Історія федерації міні-футболу України

Напередодні домашнього EMF EURO-2018 розповідаємо про історію становлення міні-футболу в Україні

Історія федерації міні-футболу України
12 серпня розпочнеться чемпіонат Європи з міні-футболу EMF EURO 2018. Прийматиме цю подію Київ. Майже тиждень - з 12 по 18 серпня 20 європейських збірних змагатимуться за головний трофей на Долобецькому острові в столиці України (Місто спорту в Гідропарку). 
 
Це перша для України міжнародна подія у міні-футболі (не плутати із футзалом!). Більше того - одразу європейського масштабу і одразу ж - головний турнір. 
 
Федерацію Міні-футболу України заснували у 2016 році. Відтоді і донині її президентом та головним натхненником є Євген Донцов – громадський діяч, який на той момент вже декілька років займався популяризацією міні-футболу у Рівному. Спершу - на регіональному рівні, але з самого старту міні-футбольна тусовка з України вийшла у світ. У 2016-му Федерація Міні-футболу України взяла участь у чемпіонаті Європи  - EMF EURO 2016 в Угорщині.
 
Оскільки Федерацію міні-футболу України було щойно сформовано, процес відбору складу збірної команди України з міні-футболу був непростим. До національної команди ввійшли гравці лише з Рівного та Кривого Рогу - єдиних на той час міст, які зацікавилися проектом. Повноцінного відбору не відбулося: через брак часу на турнір поїхала експериментальна збірна з гравців, у яких не було проблем з оформленням документів. Загалом таких футболістів було дев’ять, а десятим гравцем, заявленим на турнір, став сам президент Федерації міні-футболу України. Очолив команду заслужений тренер України - Володимир Іванович Чирков.
 
Після повернення з турніру Федерація міні-футболу України продовжила роботу над популяризацією міні-футболу в Рівному та Кривому Розі. Зокрема, у Рівному розпочався чемпіонат міста з міні-футболу. Також Федерацію міні-футболу України визнали в раді EMF, після чого Україна офіційно стала членом європейської міні-футбольної спільноти.
 
Наступного року на EMF EURO 2017 до Чехії поїхала збірна під керівництвом того ж Володимира Івановича Чиркова. Щоправда, цього разу склад сформували вже за спортивним принципом і до нього потрапили найкращі міні-футболісти Рівного та Кривого Рогу.
 
За наступний рік до турнірів, що проводяться під егідою Федерації міні-футболу України, додалась київська Маракана-Ліга. Тривав процес підготовки до першого Чемпіонату України з міні-футболу. Та основні ресурси федерації були спрямовані на боротьбу за право проведення EMF EURO 2018. У підсумку заявка України виграла у таких суперників, як Італія, Польща, Сербія та Казахстан. Лише другий існування - одразу таке досягнення. 
 
Визнання міні-футболу офіційним видом спорту в Україні нині є головною ціллю Федерації міні-футболу України. Цей крок дозволить на офіційному рівні розвивати міні-футбольну інфраструктуру, розширяти список регіональних турнірів і врешті - знаходити спонсорів та партнерів для організації нових змагань.
 
Попереду - чемпіонат Європи як шанс досягти бажаного офіційного визнання. Саме цей турнір і стане каталізатором зрілості міні-футболу в Україні.
Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2020 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности