Алена Шамотина завоевывает золотую медаль на юниорском ЧМ

Украинской спортсменке не было равных в секторе для метания молота

1861
0

Українка Альона Шамотіна стала переможницею юніорського чемпіонату світу.

Вже у першій спробі Альона показала суперницям, хто головний у секторі для метання молота, відправивши снаряд на 65,44 м. Але на цьому наша спортсменка не зупинилася і у п’ятій спробі додала до результату – 66,05 м. «Срібло» в угорки Реки Дьюрац (64,68 м), «бронзу» виграла гречанка Іліана Коросідоу (63,67 м).

Шамотіна стала першою в історії України спортсменкою, яка виграла медаль юніорського чемпіонату світу з метання молота. І відразу «золото». До цього перемагали лише юніори – Вадим Колесник (1988), Андрій Дебелий (1990), Вадим Грабовий (1992). Ігор Тугай у 1994 році приніс уже незалежній Україні «срібло».

Марина Бех пробилася до основного кола зі стрибків у довжину, але від вісімки фіналістів її відділив… другий стрибок. Перші дві спроби українці довелося виконувати при сильному зустрічному вітрі (-1,8 м/с та -2,2 м/с). За таких умов Марина приземлилася на позначках 5,95 м і 5,84 м. Третя спроба була з заступом.

5,95 м показала також шведка Елізе Малмберг, і саме вона пробилася до числа фіналістів. Другий найкращий стрибок у неї був на два сантиметри ліпшим, ніж у Марини. Бех дев’ята. Чемпіонкою світу серед юніорок стала Акела Джонс з Барбадосу (6,34 м). Срібну медаль виграла норвежка Надіа Акпанаасса (6,31 м), «бронза» у німкені Марісе Луцоло (6,24 м).

Українська семиборка Римма Гордієнко не змогла завершити змагання. Виконавши дві спроби з метання списа (28,59 м), наша спортсменка відмовилася від продовження боротьби в секторі і згодом була змушена пропустити й заключну 800-метрівку. Чемпіонкою світу серед юніорок стала британка Морган Лейк (6148 очок). До трійки найкращих також увійшли кубинка Йорхеліс Родрігес (6006) і голландка Надіне Віссер (5948).

Не вдалося пробитися до фіналу з бігу на 400 метрів Олексію Позднякову. Наш спортсмен у півфіналі був 14-м (47,43 с). Нагадаємо, у першому колі він встановив особистий рекорд, а всього на старт дистанції вийшли 50 атлетів з усього світу.