Виталий ЛЕБЕДИНЦЕВ: «БК Киев пригласил 16 игроков»

Спортивный директор столичного клуба - о подготовке команды к сезону и о выступлении сборной на ЧМ

Виталий ЛЕБЕДИНЦЕВ: «БК Киев пригласил 16 игроков»
© bckiev.com.ua, Виталий Лебединцев

«Вовки» під керівництвом нового головного тренера Деяна Прокіча провели перший тренувальний збір, та вже розпочали другий етап підготовки до сезону.

Підписано контракти з 11 новими виконавцями: Антон Мусієнко, Анатолій Хітьов, Олексій Абрасьов, Максим Лук’янов, Максим Луценко, Валерій Анісімов, Олександр Дроб’язко, Петро Корнєв, Кирило Малицький, Стівен Ачеампонг та Тімоті Ачеампонг.

Тож аби докладніше дізнатись про усі зміни, а також про плани на майбутнє, журналісти офіційного сайту вирішили поспілкуватися зі спортивним директором «Києва» Віталієм Лебединцевим.

- У 2011 році, - розпочав Віталій Олександрович, - коли я повернувся в БК «Київ», намітилася дуже велика проблема – відсутність нових облич. З 2009 по 2011 роки в команду прийшов один Крутоус. В 2011 році ми підписали Боброва. На цьому, на жаль, все закінчилось. Тож вирішено було повернутись до старого напрямку, який вже використовувався 2004-го року – коли запрошувались гравці, які потім виростали в хороших майстрів. На даний момент ми вже підписали 11 баскетболістів. Серед них є ті, що спроможні грати вже зараз, а також ті, кого взято на перспективу. Це друга велика хвиля нових облич у нашому клубі. Попередня подарувала багато гарних баскетболістів для Суперліги та Національної збірної України – 17 вихованців грають на найвищому рівні, а двоє з них пройшли НБА. Загалом, ми провели велику селекцію і дуже розраховуємо, що не помилились.

- Чим ви керувались, запрошуючи Деяна Прокіча?
- Ми взяли до уваги той факт, що за останні 3-4 роки в українському баскетболі вітчизняними тренерами по-суті підготовлено лише одного гідного баскетболіста – Святослава Михайлюка. Це заслуга тренера «Черкаських мавп» Максима Міхельсона. Баскетболісти чомусь розігрувались у іноземних наставників. Безумовно не у всіх, проте, як відомо, є ряд клубів, які взагалі не опікуються вихованням резервів. Ми, натомість, вибрали свій шлях, і сподіваємось у майбутньому сезоні обійтись без легіонерів. Стоїть завдання підготувати цілий ряд нових облич, у зв’язку з чим було запрошено Деяна Прокіча, який має величезний досвід роботи з молоддю.

- Розкажіть про перший навчально-тренувальний збір.
- Його було проведено в Конча-Заспі на Олімпійській базі з 12 по 30 серпня. Хочу висловити величезну подяку директору бази Вадиму Гутцайту. У минулому видатний спортсмен, олімпійський чемпіон з фехтування, а нині керівник Олімпійської бази, створив дуже якісні умови для спортсменів. Ми були задоволені усім, що нам запропонували, і я за це щиро дякую Вадиму Марковичу та його співробітникам.
Сам збір був різноплановим. В основному займалися фізичною та технічною підготовкою. Але докладніше вам розповість головний тренер.

- Які плани на вересень?
- Починаючи з 2-го числа, гравці приступили до занять у домашньому залі «Палацу Спорту». Тренування відбуватимуться двічі на день. А з 11 по 13 вересня поїдемо на турнір у Черкаси. Стосовно подальших спарингів, то нині домовляємось із командами. Хочемо з 26 по 28 вересня провести у Києві турнір. На даний момент маємо усну домовленість з «Миколаєвом» та «Одесою» і шукаємо 4-й клуб. Загалом, плануємо зіграти 7-8 товариських матчів.
У новому сезоні будемо виступати двома командами. Наша молодь знову отримає можливість пройти школу Вищої ліги.
З минулорічної основи залишилось 6 гравців. Прийшло дуже багато нових виконавців. До першої та другої команд сумарно запрошено 14 баскетболістів. До деяких ще будемо придивлятись, але змін, як бачите чимало.
Повністю укомплектовано і тренерський штаб. Деяну Прокічу допомагатимуть Леонід Іватін та Ігор Яценко, а також тренер зі спеціальної фізичної підготовки Олег Сєргєєв. Залишилися наш лікар Сергій Ковальчук та масажисти Богдан Карнаух і Олексій Охай. Тож команда зібрана. Сподіваємось, що вже у найближчий час ми знову, як і раніше виховаємо для Суперліги та всього українського баскетболу нові імена.

- Збірна України виступає зараз на чемпіонаті світу і демонструє там хороший результат. Завдяки чому, на вашу думку, вдалося цього досягти?
- На мій погляд, є 4 складових успіху. Перший – президент Федерації баскетболу України Олександр Волков та його команда. Він створив для збірної впродовж останніх трьох років надсучасні можливості підготовки. Другий момент – Майкл Фрателло. Тренер, що з розумом використовує надані умови та доводить їх до результату.
Третій чинник – робота кількох клубів, що за останні 10 років виховали гравців для збірної України. Хоча, по-правді кажучи, цих клубів не так вже й багато – в основному БК «Київ» та «Дніпро». Якщо я не помиляюсь, то в Національній команді 7 чоловік вихідці цих двох команд: Юджин Джетер, В’ячеслав Кравцов, Максим Пустозвонов, Олександр Липовий – БК «Київ». Максим Корнієнко, Олександр Мішула, Кирило Натяжко – «Дніпро». Тому мені, звісно хочеться, щоб донорами збірної стали значно більше клубів. Четвертий аспект – натуралізація гравця.
Варто зазначити, я особисто сподівався, що на загальних зборах Суперліги приймуть рішення взагалі грати без іноземців, тому що в нинішніх умовах нераціонально витрачати кошти подібним чином. Краще їх використати на виховання та ігрову практику для молоді. Візьміть для прикладу сербський та литовський чемпіонати – у них дуже хороший середній клас із власних баскетболістів і якісні легіонери. А в Україні легіонери переважно того самого середнього класу. Це наша велика помилка. «Дніпро» у минулому сезоні взагалі відіграв українцями, ми сподіваємось також будемо грати українською командою та відкриємо нові обличчя.
На завершення хочу побажати БК «Київ» усього найкращого, а збірній України перемог на чемпіонаті світу!

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2019 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности