Остап МАРКЕВИЧ: «Завдання перед Маріуполем поставлено – вихід в єврокубки»

42-річний наставник - про перші кроки на посаді керманича «Маріуполя»

Остап МАРКЕВИЧ: «Завдання перед Маріуполем поставлено – вихід в єврокубки»
© ФК Маріуполь. Остап Маркевич

Головний тренер «Маріуполя» Остап Маркевич в ексклюзивному інтерв’ю Sport.ua розповів про свої перші кроки в приазовській команді, озвучив завдання, які стоять перед командою та назвав улюблених тренерів.

— Як ви оціните початок сезону та дебют у «Маріуполі»?
— Навіть не думав про це. Ми працюємо і оцінювати мою роботу все ж таки доречніше буде журналістам, вболівальникам. Я можу дати лише попередню оцінку нашій команді. Наша молода команда нормально себе проявила на початку сезону. Але, звичайно, що це тільки початок і ми, напевно, вже будемо дивитися на результат крізь призму першого кола хоча б.

— Після розгрому в Олександрії зробили якісь висновки? Після того матчу «Маріуполь» показав набагато кращі результати.
— Ви дуже доречно зауважили - «Маріуполь» показав результати. Незважаючи на те, що пропустили чотири м’ячі, у грі з «Олександрією, ми навіть на поразку не заслуговували. Так сталося. То була дебютна гра наша. До цієї гри у нас було обмаль часу для того, щоб інтегрувати наші ідеї, імплементувати нашу тактику та філософію в команду, до гравців донести наші ідеї. Це було очікувано, що у нас були якісь недопрацювання та якісь недоліки. Це нормальний процес, потрібен час. Для того, щоб щось побудувати, потрібен час.  

— Наскільки складно було переграти «Зорю» Скрипника?
— З будь-яким суперником грати складно. До речі, Прем’єр-ліга цього сезону нас тішить тим, що її рівень підвищується. Загальнокомандний рівень футболу підвищується. Видно, що команди додають в якихось тактичних аспектах. Звичайно, що «Зоря» - дуже добре організована команда, яка любить атакувати. Ми наполегливо готувалися до тієї гри і ми реалізували той план, який обрали у даному конкретному матчі.

— Потім ви обіграли «Дніпро-1» і після цього у дніпровців відбулася відставка Михайленка. Які емоції, коли після твоєї перемоги тренер звільняється?
— Я вважаю Дмитра Михайленка одним з найкращих тренерів України. І про ситуацію, яка склалася в «Дніпрі-1», я не можу щось сказати. Це може коментувати людина, яка знаходиться в епіцентрі подій. Але для мене цей тренер є тим, ким я сказав. А решту я не можу коментувати.

— «Маріуполь» зіграв внічию з «Ворсклою» Максимова та ледь не зіграв внічию з «Колосом» Костишина. Це теж непогані команди?
— Так, я ж кажу у всіх п’яти іграх нам протистояли гідні суперники з конкретним стилем. Це так само радує, що у нас немає одного якогось напрямку. Всі команди дотримуються своєї філософії та тактичних побудувань. І це дуже позитивно, тому що, чим більше у нас буде різноманітних стилей та тактик, структури гри, тим краще. З кожним суперником важко грати. У наступному турі нам грати з «Минаєм». Я так само вважаю, що це складний суперник. Це самобутня команда з характером, з якою так само потрібно бути у повній ігровій концентрації.

— Які завдання перед вами поставило керівництво приазовців?
— Завдання у нас озвучене – це вихід у єврокубки. Будемо намагатися це завдання виконувати.


ФК Маріуполь. Остап Маркевич

— В українському футболі є Скрипник з німецьким баченням гри. Можна сказати, що ви будете іспанський стиль сповідувати в «Маріуполі»?
— Я би сказав, що мій стиль - це якийсь, напевно, симбіоз та поєднання всього того, що мені вдалося за моє життя побачити, навчитися та зрозуміти. Я все ж таки виріс в Україні, в українському футболі. Також багато чому я навчився в іспанському футболі. Коли бачив багато, можна це все з’єднати до купи, відкинути непотрібне, та, можливо, щось хороше з того вийде. Це знаєте, як скульптора спитали: «Як ви робите такі гарні фігури?». Це щось подібне. Я поки що не претендую на таке високе звання. Але працюємо, думає, що і в процесі навчаємося, здобуваємо досвід. Приходиться вчитися. Це нормальний процес, так всі ідуть до успіху. Якщо ти не помиляєшся або не виходиш із зони комфорту, як ти можеш прогресувати? То неможливо.

