Украинские легкоатлеты сохранили место в Суперлиге

Украинские спортсмены стали шестыми на командном чемпионате Европы

854
0
У німецькому Брауншвейгу завершився командний чемпіонат Європи з легкої атлетики. Українська команда за підсумками 40 видів набрала 272 очка і стала шостою. Це забезпечило нашим спортсменам прописку в Суперлізі й на наступний рік. Виграла турнір збірна Німеччини – 371 пункт.

На командній європейській першості в індивідуальних видах наші атлети тричі здобували перемоги, чотири рази були другими і посіли п'ять третіх сходинок.

Двічі перемогу на турнірі святкувала Анна Рижикова, яка спочатку тріумфувала на дистанції 400 метрів з бар'єрами (55,00 с), а потім з колегами по команді Дар'єю Приступою, Христиною Стуй та Ольгою Земляк показали найкращий результат в естафеті 4х400 м (3.27,66 хв).

Ще одним українцем, який посів перше місце в індивідуальній програмі став Андрій Проценко. На турнір наш спортсмен приїхав одним з фаворитів змагань зі стрибків у висоту і виправдав усі сподівання, які на нього покладали тренери й уболівальники. Взявши з першої спроби 2,30 м, він забезпечив собі перемогу.

На другій сходинці в Брауншвейгу побували Ольга Саладуха (потрійний стрибок, 14,33 м), з особистим рекордом Ганна Гацько-Федусова (метання списа, 63,01 м), Оксана Окунева (стрибки у висоту, 1,95 м) та Наталія Погребняк (біг, 200 м - 23,13 с).

Ольга Ляхова повторила минулорічний успіх і фінішувала третьою з бігу на 800 метрів (2.03,39 хв). Тим же може похвалитися й Ольга Земляк. Вона була третьою на дистанції 400 метрів (52,28 с). Подібні досягнення у Максима Богдана (метання списа, 80,93 м), Наталії Прищепи (біг, 1500 м - 4.15,71 хв) та Віктора Кузнецова (потрійний стрибок, 16,63 м).

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав українських спортсменів та тренерський склад нашої збірної з високими досягненнями на командному чемпіонаті Європи, побажавши подальших впевнених стартів, спортивної завзятості й азарту та нових перемог.