Суддівський футзальний корпус робить крок до світового рівня

У Будинку Футболу пройшов семінар ФІФА для арбітрів футзалу та спостерігачів арбітражу

Суддівський футзальний корпус робить крок до світового рівня

Один з найавторитетніших світових арбітрів футзалу Педро Галан напередодні працював у Києві, де провів дводенний семінар ФІФА для арбітрів та спостерігачів арбітражу української «Екстра-ліги».

У Будинку Футболу іспанця вітали перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов, асистент куратора системи арбітражу  у професіональному футболі України Лучано Лучі та президент АМФУ Сергій Владико. Пан Галан ознайомив арбітрів із програмою ФІФА «Refereeing Assistant Programme» та окреслив головне завдання для учасників семінару – уніфікувати критерії та Правила гри з футзалу, враховуючи останні доповнення та напрацювання ФІФА та УЄФА у цьому напрямку, задля їх єдиного трактування арбітрами та спостерігачами арбітражу у майбутніх матчах.

Крім того, сеньйор Галан акцентував свою увагу на вимогах ФІФА щодо трактування Правил гри з футзалу. Були обговорені ключові теми, що викликають найбільше непорозуміння серед гравців, тренерів та вболівальників, а саме: гра рукою, позбавлення суперника явної гольової можливості та оцінка єдиноборств, а також винесення дисциплінарних санкцій.

Перед відльотом до Іспанії пан Галан зазначив: «Я дуже вдячний Федерації футболу України і особливо президенту АМФУ Сергію Владико за те, що запросили мене попрацювати у вас.  Цей курс для ваших арбітрів – тільки початок. Адже ми будемо надавати будь-яку допомогу для того, щоб рівень ваших суддів підвищувався. Цей семінар був першим у черзі семінарів для арбітрів зі всього світу – і це свідчення того, що ФІФА і УЄФА вірять в український футзал! Наступного тижня я вирушаю до Коста-Ріки, де пройде наступний семінар, тож українські рефері обговорювали зміни до Правил у футзалі першими. Я дуже задоволений роботою у Києві й найближчими днями підготую звіт для керівництва ФІФА та УЄФА».Залишилися задоволені й наші учасники семінару. Голова комітету арбітрів АМФУ Юрій Веремчук так прокоментував підсумки заходу: «По-перше, я хочу подякувати всім, хто зробив такий подарунок українським арбітрам й надав можливість отримати важливі знання з перших вуст. Все було на найвищому рівні, навіть усі побутові питання були продумані. І по-друге. Що сказати про Педро Галана? Це педагог найвищого рівня, одним словом професіонал! Він у світовому футзалі – 35 років, і його авторитет у ФІФА та УЄФА непереконливий! Працювати з ним було одне задоволення, ми навіть жартували, що двох днів для семінару нам замало. Сеньйор Галан пообіцяв, що наступного разу буде більше часу для семінару з практичними зайняттями. Підсумовуючи, скажу – ми всі дуже задоволені».

Такі самі враження і у арбітра Романа Проця: «Містер Галан справжній профі! За два дні ми отримали максимум інформації, і ніхто в залі не позіхав – іспанець міцно тримав аудиторію! Цікаво було, коли обговорювали такі важливі моменти гри, як неспортивна поведінка і агресія на майданчику. Адже головне завдання – чітко виконувати інструкції та рекомендації ФІФА та єдине трактування Правил у світовому футзалі.  До речі, Педро Галан наприкінці семінару роздав нам відео-тест – мовляв, не багато арбітрів у світі проходять його на відмінно. Але українські арбітри с честю пройшли цей тест, після чого містер Галан був вражений рівнем підготовки наших суддів.До речі, українські арбітри приємно здивували своєю новою екіпіровкою. З`ясувалося, що перед самим семінаром АМФУ отримала на безоплатній основі комплекти форми від відомої у світі компанії JOMA. Минулого місяця  був проведений тендер серед відомих спортивних брендів, але тільки представники JOMA погодилися на умови АМФУ й надали повний «боєкомплект» спортивної екіпіровки для наших суддів. Крім нової форми, наші арбітри отримали і сертифікати семінару ФІФА.

На такій мажорній ноті завершився семінар для арбітрів та спостерігачів вітчизняного арбітражу, а Педро Галан на прощання пообіцяв якнайшвидше повернутися до Україну в майбутньому.futsal.com.ua

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Метки
Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2019 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности