180 команд начинают борьбу в Студенческой баскетбольной лиге Украины

Финальный этап соревнований текущего сезона пройдет в регионах

180 команд начинают борьбу в Студенческой баскетбольной лиге Украины
© fbu.ua

У сезоні 2016/2017 років у Студентській баскетбольній лізі України значно зросла кількість команд учасниць. Азарт і драйв гри у помаранчевий м’яч залучив у свої чарівні тенети нових прихильників зі студентської лави. Якщо минулого року в СБЛУ змагалися 111 чоловічих і 38 жіночих команд, то цього року їхня кількість збільшилася на 69 і 32 колективи відповідно. Тепер стукіт баскетбольних м’ячів, здається, супроводжує навчання усіх студентів – хоча це не так. Кількість учасників зупинилася на позначці 180 чоловічих і 70 жіночих команд. Потенційно ці показники ще можуть зрости, особливо серед представниць прекрасної статі, але вже не у цьому сезоні.

Формат чемпіонату:
СБЛУ проводиться у три етапи: І етап – регіональний (обласний), ІІ етап – півфінал СБЛУ (фінал Дивізіону), ІІІ етап – фінал СБЛУ.

Перший етап - регіональний етап (листопад - березень).
Система змагань визначається органом, що відповідає за проведення змагань в регіоні, та затверджується директоратом Чемпіонату України.

Другий етап – півфінальний етап СБЛУ (березень - квітень).
Команди-переможці регіональних етапів за квотою Директорату Чемпіонату утворюють чотири півфінальні дивізіони по вісім команд кожен (дівчата – 2 дивізіони по 4 команди). У кожному дивізіоні команди утворюють дві групи по чотири команди та грають за коловою системою в одне коло (дівчата грають в дивізіонах за коловою системою в одне коло). Перше та друге місце групи утворюють півфінальні пари та грають за «оліміпійською» системою, визначаючи між собою 1-2 місця дивізіону.

Третій етап – фінальні змагання Чемпіонату України серед чоловічих і жіночих студентських команд (квітень - травень).
Команди, що посіли 1-2 місця в своїх дивізіонах грають ¼ фіналу за кубковою системою (одну гру вдома та одну гру на виїзді - дві гри, як одна), переможці жеребкуванням утворюють півфінальні пари (1 місце умовної групи А зіграє з 2 місцем умовної групи Б; 2 місце групи А зіграє з 1 місцем групи Б), які грають до 2х перемог. Фінал та гра за 3-4 місце грається до 2х перемог. Господар майданчику першої гри визначається жеребкуванням.

Основним нововведенням є відмова від так званого «Фіналу восьми», який минулого року проходив в столичному Палаці спорту. В сезоні 2016/2017 рр. планується провести фінал за кубковою системою плей-оф (одна гра на своєму майданчику, одна гра на майданчику суперника). Метою цих змін є популяризація баскетболу саме в регіонах та залучення якомога більшої армії вболівальників.

Чинним переможцем СБЛУ є команда запорізького класичного приватного Університету. За словами її тренера Олександра Скутельника чемпіони готові захистити титул і мають для цього усі можливості.

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Федерация баскетбола Украины

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности