Barkley Marathons – марафон, який за 31 рік завершили лише 15 людей

Можливо, найважче випробування на витривалість на планеті

Trail Runner Magazine
© Trail Runner Magazine
Ультрамарафон, який не зміг завершити Майк Вардіан – переможець серії 7 марафонів на 7 континентах за 7 днів, а за 31 рік його фінішерами стали лише 15 осіб. Barkley Marathons – можливо, найважче випробування на витривалість на планеті Земля. Тим, кому вдається на нього зареєструватися, директор надсилає лист зі співчуттям.
 
Марафон проводиться в США в національному парку Фрозен (Теннесі). Це 100-мильний забіг з постійними сходженнями і спусками, з колючими чагарниками, деревами, що впали, холодом і дощем.
 
Основні характеристики
 
Оскільки маршрут регулярно змінюється і, як правило, ускладнюється, набір висоти становить від 16 500 м до 20 500 м. Ніякого маркування, ніяких пунктів харчування – тільки вода в двох місцях і все! При цьому учасники (до 40 осіб щорічно) не можуть використовувати GPS-навігатори – тільки карту місцевості і компас.
 
Замість чіпової системи
 
Траса складається з п’яти 20-мильних петель (кіл). По ходу кола бігуни повинні знайти заховані книги і вирвати сторінку, номер якої дорівнює їх стартовому.
 
Читання книжок, один з етапів перегонів. Джерело: Alexis Berg / esquire.com

Сторінки перераховуються після кожного кола і є доказом його проходження. Перед тим як піти на наступне коло учасник отримує новий номер і повинен буде вирвати нову сторінку. Якщо сторінка втрачена, на учасника чекає дискваліфікація.
 
Гасло змагань виконане в найкращих традиціях Голівудських мелодрам. Джерело: bittersoutherner.com

Ліміт часу – 60 годин на всю гонку і 12 годин на кожну петлю. У 2017-му році були заховані такі книги – Unravelled, Lost and Found, There Is Nothing Wrong With You: Going Beyond Self-Hate.
 
Історія створення
 
Barkley Marathons придумав Гері Кантрелл (a.k.a. Lazarus Lake), надихнувшись історією втечі з в’язниці ймовірного вбивці Мартіна Лютера Кінга. За 55 годин на свободі Джеймс Ерл Рей пройшов лісом 13 кілометрів.
 
Втеча з Шоушенка – ключова частина гонки. Джерело: wbir.com

Дізнавшись про це, Гері сказав: «Я б подолав не менше 100 миль!». У 1986 році відбулася перша гонка, а закинута нині в’язниця стала частиною маршруту.

Гонка проводиться навесні – в перших числах квітня. Назвав її Кантрелл в честь свого друга Баррі Барклі.
 
Особливості реєстрації
 
Учасників Гері відбирає сам. Хоча у гонки є сайт, заявку на участь слід надсилати на його особистий e-mail. Крім того, необхідно заплатити внесок 1,60 долара і написати есе на тему «Чому я повинен бути допущений до участі в Барклі».
 
Автомобільні номери учасників. Джерело: Michael Buteau / bloomberg.com

Якщо вашу участь схвалено, не забудьте привезти з собою автомобільний реєстраційний номер свого регіону – це теж вимога Гері. Учасники, які отримали свій шанс повторно, повинні вислати директору додаткове пожертвування – наприклад, білу сорочку або шкарпетки. Якщо ж повторно вдається зареєструватися фінішерові, його вступний внесок – пачка сигарет Camel.
 
Власне, коли директор закурює цигарку, Barkley Marathons і починається. За годину до цього Кантрелл дме в конх – музичний інструмент, виготовлений з великої раковини морського молюска. Точного часу старту у гонки немає – вона може початися в призначений день з півночі до полудня.
 
Директор гонки – взірець фізичної культури і ОБЖД. Джерело: bittersoutherner.com

Учасники
 
Більшість учасників – люди в ультрамарафонскому світі відомі. Наприклад, Джаред Кемпбелл – єдиний, хто завершив гонку тричі – неодноразово входив в топ-10 Hardrock 100 Endurance, а в 2010-му його виграв.
 
Рекорд траси в 2012-му встановив Бретт Меун – 52:03:08. Краще досягнення серед жінок – 66 миль Сью Джонстон в 2001 році.
 
Триразовий фінішер Джаред Кемпбелл. Погляд типовий для жителя Троєщини. Фото: wbir.com

Тільки один раз (2012-го) фінішерів було троє. У 2006-му ніхто з учасників не завершив навіть 60-мильний fun run (3 петлі з лімітом 40 годин). Більше 30 учасників не змогли дістатися до першої книги, хоча це всього дві милі шляху.
 
Цьогорічна драма
 
2017-го можна було очікувати успіху від Майка Вардіана, який на початку року виграв 7 марафонів за 7 днів на 7 континентах з рекордним середнім часом 2:45:57. На жаль, 42-річний американець дебютну спробу Barkley Marathons провалив, не вклавшись в ліміт вже на першій петлі.
 
Гері Кантрелл (зліва) і Майк Вардіан – змагання шапок. Джерело: James Whiteside / runnersworld.com

На старті Майк тримався лідерів, але впав на першому ж великому спуску і, заблукавши, втратив три з половиною години. «Це хороший урок на майбутнє, – сказав Вардіан, – сподіваюся, Кантрелл мене сюди ще запросить».
 
За відсутності Вардіана і ще 15 учасників, які зійшли на першому етапі, на другу петлю вийшли 24 людини. Після третьої петлі їх залишилося двоє. На фініші ж трапилася справжня драма. 40-річний Гері Роббінс не вклався в ліміт всього на 6 секунд!
 
Крім того, з’ясувалося, що на останньому етапі він зробив неправильний поворот. Так що єдиним фінішером став Джон Келлі – 59:30:53. Це була його третя спроба в Barkley Marathons. Ще 4 учасники успішно завершили fun run.

gathletics.com.ua
Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Автор — 4itatel monitorov, Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
  rizzo
    rizzo, 25.12.2017 19:35
  +3
  Норм, щось подібне тре заснувати в Україні!
  justhateme
  online
    justhateme, 26.12.2017 14:05
  +1
  rizzo, 25.12.2017 19:35
  Норм, щось подібне тре заснувати в Україні!

  Да нееее, куда там. Все что могут у нас в стране организовать, это постройку церкви или торгового центра.
  aksel88
  aksel88, 26.12.2017 16:18
  +3
  Мене дуже втішили внески. Люди змагаються не за гроші. Прикиньте якби призові чи ЗП в футболі - пара чистих труханів, білих шкарпеток, проїздний на метро і куриво )))
  kuneich
    kuneich, 26.12.2017 18:19
  +2
  перепад высот от 16500 до 20500 метров.... высота эвереста - 8838 метров! они по стратосфере бегают не касаясь тверди земной?
  justhateme
  online
    justhateme, 26.12.2017 18:46
  +1
  kuneich, 26.12.2017 18:19
  перепад высот от 16500 до 20500 метров.... высота эвереста - 8838 метров! они по стратосфере бегают не касаясь тверди земной?

  наверное имеются в виду суммарные подъемы и спуски
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.