіонату Європи збірна України має у своєму активі 6 нагород (по 2 золоті, срібні та бронзові), і посідає шосте місце. В таблиці за місцями (з 1-го по 8-е) ми четверті серед всіх країн-учасниць. Пальму першості утримують господарі.