Марта КОСТЮК: «Поразки дуже мотивують йти далі уперед»

Одна з найсильніших юніорок світу – про своє життя і успіхи в тенісі

womo.ua. Марта Костюк
© womo.ua. Марта Костюк

Переможниця юнацького Аustralian Open в одиночному розряді, а також US Open у парному, розповіла про свої досягнення.

Теніс…
Це те, що я вмію робити найкраще. У цьому році я виграла Australian Open, а також дорослий турнір на 25 тисяч доларів. Такі змагання проводяться кожного дня у кожному куточку світу. Я взагалі – юніор, граю у категорії до 18 років, але цього разу обіграла саме дорослих. На даний момент – я третя серед юніорів у світі.

З ракеткою я вже…
11 років. Моя мама – тренер, вона багато працювала, коли я була маленькою, тож у мене була супермотивація – робити усе, щоб більше часу проводити з нею. Я намагалась якомога більше часу проводити з нею на кортах, так усе і почалось. А я дівчина з характером, от і почала грати. Але взагалі мені усі сфери цікаві потроху, бо я дуже добре знаю, що коли ти чимось займаєшся одним, то ти можеш в одночас і любити цю справу, і ненавидіти. І це нормально, мені здається, так у всіх.У майбутньому теніс…
Не зміниться якось особливо, на мою думку. Але він стане більш силовим. Будуть удосконалені ракетки, м’ячі, покриття. Уже зараз є ракетки з датчиками. Але жінки точно не будуть грати проти чоловіків, бо, що б не казали, чоловіки фізично сильніші.

У 2037 я буду…
Якщо чесно, важко сказати. Я ставлю перед собою невеликі короткострокові цілі і поступово до них наближаюсь. Напевно, я буду жити за кордоном. Мені подобається стиль життя в Україні, але все ж таки все доволі тут напружено, мені тут важко жити. Я би хотіла жити у Європі, наприклад, у Монако чи десь поруч.Здебільшого мої друзі…
З тенісу, тому що мені важко дружити з кимось не з цієї сфери, бо людина не розуміє, що ти відчуваєш, коли програєш. Хоча емоції залежать від того, як саме ти програла. Буває дуже образливо, а буває й ні, якщо суперниця була сильною та достойною. І так само стосовно перемоги. Взагалі, поразки дуже мотивують йти далі уперед, ти знаєш, над чим тобі треба працювати. А от після перемог буває важко налаштуватись на роботу далі.

Для перемоги важливе…
Правильне налаштування, і залежить воно від того, з ким я граю. Суперники усі різні. Те, якою рукою грає та коли народилась супротивниця, нічого мені не дасть. Я повинна подивитись, як вона грає, тож на турнірі я спостерігаю за потенційними суперницями, вивчаю їхню техніку гри, слабкі сторони. Інколи все залежить від настрою, його потрібно тренувати так само, як і техніку. Коли я його правильно змінюю, тоді в основному і виграю.

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.