Олександр КОСЕНКО: «У заявці присутні гравці, на яких ми розраховуємо»
Головний тренер збірної України з футзалу про початок підготовки команди до чемпіонату Європи
- 22 января 2018, 18:12
- |
- 3261
- 1
20 січня у Броварах стартував навчально-тренувальний збір національної збірної України. Про всі етапи підготовки прес-службі Асоціації футзалу України розповів головний тренер нашої команди Олександр Косенко.
- Олександре Петровичу, по-перше, ще раз вітаємо з Днем народження, який Ви святкували напередодні. Розкажіть детальніше про всі етапи підготовки збірної України на навчально-тренувальному зборі?
- Дякую. Протягом першого дня гравці збірної проходили поглиблене тестування. З 21 січня команда тренується у дворазовому режимі. Це триватиме протягом трьох днів. 24 січня ми проведемо контрольний матч з командою «ІнБев/НПУ». Після цього тренуватимемося по одному разу на день та проводитимемо теоретичні заняття. 27 січня на збірну чекає ще один товариський матч. Суперником стане збірна Казахстану. А вже за 2 доби триматимемо курс на Словенію.
- З приводу товариських поєдинків. Розкажіть, чи зможуть їх побачити глядачі чи все це відбуватиметься у закритому режимі?
- На прохання збірної Казахстану матч з цим суперником відбудеться без вболівальників. Водночас, на поєдинок з «ІнБев/НПУ», який проходитиме у Броварах, зможуть потрапити усі охочі шанувальники футзалу (ред., - про час початку буде повідомлено пізніше).
- Чи всі найсильніші футзалісти прибули на збір?
- Майже всі хлопці, які брали участь на міжнародних поєдинках з Італією прибули. Нині у заявці присутні ті гравці, на яких ми розраховуємо. Травмований Дмитро Сорокін. Однак, цьогоріч, на жаль, ми не могли на нього розраховувати у зв'язку з серйозністю травми.
- Серед 15 гравців є футзалісти, які останнім часом не мали ігрової практики. Зокрема, Микола Білоцерківець, Олександр Педяш та Андрій Лисенко. Що можете сказати з цього приводу?
- Якщо вони потрапили до заявки, значить ми на них розраховуємо. Те, що у них відсутня ігрова практика - це, звісно, погано. Однак, я думаю, що підчас навчально-тренувального збору намагатимемося надати їм можливість побільше грати. Сподіваюся, що за цей період вони отримають достатньо ігрової практики.
- У порівнянні з міжнародними поєдинками проти Італії до команди викликані двоє нових гравців: Петро Шотурма («Ураган») та Віталій Дзюба («ІнБев/НПУ»). Розкажіть, чому зупинили свій вибір на цих футзалістах?
- Ми чудово знаємо можливості Петра Шотурми. Під час попереднього збору він ще на набрав необхідних кондицій після травми і саме тому не був викликаним до табору збірної. Що стосується Віталія Дзюби, то він своєю грою також заслужив виклик до збірної. Він вже має досвід виступів за національну збірну України з футзалу, тому новачком його назвати не можна. Віталій знає наші вимоги, знає систему підготовки. Йому не потрібно надто довго адаптовуватися. Тренерський штаб на нього розраховує.
- У мережі інтернет не один раз лунали репліки щодо виклику певних гравців. Розпочнемо з представників «Урагану», які, незважаючи на останнє місце у турнірній таблиці, все одно викликані до збірної України. Як прокоментуєте це рішення?
- Напевно, це все ж наше рішення. Тренерський штаб викликає гравців до збірної на свій суб'єктивний погляд. Комусь це може подобатися. Комусь - ні. Це нормальний процес. Хтось хоче бачити у збірній інших гравців. Ми викликаємо тих, кого вважаємо за потрібне на цей момент.
- У розширеному списку кандидатів до збірної було троє гравців покровського «Титану». Чому все ж не зупинилися на їхніх кандидатурах?
- Ми вирішили зробити акцент на перевірених бійців з досвідом міжнародних матчів. Однак, впевнений, що незабаром і ці хлопці матимуть свій шанс.
- Нещодавно свої склади на Євро-2018 оголосили суперники нашої збірної за груповим етапом - збірні Румунії та Португалії. Чи помітили для себе якісь несподіванки?
- Ні, жодних несподіванок.
- Над якими компонентами збірній України потрібно найбільше працювати перед матчами Євро-2018?
- Потрібно працювати над абсолютно всіма компонентами. Якщо якась зі складових буде слабшою за інші - одразу виникатимуть певні проблеми. Зрозуміло, що десь ми маємо переваги, десь - недоліки. Відводимо достатню кількість часу для кожного компоненту.