5

КРАСНЯНСЬКИЙ: «Сила суперника - у командній грі»

Розмова з головним тренером іллічівського «Бастіону»

Александр Краснянский

«Бастіон» - ще зовсім юна команда з приморського містечка Іллічівськ, історія якої пишеться лише п'ятий сезон. Пробившись од районного чемпіонату до рівня другої ліги, вже цього сезону може піднятися на черговий щабель. Одним із доленосних матчів у боротьбі за місце під сонцем, поза сумнівом, стане гра у Вінниці. Про це та не тільки ми поговорили з головним тренером «Бастіону» Олександром Краснянським.

— Олександре Андрійовичу, насамперед, запитаю, який настрій в команді перед одним із ключових матчів сезону?
— Ну, матч сезону — дещо гучно сказано. Попереду ще багато поєдинків, і зокрема гра у Чернівцях з «Буковиною», перед якою стоїть завдання будь-що підвищитися в класі. У команді звичайна робоча атмосфера. До гри готуємось, як і до всіх інших поєдинків.

— Наскільки функціонально готова команда до матчу з «Нивою», адже під час другого тайму зі «Львовом-2» складалося враження, що гравці трохи втомилися?
— Я так не думаю. Мої підопічні повністю функціонально готові відіграти всю гру так, як і в першому таймі зі «Львовом», коли ми закрили суперника на їхній половині поля. Тут справа в психології. Ведучи 2:0, зарано почали грати на втримання рахунку, за що й поплатилися.

— Пам'ятаєте матч першого кола проти «Ниви»? Які залишилися враження?
— Ну звісно! В тому матчі ми самі винні у такому підсумковому результаті (1:3. — Прим.авт.). Ми не реалізували три стовідсоткових моменти в перші 20 хвилин, але забивали в свої. Сталося те, що сталося, життя триває.

— «Нива» у весняній частині чемпіонату є дуже грізною силою, граючи у відкритий футбол. Плануєте відповідати тим же, чи все ж вичікуватимете свого шансу?
—Спробуємо зіграти в свою гру, тим більше, що м'яч контролювати ми можемо краще, а там — як карта ляже.

—  Які сильні та слабкі сторони ви б відзначили у свого суперника?
— Сила — у командній грі, і ще я б відзначив стандарти. Суперник укомплектований потужними високорослими виконавцями, що дає йому можливість реалізовувати стандартні положення. Намагатимемося не порушувати правила поблизу карного майданчика. А про слабкі сторони говорити не буду.

— Виходячи з цього, за рахунок чого ви можете обіграти вінничан, та ще й на їхньому полі?
—Знову ж таки — за рахунок командної гри. Я б не хотів вдаватися в подробиці й розповідати на всю країну, можу лише сказати, що передусім — за рахунок чіткого виконання тренерської настанови на гру.

— Після першого кола, посідаючи чільну сходинку, ви говорили, що завдання вийти до першої ліги перед командою не стоїть. Яка ситуація зараз?
— Ситуація не змінилася. Ми, звичайно, поборемось, але якщо не вийдемо, ніхто трагедії робити не буде.

— Чому ви не прагнете підвищення в класі?
— Чому ж не прагнемо?! Прагнемо, але наша інфраструктура ще не дотягує до стандартів першої ліги, а з будівництвом стадіону просування вперед немає і не передбачається. Міська влада не виділяє землі, і жодним чином не сприяє старанням керівництва клубу. І цей список можна продовжувати, Проблем вистачає.

Василь МАТІЙЧУК, газета «Український футбол»