8 апреля состоялись четыре матча чемпионата Украины по баскетболу

1420
0
ФБУ

Одеська БІПА зазнала поразки від Будівельника (81:85) в столичному баблі регулярного чемпіонату Суперліги.

Початок матчу не обіцяв інтриги – Будівельник одразу вийшов вперед і почав збільшувати свою перевагу, довівши її до 14 очок під кінець першої чверті, але ще до перерви БІПА відповіла ривком 8:0, повернувшись до гри. У середині другої чверті вже БІПА вийшла вперед, хоча кияни більше ніж на 3 очки суперника не відпустили. Надалі на майданчику йшла рівна боротьба, хоча трішки попереду в рахунку вдавалось втриматись Будівельнику.

За півтори хвилини до кінця БІПА програвала лише два очки – 75:77, але п’ять очок поспіль Кольченка, здавалось, врятували Будівельник від нервової кінцівки. Втім, БІПА боролась до останнього – три очки Рябчука за 5 секунд до кінця засвітили на табло рахунок 84:81 на користь Будівельника. Сандул спочатку подарував надію одеситам, промахнувшись перший штрафний після фолу на ньому, але другий раз влучив. В останній атаці Кадигроб триочковий не влучив, тому рахунок не змінився.

Найрезультативнішим в матчі став Андрій Агафонов, який набрав 29 очок, додавши до них 10 підбирань. У Будівельника 24 очки набрав Олександр Кольченко, близькими до дабл-даблу були Павло Буренко з 17 очками і 8 передачами та Максим Сандул з 15 очками та 9 підбираннями.

Будівельник виграв 30-й матч в сезоні, тоді як БІПА поступилась в дев'ятий раз, погіршивши свої шанси на срібні медалі. Завтра, 9 квітня, одеситам обов’язково потрібно буде перемагати Дніпро, щоб мати шанс на медалі.

Київ-Баскет здобув перемогу в своєму передостанньому матчі регулярного чемпіонату Суперліги, здолавши в столичному баблі Запоріжжя з рахунком 83:58.

Команда Дмитра Щіглинського провела якісну першу половину, за підсумком якої пішла на велику перерву за переваги в 2 очки. Але в другій части матчу кияни довели свою перевагу. Підопічні Володимира Холопова набрали 50 очок за третю та четверту чверті, пропустивши лише 23 очки. Домінування після великої перерви дозволило Київ-Баскету здобути важливу перемогу та продовжити боротьбу за медалі.

Найкращим гравцем матчу у киян став форвард Вадим Заплотинський, у якого 12 очок, 5 підбирань та 3 перехоплення (РЕ 17). У Запоріжжя варто відзначити капітана команди Романа Морозова, який набрав 20 очок.

Кияни закриватимуть сезон в неділю, 9 квітня, матчем проти Будівельника. Запоріжжя в останній грі сезону зіграє з Політехнікою-Галичиною.

Прикарпаття-Говерла обіграла в Івано-Франківську Старий Луцьк (64:69) в останньому матчі для команд в регулярному чемпіонаті Суперлізи.

Перша половина матчу пройшла за переваги Прикарпаття-Говерли – господарі майданчику в першій чверті забезпечили собі комфортну перевагу, яку утримували до великої перерви. Після двох чвертей Прикарпаття-Говерла вигравала 10 очок.

Втім, третя чверть виявилась невдалою для господарів – Старий Луцьк виграв десятихвилинку 22:11, перед перервою вперше вийшовши вперед. Остання чверть видалась бойовою – Старий Луцьк справді бився, втративши ще в першій половині чверті одразу трьох гравців стартової п’ятірки через перебір фолів: Коцька, Бедлінського та Євгена Коровякова.

Не дивлячись на втрату лідерів, Старий Луцьк до останнього боровся – Дейна не влучив триочковий за 14 секунд до кінця, який міг зрівняти рахунок, а у відповідь Чугунов реалізував два штрафних, встановивши остаточний рахунок.

У переможців дабл-дабл оформили Ілля Чугунов з 17 очками та 13 підбираннями, а також Сергій Старцев з 15 очками, 10 передачами та 7 підбираннями. Також 17 очок набрав Степан Лесик. У Старого Луцька 15 очок та 8 підбирань у Євгена Коровякова.

Прикарпаття-Говерла в підсумку фінішувала шостою в Суперлізі з 10 перемогами в 32 матчах, Старий Луцьк став восьмим, вигравши 6 матчів в сезоні.

Дніпро здобув перемогу в другому матчі заключного баблу сезону Суперліги, в якому здолав Політехніку-Галичину.

Це була рівна гра, але команді Володимира Коваля вдалося організувати вирішальний ривок в другій половині третьої чверті. Дніпряни почали збільшувати перевагу над львівською командою та довели матч до перемоги з рахунком 78:69. Дніпро мав кращі кидкові показники та виграв підбирання, за рахунок чого отримав перевагу.

Найкращим гравцем матчу став капітан команди Станіслав Тимофеєнко, у якого 21 очко та 11 підбирань (РЕ 27). Щоб завоювати срібло чемпіонату України, Дніпру в заключному матчі сезону треба перемогти одеський клуб БІПА. Політехніка-Галичина закриватиме чемпіонат матчем проти Запоріжжя.

Суперліга. Регулярний чемпіонат

Київ, GymMaxxArena

Будівельник БІПА 85:81 (23:17, 22:23, 18:20, 22:21)

Будівельник: Кабанов 8, Буренко 17 + 8 передач, Сандул 15 + 9 підбирань, Кольченко 24 + 5 підбирань, Конєв 8 – старт; Нікітін 12, Приймак 1, Сафонов 0, Зайцев 0

БІПА: Унгурян 15, Ткаченко 4, Рябчук 7 + 9 передач, Агафонов 29 + 10 підбирань, Кадигроб 7 + 5 підбирань – старт; Кабацюра 15 + 5 передач, Шашков 4, Николенко 0, Конєв 0, Малиновський 0

Запоріжжя Київ-Баскет 58:83 (16:12, 19:21, 12:26, 11:24)

Запоріжжя: Морозов 20 + 8 підбирань - 4 втрати, Буц 11 + 8 підбирань, Биков 10 + 6 передач + 6 підбирань - 9 втрат, Ледньов 5 + 6 підбирань + 2 перехоплення, Тельчаров 0 + 4 передачі - 3 втрати — старт, Кліманов 9, Компанієць 3, Покоєнко 0, Козак 0, Дмитренко 0

Київ-Баскет: Заплотинський 12 + 5 підбирань + 3 перехоплення, Дубоненко 11 + 4 передачі, Новіков 11 + 5 підбирань, Мусієнко 9 + 8 підбирань + 4 передачі, Кошеватський 4 - 3 втрати — старт, Фреш-Стаханов 12 + 9 підбирань, Кінгсбі 11 + 4 передачі, Юрченко 7, Кісільчук 4 + 4 передачі, Швець 2, Базилев 0, Дюпін 0

Політехніка-Галичина Дніпро 69:78 (21:18, 16:20, 16:23, 16:17)

Старий Луцьк Прикарпаття-Говерла 64:69 (17:22, 14:19, 22:11, 11:17)