ФФУ: Апелляция Металлиста не удовлетворена

Поставлена точка в деле «Девич - Михалик»

ФФУ: Апелляция Металлиста не удовлетворена
© Михалик и Девич

АПЕЛЯЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ФФУ
м. Київ, 21 квітня 2010 р.

Апеляційний комітет проводив засідання у наступному складі:

- Мошинський Олександр Валерійович - Голова АК
- Жуковська Ольга Леонідовна - заступник Голови АК
- Гайдук Віталій Михайлович - член АК
- Скомороха Тарас Вікторович - член АК
- Кутах Дмитро Олександрович - член АК

Про скаргу ФК «Металіст» Харків на рішення Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ від 2 квітня 2010 року з питання «Про перегляд рішення Дисциплінарного комітету ПЛ від 2 квітня 2010 року з питання «Про клопотання ФК «Металіст» Харків (лист від 2 квітня 2010 р. № 78) щодо скасування червоної картки, отриманої футболістом команди «Металіст» Харків Марко Девічем 28 березня 2010 р. у матчі 22-го туру чемпіонату «Динамо» Київ − «Металіст» Харків».

В розгляді справи прийняли участь представники ФК «Металіст», а також на засіданні був присутній представник ОПФКУ «Прем’єр-ліга».

Суть спору полягає в наступному.

Під час матчу 22 туру Чемпіонату України між командами ФК «Динамо» Київ» та ФК «Металіст» Харків мав місце певний конфліктний епізод між гравцями цих команд − Михаликом Т. (ФК «Динамо» Київ») та Девічем М. (ФК «Металіст»). Результатом цього епізоду стало застосування з боку арбітра матчу Можаровського Ю. червоної картки до футболіста Девіча М., який був в такий спосіб покараний за завдання удару в обличчя свого опонента.

Як з’ясувалося згодом, фактично Девіч М. безпосередньо не завдавав удару в обличчя Михалика Т., отже був покараний помилково. Це було офіційно встановлено Експертною комісією ФФУ на засіданні 02 квітня 2010 року. (протокол №2).

З огляду на це 02 квітня 2010 року Дисциплінарний комітет ОПФКУ «Прем’єр-ліга» задовольнив клопотання ФК «Металіст» не застосовувати до Девіча М. дисциплінарну санкцію, пов’язану з червоною карткою та не враховувати отриману ним червону картку.

В цей же день − 02 квітня 2010 року питання щодо покарання Девіча М. та наведеного вище рішення Дисциплінарного комітету ПЛ було розглянуто на КДК ФФУ.

КДК ФФУ визнав, що Дисциплінарний комітет вийшов за межі своєї компетенції та скасував через це його рішення. Водночас, розглядаючи питання щодо покарання самого Девіча М., КДК ФФУ із посиланням на частину 3 статті 58 Дисциплінарних правил ФФУ вирішив за неможливе перегляд рішення арбітра матчу щодо червоної картки та встановив необхідність пропуску через це Девічем М. одного матчу.

Не погодившись із таким вирішенням спору, ФК «Металіст» оскаржив наведене рішення до АК ФФУ − в частині, що стосується покарання Девіча М. Частина рішення про перевищення Дисциплінарним комітетом своїх повноважень оскаржена не була.

При цьому Клуб наполягав, що КДК мав право виправити дії арбітра матчу, оскільки за частиною 3 статті 58 Дисциплінарних правил КДК «виправляє явні помилки в рішеннях дисциплінарного характеру, прийнятих арбітром. Всі інші рішення арбітра є остаточними.» ФК «Металіст» наполягав, що помилка арбітра була явною, оскільки, як встановлено Експертною комісією, не було порушення з боку Девіча М.

При розгляді апеляційної скарги АК ФФУ виходив із наступного.

У Протоколі №2 засідання Експертної комісії ФФУ зазначено, що:
- арбітр Можаровський Ю. помилився, вилучивши з поля Девіча М., прийнявши невірну інформацію свого асистента Левка М;
- асистент арбітра не розібрався у складних біомеханічних діях футболістів під час конфронтації − футболіст Девіч М. своєю рукою відштовхнув руку футболіста Михалика, внаслідок чого рука Михалика Т. доторкнулась його ж ( Михалика Т.) обличчя.

АК ФФУ витребував додаткову інформацію від Експертної комісії щодо встановлення наведених фактів.

У своєму листі на запит АК ФФУ голова Експертної комісії Віхров К.Л. повідомив, що:
- висновки комісії базувалися на перегляді трьох відео матеріалів, відзнятих з різних точок;
- тільки один відео матеріал дозволяв чітко встановити факт того, що Девіч М. своєю рукою не завдав удару в обличчя Михалику;
- арбітр Можаровський Ю. не міг самостійно прийняти рішення по зіткненню футболістів, оскільки знаходився на значній відстані від них та його увага була зосереджена на іншому футболісті ФК «Металіст» - Джексоні, який, можливо, отримав травму;
- рішення арбітра базувалося виключно на інформації асистенту Левка М.

Виходячи із наведеного, Апеляційний комітет дійшов висновків:

1. Хоча безпосередньо Девіч М. не завдав удару в обличчя Михалика, такий удар (або − за висновком комісії − «торкання») своєю ж рукою Михалик завдав собі внаслідок відштовхування з боку Девіча М.

2. Експертами визнано, що зіткнення футболістів мало складний біомеханічний характер.

3. Не тільки асистент арбітру не розібрався в складнощах зіткнення, а й два із трьох відео матеріалів не надали чіткого бачення цього зіткнення.

4. Сам арбітр не був поряд із футболістами й міг прийняти рішення тільки за інформацією асистента.

Наведене, на переконання членів Апеляційного комітету, свідчить про те, що помилка арбітра стосовно Девіча М. є беззаперечною, але не може бути розцінена як явна.

Відтак, КДК ФФУ в порядку частини 3 статті 58 Дисциплінарних правил ФФУ не мав права переглядати ухвалене арбітром рішення.

З урахуванням наведеного, керуючись статтею 89 Дисциплінарних правил ФФУ, Апеляційний комітет ФФУ вирішив:

1. Залишити апеляційну скаргу ФК «Металіст» Харків без задоволення, а рішення КДК ФФУ від 02 квітня 2010 року − без змін.

2. Рішення АК ФФУ направити зацікавленим сторонам у встановленому порядку.

