Борис ЖУКОВ: «Волейболіст – це специфічна професія»

Волейболіст «Барком-Кажани» розповів про свої цілі та захоплення журналістикою

Борис ЖУКОВ: «Волейболіст – це специфічна професія»
© kazhany.lviv.ua. Борис Жуков

Якщо хочете досягнути успіху у волейболі – починайте займатися цим спортом якомога раніше. Принаймні, такої думки догравальник волейбольного клубу «Барком-Кажани» Борис Жуков. Каже, своє життя без волейболу не уявляє. Хоча у майбутньому не виключає фах спортивного журналіста.

- Коли спорт став для тебе основним у житті?
- Напевно, 5 останніх років для мене волейбольний спорт – повністю моє життя. В дитинстві ще був баскетбол. Але в Харкові не було належної баскетбольної школи. А от волейбольна була. Тому й обрав волейбол, хоча на початках не дуже хотів. Але волейбол змінив моє життя. Закінчив у Харкові школу, потрапив у професійну команду в Суми і поступово все почало виходити. В Харкові ще був харківський спортивний інтернат, з восьмого класу. Було навчання і тренування два рази вдень. У Сумах почав професійно займатись волейболом, потрапив в команду. До речі, там також вступив у Сумський державний університет, на факультет журналістики.

- Журналістика і волейбол – дуже цікаве поєднання. Як так вийшло?
- Випадково. При чому я вже на п‘ятому курсі. Якщо чесно, ще не пробував себе в ролі журналіста. Але дуже добре себе уявляю спортивним кореспондентом. Ще зі школи надавав перевагу гуманітарним наукам. Не дуже любив алгебру і геометрію. І коли мені керівництво команди в Сумах запропонувало вступити на факультет журналістики чи економічний, однозначно обрав журналістику. Це креативна професія.

- Плануєш спробувати?
- В спортивній журналістиці дуже навіть себе бачу. Я досить давно слідкую за баскетболом (у мене тато баскетболіст), футболом, волейболом. Мені це цікаво. Тому спортивна журналістика дуже навіть може бути у моєму майбутньому. Але зараз однозначно на першому місці волейбол.

- Як розвантажуєшся після виснажливих ігор, змагань?
- Волейболіст – це специфічна професія. З 16 років я вже не живу вдома. В Харкові буваю хіба на іграх з командою і в міжсезоння. А розвантажують просто: не граю у волейбол. В нас досить мало вихідних. І у ці рідкісні дні ходимо командою в сауну, просто відпочиваю вдома. Після ігор треба не лише фізично, а й морально відновитись . Або в центр міста йдемо. Просто відпочиваємо від волейболу.

- Що у твоїх цілях на 2019 рік?
- Хочеться вибороти перемогу в Кубку України, щоб він залишився у Львові. Тим більше ми тут граємо. Перемога в Чемпіонаті України теж в цілях. На даний момент всі цілі спортивні.

- Щоб стати успішних волейболістом,  коли потрібно починати?
- Найкраще починати з самого дитинства. Саме тоді закладається техніка, координація.

- Який твій особистий секрет успіху.
- Що потрібно для успіху? Однозначно праця. Не будеш викладатись – не матимеш результату. Прогресу не буде. Всім стало зрозуміло, що у волейболі вирішує майже все робота на тренуваннях. Талант займає значно менше. Звісно допомагає впевненість в собі , вона дуже важлива і розсудливість: холодна голова і гаряче серце. Признаюсь чесно: як тільки переїхав до Львова, то мені було дуже складно грати, розслабитись. Але згодом все вдалось: з часом починаєш правильно керувати емоціями.

- Скільки відсотків твого життя займає волейбол?
- Та майже весь час. Фактично 80 відсотків. Ну а решта – просто відпочиваю від волейболу. У Львові класно, що тренування дуже цікаві і команда хороша. Колектив взагалі мені дуже імпонує. Уже звик бути тут.

Читайте також: Барком знову виграв і зміцнив лідерство в чоловічій Суперлізі

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2019 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности