Українці взяли «срібло» й «бронзу» на етапі Кубка світу зі стронгмену

Павло Кордіяка став другим, а Павло Гайша – третім. Переміг поляк Рафал Кобиляж

Українці взяли «срібло» й «бронзу» на етапі Кубка світу зі стронгмену
© Sport.ua. Павло Кордіяка та Павло Гайша

Етап Кубка світу зі стронгмену  у Кропивницькому підвів риску під професійними змаганнями українських богатирів цього сезону. На турнір Agro Expo Strongman Cup -2018, крім українців,  прибули атлети з Польщі, Білорусі, Грузії та Латвії.  Дев’ять учасників змагалися за перемогу під час найбільшої в Україні міжнародної виставки AGRO EXPO, що розташувалася на території 125 тисяч квадратних метрів.

Гарний старт Кордіяки

Як, і на турнірі «Найсильніша людина України», найкращий старт взяв львів’янин Павло Кордіяка, котрий швидше за всіх проніс щит вагою 171 кілограм на дистанцію 60 метрів – за 18,48 секунди. Крім Павла, із 19 секунд зумів вибігти лише поляк Пшемислав Бжоза (18,72 сек). Решта атлетів показали результати за межею не те, що 19, а 20 секунд! Тріумфатор цього сезону Олексій Новиков у першій вправі турніру був лише четвертим. 

 

Біль у колінах Новикова

Однак те, що здавалося дивним на старті стало очевидним вже у наступній дисципліні. Упродовж року  Олексу діймав біль у колінах і наприкінці змагального сезону він змушений був провести медичні процедури, після яких відчув полегшення, а, отже, вирішив не пропускати заключний міжнародний старт 2018-го. Проте виступ засвідчив, що лідер українського стронгмену не відновився повністю: слабкість у колінах була особливо відчутною в «Оверхеді» та «Прогулянці фермера» - вправах, в яких Новіков вражає усіх упродовж двох останніх сезонів.

Олексій Новиков

Відтак, показавши незвично низькі для себе результати, киянин випав з числа претендентів на медалі. Однак, до своєї честі Олексій не знявся зі змагання і був на звичних для себе лідерських позиціях у двох заключних дисциплінах турніру!

Кобиляж – на ходу

За відсутності конкуренції з боку Новикова, його постійний опонент Рафал Кобиляж почав вигравати вправу за вправою. В естафеті «Оверхед» (підйом по черзі трьох колод 120, 130 та 140 кг по два рази) поляк відіграв два бали у Кордіяки, зрівнявшись із ним у загальному заліку.

У «Прогулянці Фермера» (2 валізи по 130 кг на 60 м), львів’янин показав дуже гарний час – 32,13 секунди, але Рафал був на дві з половиною секунди швидшим! (29,87 сек.) Зрештою, у турнірній таблиці це вилилося лише в один бал переваги, тож вся боротьба, як здавалося, була попереду. 

Нездоланна висота

Вирішальною у цьому сенсі стала «Вага на висоту». Три діжки вагою по 35 кілограмів Кобиляж метав над чотириметровою планкою  як з катапульти. Показавши відмінну траєкторію кидання  та блискавичну швидкість (13,90 секунди) польський стронгмен практично достроково вирішив питання про перемогу на турнірі.

Павло Кордіяка класно розпочав виступ у цій дисципліні, швидко метнувши першу діжку,  однак друга стала для нього нездоланним завданням. Як не намагався галичанин,  більше перекинути вагу через висоту не зміг.

Гарні результати  показали двоє інших українців – Олексій Новиков (17,54 сек.) та Роман Шмигельський (18,42 сек.). Хлопці метнули всі діжки і за часом незначно програли  Рафалу Кобиляжу, однак втратили занадто багато раніше, щоби бути загрозою для його лідерства.

Рафал тягне скільки треба

Відтак у заключній вправі – «Мертвій тязі» (300 кг на руки), де снарядом слугував культиватор «Ельворті Полярис 8,5»  - поляк підняв рівно стільки, скільки було необхідно для збереження першого місця – 9 разів. Олексій Новиков здобув звитягу престижу, здійснивши найбільшу кількість тяг серед усіх учасників – 15.

Класно виступив і білорус Євген Шавченко (14 тяг), що дозволило йому увійти до шістки найкращих на етапі Кубка світу.

Два Павла

Два українських Павла – Кордіяка та Гайша – здійснили по 12 підйомів ваги, чим красномовно засвідчили закономірність срібної та  бронзової сходинки на цьому представницькому  турнірі. Віце-чемпіонство Кордіяки, взагалі, не викликало жодних сумнівів, оскільки він майже до останнього боровся за перемогу.  А от Гайша виграв іншу україно-польську  суперечку - з  Пшемиславом Бжозою. У перших трьох вправах поляк брав друге й третє місця, а українець, хоч лиш  одного разу був другим, показав більш стабільні результати в усіх дисциплінах, уникаючи провалів, що дало йому один бал переваги перед заключною дисципліною. А у «Тязі»,  Гайша зробив на один підйом більше за Бжозу, чим лише збільшив свою перевагу над опонентом.

Таким чином, як і три тижні тому у Дніпрі, де відбулася кваліфікація до чемпіонату світу, п’єдестал пошани склали два  українці та поляк, але в іншій послідовності. Цього разу Рафал Кобиляж перемістився з третього місця на перше, Кордіяка, для якого 2018 рік забарвлений у колір «срібла»,  залишився другим, а Новікова замінив Гайша. Олексій, до речі, за рахунок гарного фінішу зумів піднятися на четверту позицію, також обійшовши Бжозу.

На цьому у стронгменівському сезоні – 2018 поки можна поставити крапку. Нові події та звершення – у 2019-му! Будьте сильними!

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ

 
ТАБЛИЦЯ ЕТАПУ КУБКА СВІТУ 

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(4 голоса)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Метки
Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2019 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности