Сергей РАФАИЛОВ: «Сейчас людьми никто не торгует»

Генеральный директор «Зари» рассказал о трансферных новостях луганского клуба

Сергей РАФАИЛОВ: «Сейчас людьми никто не торгует»

Луганська «Зоря» днями прибула на тренувальний збір в Туреччину. Про підготовку до сезону та останні трансферні новини розповів генеральний директор клубу Сергій Рафаїлов.

- Сергію Васильовичу, придбання нападника є пріоритетом «Зорі» у трансферній роботі цієї зими?
- Знаєте, людьми ніхто зараз не торгує, можна лише придбати трансферні права на футболіста. А людьми уже давно у нас не торгують. І ми, справді, хочемо придбати трансферні права на нападника.
 
- Підсилення шукаєте за кордоном?
- Так, шукаємо нападника-легіонера.
 
- Важко зараз запросити іноземця в Україну?

- Важко… У футболіста повинна бути велика любов до футболу і України або повинні бути великі гроші. Хороші гравці затребувані у себе на батьківщині або у своїх клубах. Звісно, іноземці охочіше їдуть у наші провідні клуби, де інші фінансові можливості і де є можливість засвітитися в єврокубках. Легіонерів у першу чергу цікавлять гроші, а в другу – можливість засвітитися в єврокубках і переїхати в більш сильний чемпіонат.
 
- Тобто, «Зорі» влітку було легше підписати іноземців, оскільки команда тоді грала в Лізі Європи?
- Команда і тепер перебуває в зоні потрапляння в Лігу Європи. Тому ми можемо запросити іноземця із перспективою пограти в єврокубках. Але завжди постає питання грошей.
 
- І раніше була надбавка для легіонерів за те, що наш чемпіонат не особливо популярний у Європі. Тепер ця надбавка зросла у зв’язку із подіями на Донбасі?
- Ні, я би не сказав… Просто з іноземцями, які пограли в благополучних країнах, дуже важко вести переговори, вони практично не готові їхати в Україну. Їх лякає ситуація у нашій країні. А надбавка, про яку ви говорили, для футболістів середнього рівня знизилася. Це пов’язано зі світовою кризою. Проблеми в економіці є не тільки в Україні, а в усіх. Тому влаштуватися в клуб із хорошим фінансуванням зараз дуже складно, оскільки футбольний ринок перенасичений.
 
- Ігор Калінін уже є гравцем «Зорі»?
- Так, ми з ним уклали контракт на два роки.
 
- Крім нападу, інші позиції в «Зорі» укомплектовані?
- Безперечно. Склад команди, що виступав у першій половині чемпіонату, в цілому буде збережено. За попередньою усною домовленістю, після першого збору з «Шахтарем», Максим Малишев і Руслан Маліновський повернуться в «Зорю». Інші позиції у нас укомплектовані. Крім того, маємо цілу групу молодих виконавців, своїх вихованців, які поїхали із командою на збір. Сподіваємося, що з часом вони усе сміливіше будуть стукати в двері першої команди.
 
- Лідерів вдасться зберегти «Зорі»?

- Не плануємо нікого відпускати. Хіба буде пропозиція, яка влаштує і клуб, і футболіста, будемо її розглядати у першу чергу з точки зору інтересу гравця. 
 
- Сергію Васильовичу, проясніть ситуацію із Лозинським?
- Лозинський у Лозані зумів відсудити в «Зорі» гроші. Є недосконалості у стосунках футболіста та клубу. Від цього нікуди не дінешся. У найближчому майбутньому, мені здається, ця ситуація зміниться. Тому що повинна бути взаємна відповідальність клуба та футболіста. Лозинському «Зоря» не відмовляється платити гроші попри те, що він відмовився підписати мирову угоду. Гроші ми йому виплатимо.
 
- Немає загрози заборони для «Зорі» проводити трансферну діяльність у зв’язку із цією справою?
- Теоретично згідно регламенту борг перед футболістом може бути підставою заборони на трансферну діяльність. Але на виконання зобов’язань є певний термін, думаю, ми вкладемося в ці терміни.
 
- Деякі українські клуби наклали табу на спаринги із росіянами. Яка позиція «Зорі» у цьому питанні?
- Звісно, важко зараз говорити про те, що ми далекі від політики. В наш складний час важко перебувати осторонь. Але не варто змішувати спорт і політику. Якби у нас була можливість зіграти із сильним російським клубом, ми би нею скористалися. Але наразі пропозицій не поступало.        

Гліб ВАКОЛЮК, «Футбол 24»

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Автор — Михаил Шаповалов, Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности