Олександр Лашин – найсильніша людина України!

Маріупольський атлет вдруге у кар‘єрі виборов цей титул. Киянин Сергій Конюшок став віце-чемпіоном

Маріупольський атлет вдруге у кар'єрі виборов цей титул. Киянин Сергій Конюшок, котрий витримував очну дуель упродовж всього турніру, став віце-чемпіоном.

Змагання на піску - це завжди додаткове навантаження для атлетів. Однак на те вони й найсильніші люди цього світу, щоби долати будь-які перешкоди на шляху до мети. Свого часу збірна України здобула свої перші два звання «Найсильнішої нації планети», змагаючись на пляжах Карибських островів. Та й у Києві турніри стронгменів неодноразово відбувалися на піску. Щоправда, востаннє це траплялося доволі давненько, а тому для атлетів-новачків фактор в'язкої поверхні став додатковим тестом на зрілість.

Турнір «Найсильніша людина України-2010» відбувся у столичному Гідропарку на «Olmeca Plage». Для участі у найпрестижнішому змаганні національного рівня Професіональна Ліга стронгменів України відібрала 12 атлетів, однак виступити змогли десятеро. Досвідченим й титулованим ветеранам Олександру Пеканову з Чернігова та Віктору Юрченку з Черкас завадили травми. Пеканов приїхав на турнір, щоби підтримати колег. А Юрченко не просто прибув до Києва, а й до останнього моменту сподівався поборотися за титул найсильнішого, адже двічі у своїй кар'єрі він ставав віце-чемпіоном таких змагань. Однак старі ушкодження спини далися взнаки вже на розминці. Тож Віктор вийшов з числа учасників, повністю перекваліфікувавшись у роль тренера своїх вихованців Дмитра Тишецького та Євгена Стахурського. Черкащани отримали право на участь у фіналі «Найсильнішої людини», блискуче виступивши на турнірі «Народний богатир», де посіли відповідно перше і третє місця. Срібний призер цього змагання Павло Костенюк, як і троє фіналістів - Віталій Міхеєв, Борис Курбатський та Назар Павлів - теж дочекалися на реалізацію своїх професіональних ліцензій. Ще двоє фіналістів «Народного богатиря» Юрій Лагутін та Геннадій Ворник не змогли виступити з різних причин, а відтак Професіональна Ліга замінила їх Артемом Білязе та Олексієм Копишинським, котрі непогано зарекомендували себе в аматорських турнірах.

Головний рефері турніру, семиразовий володар титулу «Найсильніша людина України» Василь Вірастюк, відкриваючи головне змагання року, побажав учасникам зберегти себе цілими й неушкодженими до фіналу турніру, після чого разом з двома іншими арбітрами - Кирилом Чуприніним та Олексієм Соловйовим перейшов до функції арбітражу.

Перша вправа (естафета) подарувала сенсацію: дебютант Євген Стахурський в очній суперечці переміг найсильнішого українця 2008 року Олександра Лашина! Вочевидь далося взнаки те, що естафета є динамічною дисципліною: свіжість та легкість Євгена стали відчутною перевагою проти м'язової маси Олександра, важчого за свого опонента на цілих 54 кілограми! Однак не відзначити амбіційність і напір Стахурського було б несправедливо. Саме те, що черкащанин ані на сантиметр не відставав від іменитого суперника, спричинило поспіх Лашина, котрий перечепився на фінальних метрах естафети і посів лише четверте місце у підсумку. Швидкість Стахурського дозволила йому випередити й іншого фаворита - Сергія Конюшка. Варто відзначити спритність Олексія Копишинського, котрий показав третій час. Ось так після першої дисципліни на турнірі з'явився несподіваний лідер - Євген Стаухрський!

Вправа 1. Естафета (Парний конкурс) Перевернути 3 рази колесо вагою 380 кг і перенести 6 діжок вагою 32 кг кожна - на дистанцію 8 метрів. Ліміт часу - 90 сек.

Місце
Атлет
Результат
Очки за вправу
Сума балів
1.
Євген Стахурський
(Черкаси)
32.47
10
10
2.
Сергій Конюшок
(Київ)
34.90
9
9
3.
Олексій Копишинський
(Клавдієво, Київська область)
35.68
8
8
4.
Олександр Лашин (Маріуполь, Донецька область)
36.53
7
7
5.
Павло Костенюк (Чернівці)
36.69
6
6
6.
Віталій Міхеєв (Вишневе, Київська область)
37.00
5
5
7.
Назар Павлів (Івано-Франківськ)
37.28
4
4
8.
Борис Курбатський (Макіївка, Донецька область)
38.12
3
3
9.
Артем Білязе (Київ)
41.50
2
2
10.
Дмитро Тишецький (Черкаси)
43.22
1
1

Лідери не звикли програвати, тому у другій вправі і Лашин, і Конюшок показали свій справжній клас. У складному випробуванні - утриманні ваги на випростаних руках - Лашин протримав два снаряди (по 15 кілограмів кожен) довше за інших: 51.15 секунди. Конюшок програв йому 5 з половиною секунди, але, за рахунок кращого виступу у попередній вправі, очолив загальний залік, випереджаючи головного конкурента на один бал. Добре виступили Віталій Міхеєв з Вишневого та Павло Костенюк з Чернівців, котрі протримали снаряди довше 40 секунд і, як наслідок, дуетом вискочили на третє місце.

Вправа 2. «Крусифікс» Утримання ваги на випростаних руках. Навантаження на кожну руку - 15 кг.

Місце
Атлет
Результат
Очки за вправу
Сума балів
1.
Олександр Лашин
51.15
10
17
2.
Сергій Конюшок
45.78
9
18
3.
Віталій Міхеєв
44.00
8
13
4.
Павло Костенюк
42.81
7
13
5.
Дмитро Тишецький
38.25
6
7
6.
Борис Курбатський
37.18
5
8
7.
Артем Білязе
28.25
4
6
8.
Олексій Копишинський
23.91
3
11
9.
Євген Стахурський
23.18
2
12
10.
Назар Павлів
12.06
1
5

Дуель Конюшка й Лашина стала окрасою третьої вправи. Парний конкурс «Лог-ліфт» дозволяв суперникам одночасно підіймати колоду вагою 130 кг. Зі стартовим свистком Лашин фіксував кожен підйом на кілька секунд швидше за Конюшка і, здавалося, зможе забезпечити собі перевагу в одне повторення. Однак під кінець дисципліни Сашко помилився, випустивши снаряд з грудей, що дозволило Сергію наздогнати опонента. Свисток Вірастюка «помирив» колег: нічия 7-7, котру без перебільшення можна назвати бойовою. Знову додав собі балів до загального заліку Міхеєв, котрий чотири рази підняв колоду і вийшов на «чисте» третє місце у загальному заліку. Занадто багато втратив його конкурент Костенюк: двічі чернівчанин підіймав колоду, однак робив це з порушенням правил, виштовхуючи снаряд головою. Василь Вірастюк зарахувати такі спроби не мав ані морального, ані суддівського права, а тому за цю вправу Костенюк балів не отримав, дозволивши обійти себе у турнірній таблиці Борису Курбатському й Дмитру Тишецькому (обидва підняли «лог» тричі).

Вправа 3. Лог-ліфт (Парний конкурс) Підйом колоди вагою 130 кілограмів на максимальну кількість разів. Ліміт часу - 60 сек.

Місце
Атлет
Результат
Очки за вправу
Сума балів
1-2.
Сергій Конюшок
7 разів
9,5
27,5
1-2.
Олександр Лашин
7 разів
9,5
26,5
3.
Віталій Міхеєв
4 рази
8
21
4-5.
Борис Курбатський
3 рази
6.5
14,5
4-5.
Дмитро Тишецький
3 рази
6.5
13.5
6-10.
Павло Костенюк
0 разів
-
13
6-10.
Євген Стахурський
0 разів
-
12
6-10.
Олексій Копишинський
0 разів
-
11
6-10.
Артем Білязе
0 разів
-
6
6-10.
Назар Павлів
0 разів
-
5

Четверте випробовування фіналу - тяга 270-кілограмової штанги із нерухомим грифом діаметром 6 см. І знову Лашин і Конюшок поділили очки, зберігаючи відрив в один бал у загальному заліку! Сергій виступав заключним і знав результат опонента - 9 тяг. Однак, працюючи в дуже високому темпі і вже фактично піднявши штангу переможний, десятий, раз, не втримав снаряд в руках! «Аксель» зрадливо вислизнув з кистей, і ще одна бойова нічия була зафіксована рефері: тепер 9-9. Хочеться відзначити взаємодопомогу Конюшка й Лашина під час виконання. Попри конкуренцію, хлопці подавали один одному магнезію і затягували паски. Плече друга завжди цінувалося і навіть культивувалося у богатирському спорті. Відтак досвідчені атлети дали гарний приклад дебютантам турніру: якими б запеклими не були змагання, завжди треба залишатися людиною, прагнучи перш за все перебороти себе, а не бажати поразки супернику. Добре виступили в «Аксель-тязі» Костенюк, Білязе й Тишецький, зробивши відповідно по шість, п'ять і чотири тяги. Костенюк відіграв 3 бали у Міхеєва, котрий підняв штангу лише двічі. Однак втрати в «Лог-ліфті» були занадто відчутними: богатир із Вишневого зберігав пристойний відрив від чернівчанина у 5 очок. У четвертій вправі відбувся «відсів» учасників. «Володарі» двох останніх позицій - Копишинський і Павлів припинили боротьбу. Саме добрий виступ Білязе в «акселі» дозволив Артему відіграти цілих 5 балів в Олексія Копишинського, залишивши богатиря з Клавдієвого за бортом фіналу.

Вправа 4. «АКСЕЛЬ-ТЯГА» Підйом штанги вагою 270 кг (з товстим грифом) на максимальну кількість разів (лямки заборонено). Ліміт часу - 60 секунд.

Місце
Атлет
Результат
Очки за вправу
Сума балів
1-2.
Сергій Конюшок
9 разів
9,5
37
1-2.
Олександр Лашин
9 разів
9,5
36
3.
Павло Костенюк
6 разів
8
21
4
Артем Білязе
5 разів
7
13
5.
Дмитро Тишецький
4 рази
6
19.5
6.
Віталій Міхеєв
2 рази
5
26
7.
Борис Курбатський
1 раз
4
18,5
8-10.
Євген Стахурський
0 разів
-
12
8-10.
Олексій Копишинський
0 разів
-
11
8-10.
Назар Павлів
0 разів
-
5

· Після 4-ї вправи було проведено «відсів» учасників. У змаганні залишилося восьмеро найкращих

Циркова гантеля «Дамбл» вагою 90 кілограмів недарма вважається елітним видом у стронгмені. Підняти цей снаряд можуть без перебільшення найсильніші люди на планеті. Для молодих Костенюка, Тишецького й Стахурського - це випробування виявилося занадто складним, однак це означає лише одне: хлопцям слід наполегливо працювати з «дамблом» і результат не забариться. Для усієї трійки призерів «Народного богатиря» 90 кг цілком під силу, головне - відпрацювати техніку. Це уже вдалося зробити Віталію Міхеєву, котрий підняв гантелю аж 4 рази, чим фактично забезпечив собі бронзову нагороду на турнірі! Віталік вповні скористався відсутністю досвідчених Пеканова і Юрченка.

Головна ж суперечка відбувалася, як легко здогадатися, між двома титанами - Лашиним і Конюшком. Маріуполець не на жарт завівся і зумів повторити світовий рекорд Василя Вірастюка, встановленого 2007 року на турнірі «Арнольд Классік» - 9 повторень! Конюшок виступав слідом за Лашиним, і підіймав гантелю в такому темпі, що захопив всіх: думалося, рекорд ось-ось впаде. Однак сила підвела киянина у заключні, відведені на виконання секунди: більше восьми разів зафіксувати снаряд не вдалося. Таким чином конкуренти зрівнялися за кількістю балів у загальному заліку, при цьому Лашин мав перевагу за числом перемог в окремих дисциплінах. У будь-якому разі, все мала вирішити заключна вправа турніру.

Вправа 5. «DUMBELL» «Дамбл» (гантеля) вагою 90 кг. Підйом гантелі на максимальну кількість разів. Ліміт часу - 90 сек.

Місце
Атлет
Результат
Очки за вправу
Сума балів
1.
Олександр Лашин
9 разів (повторення світового рекорду)
8
44
2.
Сергій Конюшок
8 разів
7
44
3.
Віталій Міхеєв
4 рази
6
32
4.
Борис Курбатський
1 раз
5
23.5
5-8.
Павло Костенюк
0 разів
0
21
5-8.
Дмитро Тишецький
0 разів
0
19,5
5-8.
Артем Білязе
0 разів
0
13
5-8.
Євген Стахурський
0 разів
0
12

Перетягування за канат 200-кілограмового катамарана по піску - завдання не з простих. Воно яскраво відрізняється від тяги вантажівки, яку важливо перша за все розігнати, а потім слід «дотягувати» машину, що рухається «по накату» якомога швидше. Опір на піску - явище постійне, а тому виснаження, тим більше під кінець складного змагання - просто неймовірне.

Конюшок тягнув катамаран раніше за Лашина і йому не вдалося перевершити результат Костенюка, котрий доволі спритно впорався із завданням. Однак півсекунди, програні дебютанту не означали нічого, найважливіший критерій - виступ головного конкурента. Лашин виклав всі рештки сил у цю спробу. Як наслідок, маріуполець протягнув катамаран майже на 4 секунди швидше за Конюшка і вдруге у своїй кар'єрі здобув титул «Найсильнішої людини України»!

Вправа 6. КАТАМАРАН Перетягування човна типу «катамаран» за канат по піску на дистанцію 15 метрів. За принципом вправи «арм-овер-арм». Ліміт на виконання - 90 секунд

Місце
Атлет
Результат
Очки за вправу
Сума балів
1.
Олександр Лашин
24.84
8
52
2.
Павло Костенюк
28.25
7
28
3.
Сергій Конюшок
28.59
6
50
4.
Артем Білязе
33.63
5
18
5.
Євген Стахурський
39.81
4
16
6.
Борис Курбатський
47.65
3
26,5
7.
Дмитро Тишецький
1.14,47
2
21,5
8.
Віталій Міхеєв
10 метрів
1
33

Турнір «Найсильніша людина України» подарував захоплюючу чоловічу боротьбу, справжні богатирські емоції й яскраву перемогу. Олександр Лашин після завершення змагань був на сьомому небі: «Я безмежно щасливий і хочу подарувати цю перемогу своїм донькам!». Обоє фаворитів - Олександр Лашин і Сергій Конюшок підтвердили свій статус і продемонстрували фізичну форму найвищого рівня. Однак перше місце лише одне, а тому привітаємо з перемогою Сашка і побажаємо Сергію перемоги на наступному турнірі!

Водночас хочеться відзначити гарний виступ Віталія Міхеєва, котрий вперше у кар'єрі здобув призове місце у богатирських змаганнях. І одразу на турнірі такого ґатунку! Відчутний великий потенціал Костенюка, Тишецького й Стахурського, котрим слід розвивати свої здібності. Окремої відзнаки вартий найстарший учасник турніру - 38-річний Борис Курбатський. У такому солідному віці Борис тримає себе у чудовій формі: на відміну від молодших учасників він не отримав «бублика» у жодній вправі. Кожен із надважких снарядів Курбатський підняв бодай раз. Браво, Борис! Твоє 5-те місце із золотим відливом!

Олександр Лашин - чемпіон!

Дякуємо за підтримку Федерацію пляжного волейболу міста Києва і до зустрічі на наступних турнірах Професіональної Ліги стронгменів України!

ТУРНІР «НАЙСИЛЬНІША ЛЮДИНА УКРАЇНИ»

ПІДСУМКОВИЙ РЕЙТИНГ

1. Олександр ЛАШИН - НАЙСИЛЬНІША ЛЮДИНА УКРАЇНИ
2. Сергій КОНЮШОК
3. Віталій МІХЕЄВ
4. Павло КОСТЕНЮК
5. Борис КУРБАТСЬКИЙ
6. Дмитро ТИШЕЦЬКИЙ
7. Артем БІЛЯЗЕ
8. Євген СТАХУРСЬКИЙ
9. Олексій КОПИШИНСЬКИЙ
10. Назар ПАВЛІВ

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ
Источник Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Бокс | 22 декабря 2024, 01:31 163

В саудовском Эр-Рияде состоялось боксерское мегашоу

Комментарии