Голова АК
О.В. Мошинський

ФФУ

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
    Vsegda_Za_Metall (Finland)
      Vsegda_Za_Metall (Finland), 24.04.2010 15:32
    0
    "помилка арбітра стосовно Девіча М. є беззаперечною, але не може бути розцінена як явна."
    No comments
    Хрюн Моржов
      Хрюн Моржов, 24.04.2010 14:37
    0
    Дикость явная. Переливание воды из пустого в порожнее, и в итоге вывод (кстати, всем известный заранее) - СУРОК ВСЕГДА ПРАВ!
    Не понятно для чего такая профанация? Можно сразу объявить, что матчи, касающиеся интересов сурков не подлежат обсуждению.
    FCMKH1988
      FCMKH1988, 24.04.2010 13:31
    0
    Якщо почну коментувати то Копій знову забанить
    FCMKH1988
      FCMKH1988, 24.04.2010 13:30
    0
    No Comments!
    olgorl
      olgorl, 24.04.2010 12:27
    0
    Комментарий свернут. Показать
    ... помилка арбітра стосовно Девіча М. є беззаперечною, але не може бути розцінена як явна....
    Так не наказывайте за это судью, а за что Девича наказывать, уроды вы биомеханические, шестерки биробиджанские:
    - Мошинський Олександр Валерійович - Голова АК
    - Жуковська Ольга Леонідовна - заступник Голови АК
    - Гайдук Віталій Михайлович - член АК
    - Скомороха Тарас Вікторович - член АК
    - Кутах Дмитро Олександрович - член АК
    Что за пятерка дебилов?
    Кто такие? Кто знает? И чего они в футболе, кроме вылизывания очка сурикам, добились?
    Kivals_grozny
      Kivals_grozny, 24.04.2010 12:02
    0
    ...помилка арбітра стосовно Девіча М. є беззаперечною, але не може бути розцінена як явна
    ___________________________
    Без коментариев!!!
    Andrew_Petrovich
      Andrew_Petrovich, 24.04.2010 11:43
    0
    Гость — 23.04.2010 19:26
    ------------------------------
    100%
    v0l0dya
      v0l0dya, 24.04.2010 11:11
    0
    Да..пурга ще та...))
    Як я вже писав - думаю сьогодні вилучень не буде..просто один гол Динамо забє з пєналя, гол карпат відмінять через овсайд. Отже рахунок буде 0-1. ))
    До речі Шахтар в Європі грає краще Динамо - і це очевидно. І коли Шахтарі програють, то як правило або недооцінка суперника, або через відсутність бійцівського характеру (як на мене) А Динамо, якра дуже часто програє через проблеми з суддями, які їм чомусь (вони завжди щиро дивуються через це) не підсуджують )))
    І я не розумію чому деякі фани Динамо цього не бачать.Як і того що команда деградує.
    yurak57
      yurak57, 24.04.2010 04:45
    0
    Блин... О каком нормальном судействе может идти речь,если в стране такие "законы".Самое смешное, что подобную билибирду АК ФФУ даже не стесняется публиковать.
    Mpak2009
      Mpak2009, 24.04.2010 04:12
    0
    Комментарий свернут. Показать
    VoLKk77 — 24.04.2010 02:19
    Мда,еще раз прочитай, что написал
    1.При чем, что я сдесь видел!
    2.Это была моя реакции на решения ФФУ и сказано в шутку про будущее их решения косающее Днепра.
    VoLKk77
      VoLKk77, 24.04.2010 02:19
    0
    Mpak2009 — 23.04.2010 21:29 О догадываюсь о том,что напишут про Днепр.Нарушение было на желтую,судья не виноват,красную не отменяем)))
    -----------------
    Уважаемый комментатор,Вы видели поднятую жолтую?если видели то когда он ее показал.Еще один аспект,судьи часто кладут в карман две карточки,что бы достать ее надо доставать две сразу,это просто иллюзия.А нарушения было,пускай лучше бегает,что бы не нарушать..........
    lider79
      lider79, 24.04.2010 00:31
    0
    Тяжелая биохимическая реакция моего организма и пива не позволяет заценить всей сути биомеханической реакции о которой идет речь в статье
    ПЫСЫ. отсыпте
    ДК форева
    Вася(Крым)
      Вася(Крым), 23.04.2010 23:16
    0
    Комментарий свернут. Показать
    al210571 — 23.04.2010 22:41
    Я ж не просил гадать на кофейной гуще...
    movkli
      movkli, 23.04.2010 22:49
    0
    я так понимаю, во всём виновато Кориолиса ускорение, именно поэтому рука Марко оказалась в непосредственной близости от лица Тараса и двигалась по теореме Штейнера
    al210571
      al210571, 23.04.2010 22:41
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Вася(Крым) — 23.04.2010 21:28
    А если она просто хороший юрист?
    Вон же в ФУЭ есть тоже куча женщин-експертов.
    Даже расследования проводят.
    merty2000
      merty2000, 23.04.2010 22:41
    0
    Комментарий свернут. Показать
    No13 — 23.04.2010 22:04
    у нас две такие команды, и делят они 1-2 место
    No13
      No13, 23.04.2010 22:04
    0
    Имеем следующую ситуацию в ЧУкре:
    избранной команде можно забивать голы с оффсайда, пробивать левые пенальти, безнаказанно фолить на сопернике, пользоваться помощью арбитра, провоцировать и имитировать нарушения правил, не соблюдать принципы честной игры, а с недавнего времени и получать численное преимущество.
    Mpak2009
      Mpak2009, 23.04.2010 21:29
    0
    Комментарий свернут. Показать
    О догадываюсь о том,что напишут про Днепр.Нарушение было на желтую,судья не виноват,красную не отменяем)))
    Вася(Крым)
      Вася(Крым), 23.04.2010 21:28
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Ярчайший пример чиновничьего словоблудия.
    Поскажите, что делает в Апеляційному комітетi Жуковська Ольга Леонідовна - заступник Голови АК???
    У нас что, женский футбол на таком высоком уровне, что она росла-росла и доросла???
    Или она чья то... жена?
    evpator69
      evpator69, 23.04.2010 21:25
    0
    Порядок бьёт класс. Я так понимаю если решение принято, наказание должно быть выполнено. Иначе каждый будет приносить по десять видео и начнётся хаос.
    А вот виновные в неправильно принятом решении должны нести ответсвенность.
    Vsegda_Za_Metall (Finland)
      Vsegda_Za_Metall (Finland), 24.04.2010 15:32
    0
    "помилка арбітра стосовно Девіча М. є беззаперечною, але не може бути розцінена як явна."
    No comments
    Хрюн Моржов
      Хрюн Моржов, 24.04.2010 14:37
    0
    Дикость явная. Переливание воды из пустого в порожнее, и в итоге вывод (кстати, всем известный заранее) - СУРОК ВСЕГДА ПРАВ!
    Не понятно для чего такая профанация? Можно сразу объявить, что матчи, касающиеся интересов сурков не подлежат обсуждению.
    FCMKH1988
      FCMKH1988, 24.04.2010 13:31
    0
    Якщо почну коментувати то Копій знову забанить
    FCMKH1988
      FCMKH1988, 24.04.2010 13:30
    0
    No Comments!
    olgorl
      olgorl, 24.04.2010 12:27
    0
    Комментарий свернут. Показать
    ... помилка арбітра стосовно Девіча М. є беззаперечною, але не може бути розцінена як явна....
    Так не наказывайте за это судью, а за что Девича наказывать, уроды вы биомеханические, шестерки биробиджанские:
    - Мошинський Олександр Валерійович - Голова АК
    - Жуковська Ольга Леонідовна - заступник Голови АК
    - Гайдук Віталій Михайлович - член АК
    - Скомороха Тарас Вікторович - член АК
    - Кутах Дмитро Олександрович - член АК
    Что за пятерка дебилов?
    Кто такие? Кто знает? И чего они в футболе, кроме вылизывания очка сурикам, добились?
    Kivals_grozny
      Kivals_grozny, 24.04.2010 12:02
    0
    ...помилка арбітра стосовно Девіча М. є беззаперечною, але не може бути розцінена як явна
    ___________________________
    Без коментариев!!!
    Andrew_Petrovich
      Andrew_Petrovich, 24.04.2010 11:43
    0
    Гость — 23.04.2010 19:26
    ------------------------------
    100%
    v0l0dya
      v0l0dya, 24.04.2010 11:11
    0
    Да..пурга ще та...))
    Як я вже писав - думаю сьогодні вилучень не буде..просто один гол Динамо забє з пєналя, гол карпат відмінять через овсайд. Отже рахунок буде 0-1. ))
    До речі Шахтар в Європі грає краще Динамо - і це очевидно. І коли Шахтарі програють, то як правило або недооцінка суперника, або через відсутність бійцівського характеру (як на мене) А Динамо, якра дуже часто програє через проблеми з суддями, які їм чомусь (вони завжди щиро дивуються через це) не підсуджують )))
    І я не розумію чому деякі фани Динамо цього не бачать.Як і того що команда деградує.
    yurak57
      yurak57, 24.04.2010 04:45
    0
    Блин... О каком нормальном судействе может идти речь,если в стране такие "законы".Самое смешное, что подобную билибирду АК ФФУ даже не стесняется публиковать.
    Mpak2009
      Mpak2009, 24.04.2010 04:12
    0
    Комментарий свернут. Показать
    VoLKk77 — 24.04.2010 02:19
    Мда,еще раз прочитай, что написал
    1.При чем, что я сдесь видел!
    2.Это была моя реакции на решения ФФУ и сказано в шутку про будущее их решения косающее Днепра.
    VoLKk77
      VoLKk77, 24.04.2010 02:19
    0
    Mpak2009 — 23.04.2010 21:29 О догадываюсь о том,что напишут про Днепр.Нарушение было на желтую,судья не виноват,красную не отменяем)))
    -----------------
    Уважаемый комментатор,Вы видели поднятую жолтую?если видели то когда он ее показал.Еще один аспект,судьи часто кладут в карман две карточки,что бы достать ее надо доставать две сразу,это просто иллюзия.А нарушения было,пускай лучше бегает,что бы не нарушать..........
    lider79
      lider79, 24.04.2010 00:31
    0
    Тяжелая биохимическая реакция моего организма и пива не позволяет заценить всей сути биомеханической реакции о которой идет речь в статье
    ПЫСЫ. отсыпте
    ДК форева
    Вася(Крым)
      Вася(Крым), 23.04.2010 23:16
    0
    Комментарий свернут. Показать
    al210571 — 23.04.2010 22:41
    Я ж не просил гадать на кофейной гуще...
    movkli
    online
      movkli, 23.04.2010 22:49
    0
    я так понимаю, во всём виновато Кориолиса ускорение, именно поэтому рука Марко оказалась в непосредственной близости от лица Тараса и двигалась по теореме Штейнера
    al210571
      al210571, 23.04.2010 22:41
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Вася(Крым) — 23.04.2010 21:28
    А если она просто хороший юрист?
    Вон же в ФУЭ есть тоже куча женщин-експертов.
    Даже расследования проводят.
    merty2000
      merty2000, 23.04.2010 22:41
    0
    Комментарий свернут. Показать
    No13 — 23.04.2010 22:04
    у нас две такие команды, и делят они 1-2 место
    No13
      No13, 23.04.2010 22:04
    0
    Имеем следующую ситуацию в ЧУкре:
    избранной команде можно забивать голы с оффсайда, пробивать левые пенальти, безнаказанно фолить на сопернике, пользоваться помощью арбитра, провоцировать и имитировать нарушения правил, не соблюдать принципы честной игры, а с недавнего времени и получать численное преимущество.
    Mpak2009
      Mpak2009, 23.04.2010 21:29
    0
    Комментарий свернут. Показать
    О догадываюсь о том,что напишут про Днепр.Нарушение было на желтую,судья не виноват,красную не отменяем)))
    Вася(Крым)
      Вася(Крым), 23.04.2010 21:28
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Ярчайший пример чиновничьего словоблудия.
    Поскажите, что делает в Апеляційному комітетi Жуковська Ольга Леонідовна - заступник Голови АК???
    У нас что, женский футбол на таком высоком уровне, что она росла-росла и доросла???
    Или она чья то... жена?
    evpator69
      evpator69, 23.04.2010 21:25
    0
    Порядок бьёт класс. Я так понимаю если решение принято, наказание должно быть выполнено. Иначе каждый будет приносить по десять видео и начнётся хаос.
    А вот виновные в неправильно принятом решении должны нести ответсвенность.