ДИМІНСЬКИЙ: «На такий футбол я не прийду»

Почесний президент ФК «Карпати» Петро ДИМІНСЬКИЙ розказав про причини відставки головного тренера Олександра Іщенка

- Петре Петровичу, чому ви прийшли до висновку припинити тренерську роботу Олександра Іщенка в «Карпатах»?
- У кожного тренера є і хороші сторони, і недоліки. Я вважаю, що Олександр Іщенко як тренер багато чого навчив карпатівців, і сам навчився. Сьогодні «Карпати» певною мірою показують результат, набирають очки. Але на такий футбол, який демонструє команда, я як уболівальник, а не як власник, ходити не буду. Мене питали: чи задоволений я змістом гри, турнірним становищем команди? Але ж наше головне завдання – підготувати команду, розкрити сильні сторони молоді. Ніхто не має права змінювати курс керівництва. Омолодження потрібне для того, щоб стати командою європейського рівня. А для цього одних лише очок замало. Для цього потрібні розкриті таланти молодих гравців, яких у нас сьогодні є достатньо. Я хотів би бачити світло в кінці тунелю. Нині ми практично виконали завдання для команди на сезон. І для наших вболівальників, по суті, зараз немає різниці на якому ми місці, якщо не граємо в єврокубках. Мене турбує те, що гра «Карпат» не приносить морального задоволення ані гравцям, ані фанам, ані мені. Ми з Олександром Іщенком переговорили, вирішили залишитися друзями і надалі співпрацювати. У кожного тренера є максимум, який він може віддати команді. Я вважаю, що свій потенціал він вичерпав. Прийде інший тренер, який теж щось внесе в розвиток команди. Футбол заради очок мені не потрібен. Я хочу, щоб наш футбол розвивався так само стрімко, як розвивається інфраструктура клубу. Бо якщо гра команди не буде привабливою, то навіщо ж робити реконструкцію стадіону?

- Які матчі «Карпат» тренера Іщенка були привабливими?
- Це були матчі на зборах, коли ми грали проти «Хайдука» та «Вісли». Це були матчі європейського рівня – обіграти такі команди за рахунок біганини було нереально. І тому мене здивувало, що після зборів ми такий футбол не демонстрували. Я думав, що це тимчасово, потрібен ще час, але потім дійшов до висновку, що «Карпати» демонструють прагматичний футбол. А він не має майбутнього. Майбутнє – за видовищним футболом. Скажімо, матч півфіналу Ліги чемпіонів «Манчестер» – «Мілан». Скільки б не коштували там квитки, стадіон все-одно буде повним. Наш уболівальник розуміється на футболі. І він розуміє, що у нас щось не так. До усіх тренерів у мене завжди буде одна вимога: ми йтимемо шляхом виховання своїх кадрів. До речі, я вже мав розмову з головою облради Мирославом Сеником про те, щоб «Карпатам» віддали базу в смт. Янів під базу для першої команди. В такому разі базу в Брюховичах ми віддамо «дублю». Якщо ж нам ще віддадуть базу «Сокіл» в Брюховичах для побудови Дитячо-юнацької академії, то наблизимося до статусу європейської команди.

- Коли Олександр Іщенко став тренером «Карпат», то казав, що дасть шанс молодим гравцям, які до цього не грали за «основу», однак ніхто з них фактично так і не заграв. На ваш погляд, ці футболісти не готові чи тренер просто їм не довіряв?
- Це, власне, питання до самого Іщенка. Але мене цікавить, чому на Заході чи в Бразилії «зірками» часто стають вже в 17 років? А нашому вже 20-річному гравцю кажуть, що він ще молодий, не готовий... Це від головного тренера залежить. Сьогодні команду тренує Юрій Дячук-Ставицький. Думаю, найближчим часом, ми побачимо кардинальні зміни.

- Двоє гравців «Карпат» - Шмаков і Фещук - були лідерами команди, коли її тренував Юрій Михайлович. Натомість, за тренера Іщенка Фещук практично не грав, а Шмаков почав виступати гірше. У чому причина? Це прорахунки тренера чи гравці знизили до себе вимоги?
- Я вважаю, що у Фещука найкращі ігри ще попереду. А оцінку Шмакову дали наші уболівальники в останній грі. Я з ними солідарний, мене гра Шмакова не задовольняє навіть на 3%. Що з ним твориться, я не знаю. Мав з ним розмову, ніби все розуміє. Але слова розходяться з ділом.

- Які гравці прогресували за тренера Іщенка?
- Можу сказати, що команда краще стала виглядати у фізичному плані. Однак на рівні роботи з м’ячем ми «заштопорилися» на певному рівні. Думаю, найближчим часом ми побачимо, чи є прогрес в команді. Перед матчем проти «Таврії» в мене була розмова з тренерами та гравцями на тренуванні. Я висловив побажання як простий уболівальник. Я сказав, що навіть у випадку поразки ми вас зрозуміємо. Але лише тоді, коли ви продемонструєте змістовну гру. Змістовна гра – це колективна швидкість, колективна самовіддача, пресинг, культура пасу і вміння завершувати атаки ударами. І, звичайно, більше забитих м’ячів. Олександр Іщенко говорив, що нам бракує високих гравців, тому нам забивають. А я вважаю, що наші захисники неправильно обирають позицію. Вони повинні себе поводити так, як мати захищає дитину. В мене враження, що дехто з наших захисників не розуміє, що він робить на полі.

- Плюси і мінуси роботи Олександра Іщенка?
- Думаю, свої найкращі якості Іщенко тут не розкрив. Я б порадив йому більше довіряти своїм помічникам.

- Юрій Дячук-Ставицький – тимчасова фігура на тренерському містку? Чи паралельно ви шукатимете нового тренера?
- Поки що ми не думаємо про нового тренера. Ми думаємо про те, як налагодити тренувальний процес, який би дав можливість нашим гравцям розкритися повною мірою. Дячук-Ставицький змінить тренувальний процес, додасть гравцям впевненості у своїх силах. Останнім часом я помітив, що гравці були скутими. І на матчі проти «Таврії» я не бачив вогника в очах гравців. А це – найстрашніше...

Офсайт ФК «Карпати»

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности