Украинец Пиддубченко победил в конкурсе данков на турнире в Бирмингеме

Соперниками Вадима были американцы, канадцы и британцы

Украинец Пиддубченко победил в конкурсе данков на турнире в Бирмингеме
© plussport.com.ua

Українець Вадим Піддубченко здобув перемогу в конкурсі данків на турнірі в Британії. Змагання відбувались у рамках Британської баскетбольної ліги в Бірмінгемі і зібрали декілька тисяч глядачів. Суперниками українця були американці, канадці, британці, але він їх з легкістю переміг.

- Ні-ні, називати мене баскетболістом не правильно. Я починав у баскетболі, але ще юним закинув його і сконцентрувався саме на данках. Тому я - данкер.

- Чим ці кидки так привабили?
- Свободою дій. Тут немає тренера, бо ти сам собі наставник, немає режимів - ти сам плануєш свій тренувальний графік. І тут у тебе повна свобода фантазії. Чим складніший трюк вигадаєш і виконаєш, тим більший кайф відчуваєш. Я вже 10 років займаюсь данками і досяг певного рівня. Мене запрошують на елітні змагання та шоу-виступи.

- Що основне у данк-контесті?
- Висота стрибка. У найкращих своїх кондиціях я відриваюся від землі на 120  сантиметрів. Можливо, для професійних легкоатлетів-стрибунів це не значна висота, але для данкерів це величезний показник. І вже на такій висоті можна крутити трюки.

- Хто вам вигадує усі ці кульбіти?
- Все сам. Дивишся як роблять інші, додаєш щось своє і тренуєшся. Можливо для когось це виглядає розвагою, але для мене це важка щоденна праця і не лише з м’ячем. Це і тренажерний зал, і дієти перед змаганнями, бо кожен зайвий грам відіграє велику роль. Ми професіонали, які постійно тренуються.

- Для вас це хоббі чи робота?
- Колись це було виключно хоббі. Я навіть не мав уявлення, що на цьому можна заробляти. Коли я починав, тоді ще не мав інтернету і навіть не знав, що відбуваються схожі змагання. Я робив це просто для себе. Але з часом вийшов на відповідний рівень і мене почали запрошувати на еліт-змагання. І в підсумку хоббі переросло в улюблену і досить високооплачувану роботу.

- Які гонорари отримують данкери?
- Залежно від рівня турніру. Буває, що організатори запрошують тебе на сталу суму, буває, що твій гонорар залежить від результату виступу. Скажімо переможці данкер-турнірів, які проводяться під егідою ФІБА 3х3, отримують чек на дві тисячі доларів. Бувають вищі гонорари, бувають нижчі.

- Шоу данкерів пішло з НБА. В Україні багато людей займаються цим видом спорту?
- Багато. І якщо взяти трьох найкращих українських данкерів, то на чемпіонаті світу ми б були одними з найкращих. У трійці були б гарантовано. Проблема хіба в тому, що у нашому виді спорту ще не проводять чемпіонатів світу (усміхається). Але данк-контест стрімко розвивається по всьому світу і такі змагання не за горами. Наразі є хіба комерційні турніри, шоу-програми перед баскетбольними матчами. В Європі їх проводять багато і українці там завжди одні з найкращих.

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности