1572
0

Оляновская установила рекорд Украины в ходьбе на 20 км

Украинка показала седьмой результат на соревнованиях в Китае

Українка Людмила Оляновська на Кубку світу зі спортивної ходьби, який приймає Тайцан, встановила національний рекорд України на дистанції 20 км.

Ходьба на 20 км серед жінок завершувала програму першого дня Кубка світу. Людмила Оляновська на ІААФ «Челленджі» в Лугано, у березні, була п’ятою і встановила в Швейцарії особистий рекорд (1:29.26 год). Початок змагань у Тайцані показав: Людмила готова на значно більше. Українка з перших кілометрів дистанції стала одноосібним лідером і з кожним колом лише нарощувала темп. Після 12 км вона випереджала основну групу переслідувачів на 20 секунд, подолавши цю частину дистанції за 52.59 хв.

На 13-му кілометрі росіянка Аніся Кірдяпкіна почала прискорюватися і зуміла обійти Оляновську. Прискорились і інші суперниці. Тривалий час Людмила продовжувала боротися за медалі, проте заключні три кілометри перекреслили шанси на нагороди. Тим не менш, виступ Оляновської, поза сумнівом, можна вважати перемогою. Вона фінішувала сьомою, при цьому повторила національний рекорд України – 1:27.27 год. Такий самий час у 2008 році, в Сумах, показала Віра Зозуля.

Кірдяпкіна виграла змагання з найкращим результатом сезону в світі – 1:26.31 год. Другою стала китаянка Хун Лю (1:26.58 год). Доля «бронзи» вирішилася на фініші, коли Ельміра Алембекова (1:27.02) на заключних метрах дистанції обійшла свою співвітчизницю Віру Соколову (1:27.03).

Українки в командному заліку посіли шосту сходинку. Інна Кашина фінішувала 33-ю (1:31.21 год), Олена Шумкіна – 41-ю (1:32.52), Галина Яковчук – 55-ю (1:35.48). Ольга Яковенко була дискваліфікована.

Трійку у командних змаганнях склали росіянки, китаянки і португалки. Усього на старт вийшли 88 учасниць.