Лучано ЛУЧІ: «Плідно попрацювали щодо вивчення роботи системи VAR»

Голова суддівського комітету ФФУ розповів про підготовку українських арбітрів до поновлення сезону

Лучано ЛУЧІ: «Плідно попрацювали щодо вивчення роботи системи VAR»
© ФФУ. Лучано Лучи

Голова суддівського комітету Федерації футболу України Лучано Лучі розповів про роботу арбітрів Прем'єр-ліги на тренувальному зборі, що завершився в Туреччині.

— Пане Лучі, яким буде ваш підсумок роботи арбітрів у Белеку?
— Що нам потрібно було зробити, так це перевірити їхні технічні та теоретичні знання напередодні офіційних матчів чемпіонату, який відновлюється вже 23 лютого. З упевненістю можу заявити, що арбітри проявили себе з найкращого боку, особливо це стосується теоретичної частини роботи. І ще один дуже важливий момент полягає в тому, що ми плідно попрацювали в плані вивчення роботи системи VAR, яка, сподіваюся, незабаром прибуде до України.

— У сезоні-2019/2020 VAR частково запрацює в Прем'єр-лізі?
— Усе залежить від дати прибуття обладнання. Після чого є обов'язкові кроки, яких вимагає від нас ФІФА й які ми маємо зробити. Головний футбольний орган буде перевіряти нашу роботу кожні три місяці. Ми повинні готувати відеоматеріали й брати їх із конкретних моментів, які матимуть місце в українському чемпіонаті. Наразі я не можу назвати точну дату, коли система VAR запрацює в Україні. Я тільки можу вірити й сподіватися, що це станеться в найближчому майбутньому.

— Чи пишаєтеся ви тим, що українська жіноча бригада арбітрів працюватиме на чемпіонаті світу?
— Безумовно. Хоча для нас це не сюрприз, оскільки Катерина Монзуль не перший рік працює на поєдинках найвищого рівня. За останні вісім років вона брала участь у всіх заходах подібного плану, організованих ФІФА.

— Можете спрогнозувати, коли на такого роду змаганнях ми побачимо арбітрів-чоловіків?
— УЄФА — вимоглива організація, але, думаю, ми вже дуже близькі до цього. В європейському футболі зараз відбувається зміна поколінь. Тому є надія в найближчому майбутньому побачити позитивні для нас зміни.

— Було б цікаво почути вашу думку щодо того, хто зараз, якщо можна так сказати, є лідером серед українських арбітрів.
— Відмінні перспективи в Миколи Балакіна, Дениса Шурмана, Віктора Копієвського. У них є всі дані, щоб у майбутньому гідно представляти Україну на міжнародній арені. Але я в жодному разі не скидаю з рахунку досвідченіших арбітрів, таких, як Анатолій Абдула, Костянтин Труханов, Євген Арановський, Ярослав Козик, Віталій Романов, Юрій Можаровський... Просто це два різні покоління.

— Як зараз виглядає ситуація зі здоров'ям Сергія Беккера?
— Практично це був наш асистент номер один. Шкода, що так сталося. У Сергія були хороші навички та здібності для роботи. Беккеру ще не виповнилося й сорока. Ми всі були приголомшені. Ми зробили все можливе, щоб допомогти йому. Причому зроблено це було негайно. Керівництво ФФУ виконало відмінну роботу. У фінансовому плані зроблено все, що було потрібно. У найкоротший термін Сергію було надано найкраще лікування. Хотів би подякувати й грецьким медикам за їхній професіоналізм. Вони, можна сказати, врятували людині життя. Ми продовжуємо стежити за тим, як проходить реабілітація Беккера, і в майбутньому спробуємо залучити його до технічної роботи в суддівському корпусі, запропонувавши посаду інструктора асистентів арбітра.

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Федерация футбола Украины

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности