Кубок України з футзалу. Цікаві факти і цифри

Вітчизняний кубковий трофей має свої рекорди і своїх рекордсменів

5335
0

27 квітня 2014 року у Черкасах на майданчику Палацу спорту «Будівельник» відбудеться 22-й за ліком фінал Кубка України. До цього кубкові фінали проходив в 8-ти містах: Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Сумах, Донецьку, Харкові, Івано-Франківську та Луганську. Найчастіше фінал проходив у Запоріжжі - 5 разів. Лише у 10 випадках фінал Кубка України грався на нейтральному майданчику. В інших 11 фіналах 6 перемог здобули господарі і 5 - гості.

У трьох фіналах результат матчу вирішувався в додатковий час, ще в чотирьох - у серії післяматчевих пенальті. Найрезультативніший фінал вийшов в 1999 році в Запоріжжі: «Віннер Форд-Університет» - «Корпія» - 8:3. Найбільше голів у фінальному матчі забив Ігор Москвичов (Віннер Форд-Університет) - 4 м'ячі.

Максим Павленко є рекордсменом за кількістю титулів - він сім разів вигравав Кубок України в складі 4-х команд (2000, 2001 - «ІнтерКрАЗ», 2004 - «Шахтар», 2010 - «Тайм», 2011, 2012, 2013 - «Енергія»). Георгій Мельников, Олександр Косенко, Олег Безуглий, Ігор Москвичов вигравали Кубок у складі трьох команд. 6 разів Кубок України вигравали команди під керівництвом Станіслава Гончаренка - тричі «Інтеркас», двічі «Енергія», одного разу «Тайм».

8 разів володарі Кубка України вигравали одночасно і чемпіонат, оформивши таким чином «золотий дубль»: по 2 рази - одеський «Локомотив» і донецький «Шахтар», по одному - київський «Інтеркас», львівські «Тайм» та «Енергія».

Найбільше у фіналах брав участь донецький «Шахтар» («Укрсплав») - 6 разів. Двічі «Інтеркас» вигравав Кубок України у додатковий час. «Шахтар» 1 раз виграв фінал у додатковий час і 1 раз по пенальті.

Єдиною командою, якій вдалося зробити своєрідний «кубковий хет-трик», перемігши у трьох поспіль фіналах, стала львівська «Енергія». Відтак, почесний трофей, який розігрувався упродовж останніх 20 років, віддано на зберігання львівському клубу.

Двічі поспіль Кубок України вигравали донецький «Шахтар», дніпропетровський «Механізатор», одеський «Локомотив» і київський «ІнтерКраз». Почесний трофей завойовували три команди зі Львова - ТВД, «Тайм», «Енергія». Володарями Кубка ставали по дві команди з одного міста: Дніпропетровська, Києва та Запоріжжя.

У 1999 році фінальна частина була проведена наступним чином. В одному місті протягом двох днів були зіграні півфінали і фінал. У 2011 році у Запоріжжі була спроба повторити цю схему, але в останній момент донецький «Шахтар» відмовився від участі. Відтак, три роки тому у фінальній частині взяли участь лише 3 команди. Натомість повноцінний «Фінал чотирьох» відбувся у 2012-му в Івано-Франківську.

У форматі «Фіналу восьми» Кубок України був розіграний двічі - у 2010 році в Харкові і торік у Луганську. Першого дня були зіграні чвертьфінали, за підсумками яких наступного дня відбулися півфінальні матчі. Далі для фіналістів був день відпочинку, після чого і визначився володар трофею. Цьогоріч вирішальні кубкові матчі впродовж трьох днів 25-27 квітня прийматимуть Черкаси.