1/2 финала. Ураган - Енакиевец - 6:4

«Ураган» в пятом матче вырывает путевку в финал + ВИДЕО

5732
24

У п'ятому вирішальному матчі, який видався досить напруженим і драматичним, путівку до фіналу виборов «Ураган». Головним героєм цієї звитяги став Біро Жаде, котрий пропускав суботню гру, перед якою обіцяв повернутися і допомогти команді. Бразильський легіонер сповна дотримав свого слова, оформивши хет-трик у ворота «Єнакієвця», що у підсумку і стало визначальним.

Ураган - Енакиевец

Загалом, івано-франківським вболівальникам пощастило найбільше. За три дні матчів плей-офф півфінальної серії вони стали свідками 23 голів, десять з яких були забиті у неділю. Початок цього голепаду вже на другій хвилині поклав Сімка, з п'ятачка переправивши м'яча в порожні ворота після пасу Ренатіньо. Через п'ять хвилин «Урагану» вдалась красива комбінація в один дотик за участю трьох гравців, яку розпочав та завершив ефектним ударом в «дев'ятку» Цвєлих - 2:0.

До завершення першого тайму глядачі побачили ще два голи-красені. За чотири хвилини до перерви Біро Жаде ударом з 12-и метрів «зняв павутину» з воріт Мельника, але вже незабаром Скорий скористався помилкою франківців в захисті і теж поцілив у «дев'ятку» метрів з дев'яти - 3:1. Відновити комфортну перевагу у три м'ячі, забивши «гол у роздягальню», міг Чепорнюк. Однак після його виходу сам на сам з Мельником єнакієвцям допоміг каркас воріт – м'яч вдарився об перекладину, опустився на лінію і відскочив знову на майданчик!

На початку другого тайму штанга, в яку влучив Хурсов, прийшла тепер на допомогу Ципуну. А далі – всього за дві хвилини було забито три м'ячі і показано три жовті картки. Спершу на початку 25-ї хвилини Нестерук скоротив відставання до мінімуму, після чого м'яч потрапив у руку Замятіну в штрафному донбасівців, і Сержао з шестиметрового не залишив жодного шансу Власенку, котрий став у ворота під пенальті. До честі гостей вони знову досить швидко відігралися, коли Хурсов таки знайшов на дальній стійці Замятіна – 4:3.

Надалі майже на 10 хвилин настала гольова засуха. Не те, щоб моментів не вистачало, просто градус гри зашкалював. Розуміючи, що все міг вирішити один забитий м'яч, суперники з відповідальністю ставились до кожного ігрового епізоду. «Ураган» здебільшого захищався, віддавши ініціативу гостям. Однак зайвої напруги у діях єнакієвців додавав п'ятий фол, який вони заробили ще на 28-й хвилині. Втім до дабл-пенальті справа так і не дійшла, бо майже за п'ять хвилин до завершення гри Біро Жаде після класної передачі Ренатіньо забив гол, який став переломним – 5:3.

Традиційний вихід Замятіна п'ятим польовим дивідендів не приніс. Тим паче, саме капітану «Єнакієвця» довелось витягнути м'яча з сітки після швидкого виходу 2 в 1 і «контрольного пострілу» від Біро Жаде. Втім останнє слово було за гостями – за 17 секунд до фінальної сирени Чепорнюк збив Сільченка у штрафній, і Хурсов з другої спроби таки пробив Ципуна, який потягнув пенальті - 6:4.

«Ураган» зумів проявити характер, поступаючись у серії 0:2. Підопічні Сергія Гупаленка здійснили справжній камбек, здобувши три поспіль домашні перемоги, за що отримали заслужену перепустку до фіналу. На шляху до чемпіонського титулу – лише львівська «Енергія-Тайм». Перші два поєдинки у традиційно принциповому галицькому дербі відбудуться 28-29 травня в Івано-Франківську. А «Єнакієвець» посперечається за бронзові медалі з харківським «Локомотивом».