2501
0

Чемпіонат світу з бігу на 100 км: українець у топ-50

В Хорватіі завершилась світова першість

Чемпіонат світу-2018 з бігу на 100 км виявився прямою протилежністю змаганням дворічної давнини. Якщо тоді всю дистанцію зміг подолати лише Ігор Саханда, то цього разу фінішу дісталися майже всі українці. Винятком став лише Володимир Семенюк, але на це були об’єктивні причини.

Семенюк організовував поїздку команди в Светий Мартин-на-Мурі, де і відбувався чемпіонат світу. Тож, навіть застудившись, вдома він не залишився. У такому стані пробігти 100 кілометрів було майже нереально, тому Володимир вирішив пробігти 30 кілометрів у якості тренування. На решті 70 він допомагав товаришам по збірній вже на пункті харчування.

Решта українських спортсменів подолали всі 100 кілометрів і забезпечили собі місця не лише в індивідуальному, а й в командному заліках. Найшвидше дистанцію пробіг Олександр Головницький. З результатом 7:32.46 год він фінішував 44-м. Проте завдання, навіть попри дворічну боротьбу з травмою спини, він ставив перед собою вищі. Головницький планував вибігти з семи годин і ввійти у першу двадцятку.

Костянтин Железов з результатом 8:25.51 год посів 75-е місце, Олексій Кононенко був 80-м (8:28.49 год), Олександр Пасічник – 106-м (9:44.14), а Микола Якобчук – 120-м (11:52.38).

Японець Хідеакі Ямаучі захистив титул чемпіона світу (6:28.05 год). Також на п’єдестал піднявся Бонгмуса Мтембу з ПАР, але цього разу на його «бронзову» сходинку (6:33.47 год). Срібну ж медаль виграв японець Такехіко Гйоба (6:32.51).

У командному заліку в змаганнях серед чоловіків перемогли японці, а українці посіли 15-те місце.

У змаганнях серед жінок Марія Опріц фінішувала 75-ю (9:44.13 год). Любов Сич і Валентина Ковальская показали однаковий час – 11:27.36 год. Проте Сич все ж була дещо попереду. Вона 97-ма, а Ковальская – 98-а.

Перемогу у змаганнях серед жінок відсвяткувала хорватка Ніколіна Шустіч. Саме вона першою перетнула фінішну лінію з часом 07:20.34 год. Срібну медаль виграла німкеня Неле Алдер-Беренс (07:22.41), а бронзову – японка Маі Фуджісава (07:39.07).

У командному заліку перемогу, як і у чоловіків, здобула Японія. Українки – на 22-му місці.

Нагадаємо, що у 2020 році чемпіонат світу з бігу на 100 км прийматиме Вінсхотен (Нідерланди).