Збірна України вийшла в чвертьфінал чемпіонату Європи

Наша жіноча юніорська збірна продовжує боротьбу за нагороди ЄвроБаскета

2441
1
Жіноча юніорська збірна України U-18 перемогла команду Люксембурга в заключному матчі групового етапу чемпіонату Європи.

Люксембург – Україна – 52:61 (11:17, 4:14, 20:15, 17:15)

Усвідомлюючи важливість результату українки одразу відповідально взялися за справу. Рахунок в стартовій атаці відкрила Волошина. Згодом триочкові Попової та Рабчук довели стартову перевагу нашої команди до восьми очок. Вдалий початок надихнув дівчат та зміцнив впевненість у власних силах. Щоправда збільшити перевагу все ж не вдалося. Після першої чверті Україна випереджала Люксембург на 6 очок.

Та в другій чверті наша команда продовжила домінувати на майданчику. На підбираннях українки вдвічі переважали суперниць, поступово збільшилася перевага в реалізації. Все разом дозволило до великої перерви забезпечити цілком комфортні 16 очок різниці.

При цьому найкраща в нашій збірній за підбираннями Гаврильчик після першої половини вже мала 8 очок та 10 підбирань. Волошина за цей час набрала 11 очок.

Втім про остаточну перевагу над суперницями ще зарано було говорити. Третю чверть вони почали з ривка 9:2. Після влучного триочкового від Люксембурга наш тренерський штаб взяв тайм-аут. Але не допомогло – суперниці піймали кураж і продовжували впевнено скорочувати відставання. Натомість у нас з’явилася зайва нервовість та, як наслідок, грубі помилки. Баскетболістки Люксембурга також стали впевненіше грати під чужим щитом. Під кінець чверті у суперниць дещо вичерпався запал. Триочковий Попової зафіксував п’ятиочкове відставання за підсумками 10-хвилинки. У загальному рахунку українки мали на заключну чверть 11 очок переваги.

Жорстка боротьба та інтрига зберігалися до останнього. Під суттєвим тиском наші дівчата все ж довели поєдинок до перемоги, яка вивела їх у чвертьфінал чемпіонату Європи. На цій стадії збірна України зіграє з першою командою групи С. Це буде Туреччина.

Матч Туреччина – Україна відбудеться 10 серпня. Початок о 21:15.

Чвертьфінальні пари:

Україна - Туреччина

Литва – Португалія

Білорусь – Нідерланди

Фінляндія – Ізраїль

Чвертьфіналісти продовжують боротьбу за призову трійку, яка надасть право перейти наступного сезону в дивізіон А чемпіонату Європи.