Огляд матчів 20-го туру першості другої ліги у групі А

Судді: М.Кривоносов (Київ), Р.Пузанський (Львів), В.Федунець (Тернопіль).
Хмельницький: Козіброда, Балицький, Шляховий, Шимко, Осокін, Грищук (Ткачук, 75), Малицький (Дехтярук, 72), Солонинко (Муравський, 82), Горбієвський, Колесников, Дітковський. Запасні: Дудник, Безвещук, Папірович, Слободян.
Чернівці: Збарах, Климус, Стоян, Іванов, Шевцов, Рудченко, Донець (Ємельянов, 57), Керчу (Пислар, 80), Дорош (Гаранян, 82), Коробкін (Степанков, 73), С.Маковійчук (Дяченко, 86). Запасні: Ленчінков, Кубай. В.о.головного тренера: Вадим Заяць.
Гол: С.Маковійчук (63).
Попередження: Горбієвський (14), Малицький (70) — Донець (51), Ємельянов (65).
Вилучення: Горбієвський (39, друге попередження) — Ємельянов .(89, друге попередження).

Гравці чернівецької «Буковини» мали нагоду відзначитися вже на першій хвилині зустрічі. Після удару Степана Маковійчука м'яч пролетів поруч зі стійкою. У дебюті зустрічі ініціативою володіли підопічні Вадима Зайця. Гості ж кілька разів пробивали по «рамці» Василя Козіброди. Зокрема, на 11-й хвилині матчу «постріл» Донця прийняли на себе захисники «Динамо». За шість хвилин чудовий шанс забити перший м'яч у поєдинку мали господарі. На щастя, після удару головою Горбієвського шкіряна куля пройшла над поперечиною воріт Збараха. Згодом той же Горбієвський залишив свою команду у меншості. Максиму довелося достроково припинити участь у поєдинку через друге попередження.

Другий тайм розпочався з атак «Буковини». Спочатку після удару Коробкіна вдало зіграв Козіброда, а потім небезпечний простріл Донця перервав досвідчений гравець «Динамо» Балицький. На 64-й хвилині підопічні Вадима Зайця таки зуміли «розпечатати» ворота «Динамо». Після прострілу з правого флангу блискуче зіграв Степан Маковійчук, який у падінні головою перервав шлях шкіряної кулі у «рамку» Козіброди.

На жаль, за десять хвилин до завершення основного часу гри тяжкої травми зазнав досвідчений півзахисник «Буковини» Олег Керчу. Одразу після матчу Олега було доставлено до Хмельницької обласної лікарні, де йому надали допомогу. Нині Олег перебуває у Чернівцях. Уже зараз можна сказати, що футболіст не зможе допомогти своїй команді в останніх двох матчах першості України. Про строки повернення Керчу на поле стане відомо пізніше.

Під завісу матчу штрафний виконував Климус. На жаль, «пострілу» Петра забракло влучності. Незадовго до фінального свистка арбітр зустрічі вилучив і гравця «Буковини». Тепер через дві жовті картки поле залишив Ємельянов. І все ж буковинці зуміли переграти непоступливого суперника — 1:0. Цікаво, що вже третій сезон поспіль команда перемагає на виїзді хмельничан з однаковим рахунком 1:0. Після цьогорічного успіху в Хмельницькому до підвищення в класі «Буковині» залишилося зробити лише один крок — взяти очки у матчі з «Єдністю».

БАСТІОН - КАРПАТИ-2 - 6:1 (2:0).
15 травня. 15.00. Іллічевськ. Стадіон «Шкільний». 1200 глядачів.
Судді: А.Семенов (Дніпропетровськ), М.Миколюк (Хмельницький), Б.Трач (Тернопіль).
Делегат ФФУ: Ю.Буренко (Київ).
Іллічівськ: Череднюк, Павлов, Волчков, Куянов (Вол.Рудий, 62), Лілик, Гуменюк, Нечипорук (Вол.Данильченко, 72), Лужанський (Бондаренко, 46), Гавенко (О.Данильченко, 58), Віт.Рудий (Белмохтар, 55), Тараров (Сантрапинських, 46). Запасний: Колядюк.
Тренер: Олександр Краснянський.
Львів: Данкович, Чоба, Чучман, Гудак, Чумак, Шевчук, Яджин (Дорошенко, 90), Біловус, Костевич, Кокотайло (Левчук, 70), Загідулін (Яремчук, 50). Запасні: Мазарський, Жовтюк, Шалаха, Фостяк.
Тренер: Володимир Вільчинський.
Голи: Гуменюк (23), Нечипорук (28, пен.), Сантрапинських (47, 67), Бондаренко (64), Белмохтар (84) — Біловус (90).
Попередження: Лужанський (16) — Загідулін (27), Костевич (33), Чучман (36), Яджин (52).

Попри підсумковий рахунок, саме гості першими мало не відкрили рахунок, коли Загідулін після флангового прострілу метрів з десяти пробив вище воріт. Лише у середині тайму господарі поля повністю заволоділи ігровою ініціативою. Спочатку Гуменюк зі штрафного метрів з тридцяти пробив під поперечину. А за п'ять хвилин найкращого бомбардира «Бастіону» завалили в штрафному майданчику «Карпат-2». Одинадцятиметровий чітко реалізував сам потерпілий.

Головні ж події розгорнулися в другому таймі. Щойно з'явившись на полі, голом відзначився Сантрапинських. Зігравши в стінку з Нечипоруком форвард «Бастіону» точно пробив у. дальній кут. У середині тайму господарі довели рахунок до розгрому. Спочатку багатоходову комбінацію точним ударом завершив Бондаренко. А потім Сантрапинських свій вихід на побачення з воротарем «Карпат-2» завершив точним ударом у «дев'ятку». За кілька хвилин до кінця матчу Сантрапинських виступив у ролі вже асистента. Белмохтар вийшов віч-на-віч з Данковичем і забив шостий м'яч у цьому поєдинку. Перед фінальним свистком Біловусу вдалося «розмочити» рахунок.

ВЕРЕС - НИВА - 0:5 (0:3).
15 травня. 16.00. Рівне. Стадіон «Авангард». 700 глядачів.
Судді: Я. Біць, Т.Корінь, Ю.Суряк (усі — Львів).
Делегат ФФУ: В.Бурмич (Хмельницький).
Рівне: Печинський, Котюк, Воротеляк, Вол.Момоток (Фірсов, 55), Жук, Кінах (Друховець, 61), Оксенюк (Кобрин, 76), Хлібович (Нагорнюк, 66), Любар (Назарчук, 53), Гайдук (Калласте, 84), Сергійчук. Запасний: Суходолов.
Тренер-адміністратор: Віталій Шевчук.
Вінниця: Скибенко (Гайдаржи, 70), Найко (Бабик, 64), Прохоров, Воронін (Адаменко, 46), Герасимець, Бовтрук, Козьбан (Кушка, 46), Качур (Пивовар, 58), Гергелюк, Пилявський (Лук'янець, 46), Марченко (Веретинський, 46).
Тренер: Олег Федорчук.
Голи: Качур (7), Герасимець (20, 64), Воронін (41, пен.), Кушка (78).
Попередження: Хлібович (6), Кінах (36), Назарчук (72) — Найко (13), Кушка (90+3).

Гості з перших секунд заволоділи ініціативою і до фінального свистка тримали хід матчу під своїм контролем. Намагання гравців «Вереса» забити бодай один гол престижу були млявими та беззубими.
«Нива» заявила про свої претензії на перемогу в першій же атаці: на другій хвилині Бовтрук перевірив реакцію Печинського з дальньої відстані — кутовий. На п'ятій хвилині воротар «Вереса» лише кінчиками пальців перевів м'яч на корнер. Проте вже чергова атака «Ниви» завершилася голом. Рівняни порушили правила поблизу своїх воріт. Подачу зі штрафного головою завершив Качур. Вінничани посилили тиск на ворота «Вереса», «завантажуючи» захист рівнян на повну. Небезпечні моменти виникали один за одним. На двадцятій хвилині гості провели швидку комбінацію, на вістрі якої опинився Герасимець — 0:2. Лише на тридцятій хвилині матчу господарі спромоглися створити небезпечний момент і завершити атаку прицільним ударом. Зі штрафного Оксенюк потурбував воротаря «Ниви». Наприкінці першого тайму гості довели рахунок до розгромного. На сороковій хвилині Бовтрук увірвався у штрафний майданчик «Вереса», де був зупинений з порушенням правил Володимиром Момотком. Суддя призначив пенальті. Одинадцятиметровий удар впевнено реалізував Воронін.

Після перерви ситуація на футбольному полі не змінилася. Щоправда, в стартові хвилини рівняни намагалися щось змінити. Найреальнішу нагоду забити м'яч престижу мав Сергійчук. Обігравши кількох захисників, нападник господарів завдав несильного удару, який став легкою здобиччю Скибенка. Після цього гра перейшла у спокійне русло. Обидва тренери провели численні заміни. Вони підсилили атакуючу міць гостей, чого не скажеш про господарів. На двадцятій хвилині другого тайму Герасимець замкнув фланговий прохід Пивоварова. Крапку в матчі поставив Кушка. Він відгукнувся на передачу з флангу і встановив остаточний рахунок поєдинку.

ЄДНІСТЬ - СКАЛА - 3:0 (1:0).
15 травня. 17.00. Плиски. Стадіон «Єдність». 300 глядачів.
Судді: К.Монзуль (Харків), Р.Криницький, М.Маланчук (обидва — Чернівці).
Делегат ФФУ: Л.Кубяк (Київ).
Плиски: Преснаков (Шевченко, 85), Заварін (Казаков, 81), Влаєв, Лемішевський (Дмитренко, 82), Синьогуб, Яворський, Карпов, Прима (Комар, 74), І.Іванов (Марущак, 57), Гричак  (Колесников, 70), Шарій (Квашук, 79). Тренер: Вадим Мандрієвський.
Моршин: Михалевич, Ільницький, Пульків, Соколовський, Сало (В.Косар, 65), Білий, Мазур, Карпинець, Бутрак, С.Косар (Боднар, 58), Забродін.
Тренер: Олександр Томах.
Голи: Прима (10, 60, пен.), Марущак (78).
Попередження: Бутрак (58), Карпинець (63).