Медальний виступ українців на чемпіонаті ABAF

Українці вибороли 13 нагород

Збірна України стала другою у загальній медальній таблиці на юніорському чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) у приміщенні (10 лютого, Стамбул). У наших спортсменів 13 медалей (вісім золотих, три срібні і дві бронзові). Переможці, турки, виграли 18 медалей (вісім золотих, три срібні і сім бронзових).

При цьому у медальній таблиці юніорів українці посіли перше місце, а юніорки стали другими. Участь у чемпіонаті взяли атлети з 19-ти країн.

Однією з найбільш очікуваних подій чемпіонату став виступ призера юнацьких Олімпійських ігор та юнацького чемпіонату Європи Олега Дорощука. У Стамбул він приїхав, маючи в активі 2,13 метрів зі стрибків у висоту у приміщенні та 2,15 м просто неба. Після висоти 2,09 м стало остаточно зрозуміло, що перемога у Дорощука у кишені, адже він був єдиним, хто подолав її. Після цього у ранзі чемпіона Олег встановив два особисті рекорди, з перших спроб подолавши 2,16 м, а потім і 2,18 м. Після цього учень Геннадія Здітовецького вирішив відмовитися від продовження змагань.

Відразу двоє українців ввійшли до першої трійки з бігу на 400 метрів серед юніорів. Ярослав Демченко переміг з результатом 48,88 с, а Микита Барабанов фінішував третім (49,20 с).У змаганнях серед юніорок на цій дистанції українки і взагалі оформили золотий дубль. Першою на фініші була Мар’яна Шостак (55,65 с), а Тетяна Безшийко стала другою (56,38 с).

Кристину Юрчук і Нефісе Каратай на фініші дистанції 60 метрів з бар’єрами розділили лише тисячні долі секунди. Обидві спортсменки показали час 8,57 с, а за результатами фотофінішу перемогу присудили саме українці. Ірина Панаріна стала п’ятою (8,69 с).

Андрій Краковецький більше секунди виграв у найближчого суперника Мехмета Кьорпе з Туреччини, подолавши 1500 метрів за 3.56,40 хв.

Значно щільнішою була боротьба у секторі для стрибків у довжину серед юніорів. Андрію Авраменку  вдалося перемогти хорвата Марко Цеко з відривом лише у три сантиметри – 7,59 м. Обидва спортсмени свої найкращі результати показали у четвертій спробі.

Ще одне золото у скарбничку збірної України поклав Артур Бортніков. У секторі для стрибків з жердиною він був єдиним, хто подолав висоту 5,00 м.

Єва Подгородецька стала другою з бігу на 60 метрів (7,68 с), у той час як Юлія Кіслівська фінішувала на цій дистанції десятою (7,76 м), що не дозволило їй вийти до фіналу. Ще одне срібло на рахунку української жіночої естафетної команди 4х400 метрів у складі Тетяни Безшийко, Катерини Коваль, Юлії Кіслівської і Мар’яни Шостак (3.49,81 хв). Швидше бігли лише хорватки (3.49,66 хв).

Олена Жмур, показавши результат 1,70 м, посіла третє місце зі стрибків у висоту. Бронза також у Марії Горєлової зі стрибків у довжину (5,90 м).

Четверті місця посіли Владислав Шепелєв з потрійного стрибка (14,98 м) і Катерина Коваль з бігу на 800 метрів (2:13,65 хв).