687
0

«Селянські» успіхи

На «Тур де скі» продовжує перемагати чех, а українка наблизилася до призових місць

Чеська частина комерційних змагань елітних лижників планети завершилася двома гонками класичним стилем у Новому Мєсті. У чоловіків уже четверту перемогу на п'яти дистанціях, на радість місцевої публіки, здобув чех Лукапі Бауер. У загальному заліку його перевага над найближчим переслідувачем становить більш як дві хвилини, що дає 30-річному гонщику гарні шанси на підсумковий тріумф у «Тур де скі». Прізвище Бауер з німецької перекладається як «селянин», що дало журналістам привід іронізувати над його вдалими «походеньками» у власних землях.

Відзначимо доволі успішний виступ у перегонах «класикою» українців. «Перші номери» нашої збірної — Валентина Шевченко й Роман Лейбюк — показали свої найкращі результати.

Броварчанка, продемонструвавши позавчора п'ятий час на дистанції 10 км, піднялася в заліку турніру з 13-го місця на сьоме. Гонщик із Івано-Франківщини виступив скромніше, але, за шаленої конкуренції серед чоловіків, і 26-ту позицію Романа можна вважати вдалим результатом. Адже переможець минулорічного «Туру» німець Ангерер фінішував із 37-м часом, а чех Коукал, який до середи перебував на другій позиції, — аж із 42-м.

У жінок нарешті вийшла в лідери фаворитка змагань Вірпі Куйтунен. Позавчора вона поступилася лише партнерці по збірній Фінляндії Айно-Кайсі Саарінен, але завдяки гіршому виступу основних конкуренток підстрибнула з четвертого рядка протоколу на перший.