***

— На вашу думку, чому основному вас навчили у «Вільярреалі» і чому навчилися, працюючи з командою (U-20) іспанського клубу?
— Перший момент, який мене дуже вразив, це дисципліна. Дисципліна, порядок і організація всього, що стосується футболу, всього, що обертається навколо футболу. Тренувальний процес, організація клубу, організація всіх процесів, які пов’язані з футболом – оце головне, що вдалося дізнатися. І друге – звичайно, це сам футбол. Я багато чому навчився в атакувальному аспекті, у роботі з м’ячем і без м’яча. Іспанська футбольна школа, я вважаю, найкраща у світі. Хоча при вдалій організації та більш уважному ставленню держави до спорту ми б могли зробити набагато краще.

— «Вільярреал» - це ж «жовта субмарина». Вбачаєте зв’язок? Ви очолювали «Чорноморець», зараз очолюєте «Маріуполь» - команди біля моря?
— (Сміється) мені це вже казали. Я завжди мріяв жити біля моря. Зараз так воно і є. Всі думки та мрії матеріалізовуються.

— Цей чемпіонат подарував нові несподіванки. В УПЛ є тренери з європейським баченням. Наприклад, ви, Йовічевич у «Дніпрі-1», Луческу у «Динамо». Що скажете про цих спеціалістів?
— Рівень чемпіонату підвищується. Рівень команд і рівень тренерів, які працюють зараз в УПЛ, є дуже високий. І це українцям та українському футболу тільки на руку. Чим більше буде таких спеціалістів, як Ігор Йовічевич, як Мірча Луческу, як Віктор Скріпник, тим краще для чемпіонату. Я просто не хочу когось образити, забувши назвати. Реально рівень УПЛ виріс і за рахунок того, що в чемпіонат України прийшли тренери високого рівня. 

— Можна сказати, що деякі команди Першої ліги відповідають рівню УПЛ. Ми бачимо, що «Інгулець», «Минай», «Рух» не загубилися в УПЛ.
— Звичайно! Це є як раз прогрес українського футболу в цілому. Якщо пригадати 10-15 років тому, була прірва між Вищою та Першою лігами. Зараз, наскільки я розумію і бачу футбол, багато гравців Першої ліги можуть спокійно грати в УПЛ, і непогано грати. Той же «Агробізнес» по рівню це команда Прем’єр-ліги. І ще є такі команди, той же «Чорноморець». І це дуже позитивний факт, тому що з наступного сезону у нас в УПЛ буде 16 команд. І нарешті! Так мало би бути. Тільки з позитивом можна прийняти це рішення.


ФК Маріуполь

— Які основні плюси виділите по роботі в «Чорноморці» та «Агробізнесі»?
— Це отриманий неоціненний досвід. Були дуже позитивні моменти і у Волочиську, і в Одесі. Я тільки хороші спогади тримаю про ці періоди.

***

—Мирон Маркевич в одному з інтерв’ю на питання: «Чи дає він вам якісь поради?» сказав, що «це ви ще можете йому щось порадити». І все ж таки батько вам дає поради по тренерству?
— Звичайно. Для мене його поради дуже цінні до сих пір. Я завжди сподіваюся, що він мені щось скаже. Тому що реально у нього великий досвід за спиною. І він завжди спокійно відноситься до всього. Він дійсно може дати безцінну пораду, яка зі всіх сторін обдумана і просканована.

— А як це відбувається? Ви можете поговорити з Мироном Богдановичем по телефону перед матчем?
— Це ми можемо після гри поговорити. Він ніколи не буде щось там нав’язувати. Він завжди дуже демократично відноситься до всього.

— А хто для вас взагалі улюблені тренери?
— Багато є хороших тренерів. Відразу мені на думку спадає Арсен Венгер. Дуже поважаю цього спеціаліста, який виховав багато футболістів. Його зазвичай пов’язують з «Арсеналом», який під його керівництвом завжди показував яскравий, динамічний, атакувальний футбол. У Венгера ця команда завжди дуже технічною була. Він просто виховав неймовірну кількість футболістів, про яких до потрапляння в «Арсенал» ніхто не чув навіть, а пізніше вони ставали зірками та топовими футболістами. Для мене це великий показник в його роботі. Я дуже його поважаю і бажаю успіху так само. Звичайно, мені подобається ще Юрген Клопп. Взагалі зараз дуже багато добрих тренерів.

— Чи задоволені ви складом «Маріуполя»? Всі позиції підсилили чи будуть ще трансфери?
— Я завжди всім задоволений. Завжди треба бути задоволеним, але, звичайно, що підсилення потребують деякі позиції, тому що важку травму отримав Олексій Кащук. Він вилетів і в першому колі «Маріуполю» він не допоможе. Тому ми хочемо ще запросити когось з вінгерів.

— «Маріуполь» — одна з небагатьох команд, якщо не одна, в УПЛ, де грають одні українці. Це така стратегія клубу? Легіонери не потрібні?
— Я думаю, це напрямок, який обрав клуб. Я бачу дуже талановитих українських футболістів, тому це не є принциповим питанням. Все ж таки в «Маріуполі» 5-6 гравців збірної України U-21. В кого ще таке є? Це дуже позитивний фактор.

— Що скажете по нашим грандам «Шахтарю» та «Динамо». Що від них чекати в ЛЧ? Та від «Зорі» в ЛЄ?
— Я впевнений, що наші українські команди будуть битися, проявляти найкращі якості та покажуть себе з найкращих сторін, я впевнений в цьому. Українська нація та народ – це дуже характерні та непоступливі люди, які вміють грати в технічний та видовищний футбол. Я бажаю всім нашим командам успіхів і тільки перемог!

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Дмитрий Котков, Sport.ua

(6 голосов)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
  dgurkis
    dgurkis, 09.10.2020 14:29
  +1
  Комментарий свернут. Показать
  Александр Жук, 09.10.2020 10:16
  Наконец-то спорт.юа нанял модераторов. Видимо, без них работали.
  Заходмть противно уже было.... Помойка прыщавых юнцов мерящихся писюнами
  Александр Жук
    Александр Жук, 09.10.2020 10:16
  +2
  dgurkis, 09.10.2020 10:12
  Шо , всех собак забанили?
  Наконец-то спорт.юа нанял модераторов. Видимо, без них работали.
  dgurkis
    dgurkis, 09.10.2020 10:12
  +3
  Комментарий свернут. Показать
  Шо , всех собак забанили?
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 21:10
  +1
  Комментарий свернут. Показать
  вы за свои колоски и ингульцы переживайте, непонятно что с этими командами будет через ближайшие пять лет.
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 21:08
  +1
  Комментарий свернут. Показать
  Мариуполь одна из самый укомплектованных команд, без риска внезапно пропасть из футбольных радаров. Смешно слышать что марик недокоманда, когда она одна из нескольких команд в упл которой не грозит внезапное исчезновение.
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 21:05
  0
  Комментарий свернут. Показать
  Леонід Леонідович, 08.10.2020 20:32
  еблан твой папа,что маме в рот дал и она тебя рыгнула
  умнее ничего не пришло в голову недоразвитое?
  Al Zolo
  online
    Al Zolo, 08.10.2020 21:01
  +1
  симон петлюра, 08.10.2020 16:33
  Арендоуполь куда-то собрался так его место в жопе логи
  пока в жопе 2 галицийские и вылазить оттуда и не собираются
  Леонід Леонідович
  online
    Леонід Леонідович, 08.10.2020 20:32
  -1
  janu0320, 08.10.2020 17:07
  покажи полноценный клуб еблан, металлист, черноморец, карпаты?
  еблан твой папа,что маме в рот дал и она тебя рыгнула
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 08.10.2020 17:43
  +1
  План есть всегда, правда он не всегда выполняется.
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 17:07
  -1
  Комментарий свернут. Показать
  Леонід Леонідович, 08.10.2020 17:05
  Недоклуб уже имеет в активе минус шесть очей,ну раве только шахта опять на "надцать" очей оторвется и позволит Мариуполь не раздвигать булки в личных встречах,ну и плюс павелки там да сям подкинут грамотног судью...
  покажи полноценный клуб еблан, металлист, черноморец, карпаты?
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 17:05
  0
  Комментарий свернут. Показать
  Sviatoslav Kudelych, 08.10.2020 16:45
  как ты выживаешь в этом мире, ты же кроме как смайлики поставить ничего не умеешь, чудо чудесное.
  Леонід Леонідович
  online
    Леонід Леонідович, 08.10.2020 17:05
  -4
  Недоклуб уже имеет в активе минус шесть очей,ну раве только шахта опять на "надцать" очей оторвется и позволит Мариуполь не раздвигать булки в личных встречах,ну и плюс павелки там да сям подкинут грамотног судью...
  Sviatoslav Kudelych
    Sviatoslav Kudelych, 08.10.2020 16:45
  -2
  dgurkis
    dgurkis, 08.10.2020 16:45
  -1
  Комментарий свернут. Показать
  Вы лучшалучшая фарма Европы, идите на золото, не очкуйте!
  симон петлюра
    симон петлюра, 08.10.2020 16:33
  -6
  Арендоуполь куда-то собрался так его место в жопе логи
  wojsergivan
    wojsergivan, 08.10.2020 16:33
  -1
  А что папаня через ахметку поможет полное дерьмо
  Sty. 1e
    Sty. 1e, 08.10.2020 16:33
  -2
  Якщо виграли у Зорі, а Зоря як показав останній матч, краще виглядає за Динамо, прогнозую перемогу Маріуполя, талантів достатньо у вас, ну і можна постаратись виграти у нашого чемпіона, але вище голови, як кажуть у народі, важко пригнути,
  Олег Тимофеюк
    Олег Тимофеюк, 08.10.2020 16:15
  -1
  Только удачи, для этого всё есть.
  dgurkis
    dgurkis, 09.10.2020 10:12
  +3
  Комментарий свернут. Показать
  Шо , всех собак забанили?
  Александр Жук
    Александр Жук, 09.10.2020 10:16
  +2
  dgurkis, 09.10.2020 10:12
  Шо , всех собак забанили?
  Наконец-то спорт.юа нанял модераторов. Видимо, без них работали.
  dgurkis
    dgurkis, 09.10.2020 14:29
  +1
  Комментарий свернут. Показать
  Александр Жук, 09.10.2020 10:16
  Наконец-то спорт.юа нанял модераторов. Видимо, без них работали.
  Заходмть противно уже было.... Помойка прыщавых юнцов мерящихся писюнами
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 21:10
  +1
  Комментарий свернут. Показать
  вы за свои колоски и ингульцы переживайте, непонятно что с этими командами будет через ближайшие пять лет.
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 21:08
  +1
  Комментарий свернут. Показать
  Мариуполь одна из самый укомплектованных команд, без риска внезапно пропасть из футбольных радаров. Смешно слышать что марик недокоманда, когда она одна из нескольких команд в упл которой не грозит внезапное исчезновение.
  Al Zolo
  online
    Al Zolo, 08.10.2020 21:01
  +1
  симон петлюра, 08.10.2020 16:33
  Арендоуполь куда-то собрался так его место в жопе логи
  пока в жопе 2 галицийские и вылазить оттуда и не собираются
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 08.10.2020 17:43
  +1
  План есть всегда, правда он не всегда выполняется.
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 21:05
  0
  Комментарий свернут. Показать
  Леонід Леонідович, 08.10.2020 20:32
  еблан твой папа,что маме в рот дал и она тебя рыгнула
  умнее ничего не пришло в голову недоразвитое?
  janu0320
    janu0320, 08.10.2020 17:05
  0
  Комментарий свернут. Показать
  Sviatoslav Kudelych, 08.10.2020 16:45
  как ты выживаешь в этом мире, ты же кроме как смайлики поставить ничего не умеешь, чудо чудесное.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности