Результати матчів 14-го туру першості другої ліги у групі А

Судді: Ю.Синишин, А.Нізола (обидва — Івано-Франківськ), І.Маковей (Жмеринка).
Чернівці: Збарах, С.Шевцов (Кубай, 87), Климус, Жижиян, П.Іванов, Дяченко (Дорош, 58), Донець (Скибінський, 90), Керчу (Мигалатюк, 74), С.Маковійчук, Степанков (Пислар, 79), Коробкін. Запасний: Ленчінков. В.о. головного тренера: Вадим Заяць.
Моршин: Левицький, Мазур, Жиловець, Чорноморець, Антонів (Ковальчук, 62), Сало, В.Косар (Бутрак, 62), Білий, Кайндрович (Голіней, 20), Коропецький, С.Косар (Карпинець, 70). Запасні: Голубицький, Рибка, Ширай. Тренер: Олександр Томах.
Голи: Жиловець (37, у свої ворота), Донець (69).
Попередження: Климус (53), Дорош (70) — Жиловець (22), Антонів (56).

Суперником чернівецької «Буковини» у першій офіційній грі 2010 року став клуб «Скала» (Моршин). Хоча колектив уродженця Чернівців Олександра Томаха посідає останню сходинку, він спромігся в першому колі відібрати в буковинців два очка. Відповідно господарі, яких нині тренує перспективний наставник Вадим Заяць, прагнули взяти реванш за минулорічну невдачу.

У перші 20 хвилин зустрічі найреальнішу нагоду відзначитися втратив Коробкін. Отримавши пас від Климуса, завдав «пострілу» по воротах суперника. На жаль, м'яч влучив у поперечину воріт «Скали». Згодом воротам моршинської команди загрожував Керчу, який повернувся на зелений газон після травми. Після удару Олега м'яч опинився у руках Левицького. Міг забити і Степанков, але нападник «Буковини» пробив головою вище воріт.

Згодом буковинці все ж таки зуміли організувати результативну атаку. Захисник Жиловець, намагаючись завадити удару Коробкіна, «розстріляв»... власні ворота. Під завісу першого тайму з-під захисника «Скали» пробивав Степан Маковійчук. Воротар команди з Моршина був на місці.

Другий тайм також минув за переваги «Буковини». Активно діяв на правому фланзі полтавський новачок буковинської команди Донець. Цікаво, що дехто досить скептично ставився до запрошення Олександра у Чернівці. Приємно, що 26-річний гравець довів, що може бути корисним команді. Саме Олександр, який перебував у межах штрафного майданчика гостей, завдав влучного удару в правий від Левицького кут воріт. Рахунок став 2:0 на користь «Буковини», і вже ніхто не сумнівався у тому, що господарі поповнять свою скарбничку ще трьома очками.

КАРПАТИ-2 - НИВА - 0:1 (0:1).
З квітня. 14.00. Львів. Стадіон СКА. 100 глядачів.
Судді: Л.Харко, В.Журибіда (обидва — Луцьк), П.Кравцов (Рівне).
Делегат ФФУ: В.Кошура (Чернівці).
Львів: Данкович, Жовтюк, Чумак, Гудак, Чучман, Задорожний (Шевчук, 52), Біловус, Яджин (Костевич, 81), Загідулін, Кокотайло (Яремчук, 58), Левчук (Фостяк, 71). Запасні: Лазарський, Дорошенко, Малаха. Тренер: Володимир Вільчинський.
Вінниця: Гайдаржи, Найко, Гергелюк, Бовтрук (Адаменко, 86), Пилявський (Куба, 89), Воронін, Козьбан (Веретинський, 78), Прохоров (Пивовар, 70), Герасимець (Кушка, 63), Варченко, Качур (Лук'янець, 63). Запасний: Скибенко. Тренер: Олег Федорчук.
Гол: Воронін (32, пен.).
Попередження: Жовтюк (42), Яремчук (84) — Воронін (42), Пилявський (59), Прохоров (63).

Підтримати вінничан у Львові приїхала у великодню суботу і група вболівальників «Ниви», яка була найактивнішою на майже порожніх трибунах стадіону СКА. І початок гри був за гостями, коли після флангової передачі Бовтрука впритул зі стійкою пробив низом гренадер Пилявський. Згодом гра поступово вирівнялася, й моментів біля обох воріт не виникало. Аж поки в середині тайму Гудак не порушив правила у штрафному проти Качура — пенальті. Одинадцятиметровий реалізував Воронін.

Згодом після пасу Вороніна міг відзначитись Герасимець, але пробив головою впритул з рамкою воріт. А під кінець тайму й Козьбан також головою після пасу Герасимця пробив поруч з рамкою воріт.

Другу половину зустрічі суперники провели на досить високих швидкостях. Вінничани намагалися розвинути успіх, а молоді карпатівці бодай зрівняти рахунок і перервати свою серію поразок з п'яти матчів у першості. Проте небезпечні моменти виникали переважно біля воріт «Карпат-2».

Під завісу поєдинку міг подвоїти рахунок Пилявський, але Чумак вчасно підставив ногу, й м'яч вийшов на кутовий. Тепер на «Карпати-2» та «Ниву» 7 квітня чекає нова зустріч, яка відбудеться у Вінниці в рамках 1/8 фіналу Кубка ліги.

МФК МИКОЛАЇВ - ВЕРЕС -5:0 (2:0).
З квітня. 15.00. Миколаїв. Центральний міський стадіон. 3500 глядачів.
Судді: І.Жосан (Херсон), Д.Корабльов (Керч), Ф.Голубєв (Алушта).
Делегат ФФУ: П.Брюхов (Кременчук).
Миколаїв: Чоларія (Карпов, 80), Войцеховський, Волков (Білоус, 68), Новак (Жоров, 56), Лук'янов, Кузнецов, Безсалов (Леонов, 58), Бербат, Головко (Савка, 79), Морозов (Ком'ягін, 68 ), Таран (Скороход, 63). Тренер: Михайло Калита.
Рівне: Печинський, Назаренко (Момоток, 59), Воротеляк, Жук, Котюк, Хлібович (Фірсов, 81), Примак, Оксенюк (Сташко, 74), Друховець (Кобрин, 61), Гайдук, Сергійчук. В.о. головного тренер: Віталій Шевчук.
Голи: Бербат (24), Головко (36, 55), Скороход (70, 75).
Попередження: Новак (52).

Матч почався в спокійному темпі й хвилин десять суперники діяли обережно. Загострили гру господарі поля — м'яч після удару Кузнецова з 20 метрів пролетів над поперечиною. Потім оборонці МФК «Миколаїв» не вгледіли Сергійчика, та нападник «Вереса» пробив поруч із стійкою. У відповідь глядачі побачили сплеск активності миколаївських футболістів. Забити м'яч намагалися Кузнецов, Морозов (м'яч влучив у поперечину) та Таран. Така цілеспрямованість команди було винагороджено. На 24-й хвилині після подачі кутового Бербат ударом головою відкрив рахунок у матчі. На цьому гравці МФК «Миколаїв» не заспокоїлися й притиснули суперника до воріт. Відзначитися могли Кузнецов, двічі Таран, Войцеховський, Бербат і Волков. На 36-й хвилині миколаївці вкотре продемонстрували вміння розігрувати «стандарти». Цей гол став копією першого, з тією лише різницею, що цього разу забив Головко.

У другому таймі гостям так і не вдалося змінити перебіг подій на полі. Спочатку Таран вийшов один на один з голкіпером і пробив у дальній кут — м'яч влучив у стійку воріт. А в наступній атаці на 55-й хвилині все той же Таран віддав пас Головку, і дебютант миколаївської команди знову шансу не втратив.

Тренери МФК «Миколаїв» вдалися до замін. Гравці, які виходили на поле, намагалися долучитися до успіху своєї команди.

Вдало зіграв Скороход, двічі забивши у ворота свого колишнього клубу. В підсумку — беззаперечна перемога миколаївців 5:0. Результат цього матчу, втім, не повинен розслабляти миколаївських футболістів. Суперник, скажемо відверто, був не найсерйозніший. У наступних поєдинках очікувати легкого життя не варто. Хоча радують позитивні зміни в грі команди, особливо — у півзахисті, де з'явилося кілька цікавих виконавців. Як команда зуміє використовувати можливості всіх її членів — від цього і залежить успіх всього колективу, перед яким стоїть однозначна завдання — повернення до першої ліги.

РОСЬ - ДИНАМО - 0:3 (0:1).
З квітня. 17.00. Макарів. Стадіон «Центральний». 150 глядачів
Судді: Я.БІць, Ю.Суряк, Р.Пузанський (усі — Львів).
Делегат ФФУ: Б.Потапчук (Миколаїв).
Біла Церква: Довжанський, Пащенко, Кулажкін, Ямборко, Блавацький, Гетьман, Беридзе, Дорогань, Булкін, Таран, Ткачук. На заміну виходили: Елькін, Отришко. Тренер: Ігор Химич.
Хмельницький: Козіброда, Балицький, Шляховий, Осокін, Папірович, Малицький, Колесников (Безвещук, 78), Солонинко (Грищук, 75), Дехтярук (Муравський, 81), Слободян (Ткачук, 46), Дітковський (Лепетун, 85).
Голи: Дехтярук (28), Дітковський (56), Муравський (85).
Попередження: Гетьман (20), Таран (24), Пащенко (45), Беридзе (47), Дорогань (56), Отришко (88) — Папірович (32).

Матч сусідів по турнірній таблиці, який відбувся на Київщині, завершився беззаперечною перемогою «Динамо», інформує неофіційний сайт Хмельницького клубу. На 28-й хвилині матчу рахунок на табло став 0:1, коли Дітковський подав з кутового, а Колесников головою скинув на Дехтярука, котрий одразу ж потужно та результативно пробив. У другому таймі, на 56-й хвилині Ткачук видав блискучий пас на Дітковського, який опинився один на один із голкіпером «Росі» та переграв стража воріт, забивши другий гол у ворота господарів поля. Ну а крапку в матчі поставив Олексій Муравський, який після подачі кутового у виконанні Дітковського зіграв на випередження голкіпера й головою переправив м'яч у ворота.

ЄДНІСТЬ - БАСТІОН - 1:2 (1:1).
З квітня. 16.00. Обухів. Міський стадіон. 50 глядачів.
Судді: Ю.Павлюченко (Полтава), Р.Криницький, М.Маланчук (обидва — Чернівці).
Делегат ФФУ: О.Бойко (Київ).
Плиски: Преснаков, Заварін, Синьогуб, Дмитренко, Гаврильченко (Комар, 55), Крохмаль, Карпов, Гричак (Олексієнко, 73), І.Іванов (Квашук, 82), Яворський (Шарій, 65), Прима. Тренер: Вадим Лазоренко.
Іллічівськ: Череднюк, Павлов, Волчков, Куянов, Лілик, Гуменюк, Нечипорук, Гавенко (О.Данильченко, 85), Белмохтар, Сантрапинських (Вол.Рудий, 84), Барба (Панченко, 55). Тренер: Олександр Краснянський.
Голи: Яворський (33) — Нечипорук (36, 82, пен.).
Попередження: Яворський (33), Крохмаль (43) — Сантрапинських (17), Нечипорук (21), Куянов (58), Гаванко (90).