Открываем Бразилию вместе. Фанаты Алжира: «Волю – Україні!»

Очередные путевые заметки нашего спецкора в рамках проекта «Открываем Бразилию вместе!»

Открываем Бразилию вместе. Фанаты Алжира: «Волю – Україні!»
© Sport.ua
Матч Алжир – Росія закриває програму ігор Кубка світу в українському штаті Парана. Очікувалося, що перед грою будуть українські протести проти окупантів. Однак, обійшовши стадіон кілька разів в межах півтори години, так і не побачив хлопців в українських футболках чи  з прапорами або плакатами,  і за годину двадцять хвилин до початку гри зайшов на «Арену да Байшада». Щоправда, із ложі преси я бачив два українські прапори неподалік воріт Акінфеєва (у першому таймі). 
 
За інформацією місцевої куритибської преси, на матчі очікувалося близько 4 з половиною тисяч алжирців і десь 11 тисяч росіян. Чи так було насправді - сказати важко, бо на трибунах одні й інші розсіялися у жовтому кольорі бразильських футболок. Організованих секторів в жодної з країн не було.  Традиційною окрасою будь-якого матчу є уболівальниці, у штаті Парана у футбольного супорту – гарне обличчя! 





 
Перед стадіоном складалося враження, що алжирців більше. Вони  були більш яскравими у презентації своїй вболівальницьких настроїв: били у барабани, дзвеніли тарілками, співали пісень. «Віва,  Алжерія!» - гучно лунало під стадіоном. Натомість росіяни, традиційно для себе, ходили зі стурбованими і похмурими гримасами, кілька разів незлагоджено промукавши «Россия». 



 
А от алжирці, побачивши мою футболку, самі почали скандувати: «Freedom for Ukraine! No war! Peace for Ukraine!» («Волю – Україні!  Ні – війні! Мир Україні!»).   Уже вкотре на цьому чемпіонаті відчуваю повагу і підтримку, як тільки люди бачать, що я з України. Жодного поганого слова, лише віра у мир в нашій країні і побажання спокою.  Дякуємо світу за підтримку! Далі – дивіться відео.
 
 
До речі, ці хлопці, котрі гучно підтримали Україну перед ареною, продемонстрували арабську єдність, вивісивши шість прапорів – зліва направо: Палестини, Єгипту, Марокко, Судану, Об‘єднаних Арабських Еміратів і власне Алжиру. 

 
Черговий двійник Марадони з‘явився у Куритибі. Цей, щоправда, менше схожий на оригінал від того, якого я зустрів у Ріо, але він привертав увагу гучним хриплим криком, збираючи навколо себе натовпи бажаючих сфотографуватися. 

 
Соціальна акція від уряду штат Парана. Два вуличних двірники отримали квитки на заключний матч Кубка світу у своєму місті за те, що сумлінно прибирали вулиці. Хлопці ледь не розплакалися, коли отримали бажані перепустки на гру перед «Ареною да Байшада». Для цих скромних працівників потрапити на футбол – реалізація фантастичної мрії.



З іншого боку, вболівальників у футболках Бразилії на матчі було більше за будь-яких інших. Я розмовляв з багатьма, майже всі – з Куритиби або зі штату Парана. Тому складність в отриманні квитка у самій Бразилії – це, як на мене, байки. Вони тут всі один одного знають і один одному допомагають :)

 
Алжирці запам’яталися до матчу яскравими проходами перед ареною із прапорами у національних костюмах та з народними інструментами. Але справжній перфоменс видали «ультраси»  клубу «Атлетіко Паранаенсе», що грає на «Арені да Байшада». Величезний пластиковий череп і намальований череп на гігантському червоно-чорному прапорі – це їхні символи. А барабани й спів – це їхній голос! 

 




Украінці були на матчі Алжир - Росія ! Мені не вдалося іх побачити до гри, однак після матчу вони самі надіслали  мені 
підтвердження своєі присутності.  





 
«Відкриваємо Бразилію разом» завдяки спонсору проекту – компанії «Агробізнес».   
 
Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ, для Sport.ua
Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    airwolf77
    airwolf77, 28.06.2014 17:46
    0
    куча г...на поехало на парашу...кричав об 1/2 финала
    LIRus
    LIRus, 27.06.2014 20:54
    0
    Juriy Butterman фіга собі АНАЛІЗ!
    hammurapi77
    hammurapi77, 27.06.2014 16:17
    0
    да и вообще таких сообщений нужно побольше, потому что мы все время изучали то советскую историю то российскую историю Карамзина, а нужно изучать историю правдивую и проукраинскую, а она как видите очень страшная для России... далеко не все люди глупые и поймут.... если бы Донбасс не был бы однобоко зомбирован, то они бы этого что сейчас не допустили бы
    hammurapi77
    hammurapi77, 27.06.2014 16:09
    0
    Костя (Сумы), 27.06.2014 13:08
    Прочитал полностью, но я это и раньше все знал...Зачем столько труда вложил? А некоторым все равно не понять, даже если и прочтут...От себя могу только добавить, что мой земляк Ковпак никогда не воевал с бандеровцами, даже наоборот, предоставляли коридоры для прохода друг другу и поочереди херачили фашистов
    нормально и правильно человек сделал...далеко не все это знают.... только надо отметить и это очень важно, что все эти соединения боролись против большевистского режима и сталинизма, а украинские соединения за независимость Украины....просто некоторые думали что Германия поможет освободиться от России
    hammurapi77
    hammurapi77, 27.06.2014 14:38
    0
    я сразу сказал что алжирцы наши браться и по братски сделали все что надо
    serg6910
    serg6910, 27.06.2014 14:31
    0
    Молодец так эту пидорашку.
    Костя (Сумы)
    Костя (Сумы), 27.06.2014 13:08
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Прочитал полностью, но я это и раньше все знал...Зачем столько труда вложил? А некоторым все равно не понять, даже если и прочтут...От себя могу только добавить, что мой земляк Ковпак никогда не воевал с бандеровцами, даже наоборот, предоставляли коридоры для прохода друг другу и поочереди херачили фашистов
    Serhiy (Миколаїв)
    Serhiy (Миколаїв), 27.06.2014 11:47
    0
    Главное что не рашистская сволочь.
    petjapupkin2
    petjapupkin2, 27.06.2014 11:41
    0
    Комментарий свернут. Показать
    та бля лучше обезьяны, чем такое как ты - хузнашо !
    alegofich
    alegofich, 27.06.2014 11:36
    0
    А твои алкоголики - наркоманы
    Костя (Сумы)
    Костя (Сумы), 27.06.2014 11:22
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Ну, чурки рассейские нам не братья это точно
    Istm
    online
    Istm, 27.06.2014 10:56
    0
    и вот кто нам действительно братья?
    comat
    comat, 27.06.2014 10:55
    0
    прикольно
    cherkassy
    cherkassy, 27.06.2014 10:31
    0
    Атмосфера шикарная)
    airwolf77
    airwolf77, 28.06.2014 17:46
    0
    куча г...на поехало на парашу...кричав об 1/2 финала
    LIRus
    LIRus, 27.06.2014 20:54
    0
    Juriy Butterman фіга собі АНАЛІЗ!
    hammurapi77
    hammurapi77, 27.06.2014 16:17
    0
    да и вообще таких сообщений нужно побольше, потому что мы все время изучали то советскую историю то российскую историю Карамзина, а нужно изучать историю правдивую и проукраинскую, а она как видите очень страшная для России... далеко не все люди глупые и поймут.... если бы Донбасс не был бы однобоко зомбирован, то они бы этого что сейчас не допустили бы
    hammurapi77
    hammurapi77, 27.06.2014 16:09
    0
    Костя (Сумы), 27.06.2014 13:08
    Прочитал полностью, но я это и раньше все знал...Зачем столько труда вложил? А некоторым все равно не понять, даже если и прочтут...От себя могу только добавить, что мой земляк Ковпак никогда не воевал с бандеровцами, даже наоборот, предоставляли коридоры для прохода друг другу и поочереди херачили фашистов
    нормально и правильно человек сделал...далеко не все это знают.... только надо отметить и это очень важно, что все эти соединения боролись против большевистского режима и сталинизма, а украинские соединения за независимость Украины....просто некоторые думали что Германия поможет освободиться от России
    hammurapi77
    hammurapi77, 27.06.2014 14:38
    0
    я сразу сказал что алжирцы наши браться и по братски сделали все что надо
    serg6910
    serg6910, 27.06.2014 14:31
    0
    Молодец так эту пидорашку.
    Костя (Сумы)
    Костя (Сумы), 27.06.2014 13:08
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Прочитал полностью, но я это и раньше все знал...Зачем столько труда вложил? А некоторым все равно не понять, даже если и прочтут...От себя могу только добавить, что мой земляк Ковпак никогда не воевал с бандеровцами, даже наоборот, предоставляли коридоры для прохода друг другу и поочереди херачили фашистов
    Serhiy (Миколаїв)
    Serhiy (Миколаїв), 27.06.2014 11:47
    0
    Главное что не рашистская сволочь.
    petjapupkin2
    petjapupkin2, 27.06.2014 11:41
    0
    Комментарий свернут. Показать
    та бля лучше обезьяны, чем такое как ты - хузнашо !
    alegofich
    alegofich, 27.06.2014 11:36
    0
    А твои алкоголики - наркоманы
    Костя (Сумы)
    Костя (Сумы), 27.06.2014 11:22
    0
    Комментарий свернут. Показать
    Ну, чурки рассейские нам не братья это точно
    Istm
    online
    Istm, 27.06.2014 10:56
    0
    и вот кто нам действительно братья?
    comat
    comat, 27.06.2014 10:55
    0
    прикольно
    cherkassy
    cherkassy, 27.06.2014 10:31
    0
    Атмосфера шикарная)