Павел ШКАПЕНКО: Запорожская школа – одна из лучших в Украине

Экс-игрок запорожского «Металлурга» считает, что свои кадры нужно беречь и ценить

Павел ШКАПЕНКО: Запорожская школа – одна из лучших в Украине

— Запорізьку школу вважаю однією з найкращих в Україні, мабуть, чи не кращою, враховуючи, скільки випускників «Металурга» зараз грають в командах вищого та нижчих дивізіонів. Велика заслуга в цьому керівника школи Леоніда Ключика, тренера Юрія Маркіна, який був патріотом запорізького «Металурга» і зараз передає свій досвід молодому поколінню. Працюють у школі й інші вихователі, які понюхали пороху великого футболу.

Не хотів переходити на персоналії, але навіть київське «Динамо» звернулось до послуг не власних голкіперів, а вихованців запорізького клубу — Станіслава Богуша та Максима Коваля. Те, що у першого не все вийшло — інше питання. Але впевнений, Богуш ще покаже себе. На хорошому рахунку в «Чорноморці» Дмитро Безотосний, який працює пліч-о-пліч з колишнім тренером воротарів «Металурга» Андрієм Глущенком. На мій погляд, власні кадри треба берегти і цінувати.

Багато футболістів ще не встигли як слід пограти за «Металург», як уже опинилися в інших командах. Едуард Соболь тільки-но засвітився, як тут-таки перейшов у «Шахтар». Сергій Кривцов також обрав варіант з Донецьком, небагато погравши в Запоріжжі. Андрій Цуріков і Сергій Сидорчук тільки-но почали розправляти крила в «Металурзі», як їх покликали в «Динамо». Від «УФ» дізнався, що 18-річний Валерій Лучкевич, який виступав за команду 19-річних, лише кілька разів виходив на поле в складі молодіжної команди, а його вже переманив у свої ряди «Дніпро». Може, й добре, що хлопець перебрався в такий амбіційний клуб. Але, з іншого боку, якщо запорізька команда збирається покращувати свої результати, не можна так розкидатися власними футболістами. Негоже клубу, у якого стільки кваліфікованих вихованців, животіти на дні турнірної таблиці.

Відомо, що не залишаться в Запоріжжі Євген Опанасенко і Євген Пісоцький, які перейдуть в інші команди на правах вільних агентів. Як це можна пояснити? Недалекоглядністю керівництва? Не знаю. Раніше у «Металурга» часто мінялися керівники, але останнім часом у цьому питанні наче намітилася стабільність. Те саме хочеться бачити і стосовно команди, тренерського штабу. Прикро, що такі вихованці клубу, як Опанасенко і Пісоцький, будуть приносити користь не «Металургу».

Хотів би ще наголосити, що колишні футболісти запорізької команди не поспішають повертатися до рідної домівки. Так, Володимир Аржанов волів продовжити кар’єру не в «Металурзі», а в «Чорноморці». Звичайно, може, йому просто не пропонували повернутися. Але, на мій погляд, такий гравець, як Аржанов, який спроможний і сам забити, і партнерам асистувати, міг би допомогти «Металургу».

Пригадую моє покоління, гравців 1971–73 років народження, — Іллю Близнюка, Ігоря Лучкевича, Сергія Ключика, Олексія Антюхіна, того ж Юрія Маркіна. І тоді, і зараз запорізька школа була вельми плодовитою. Сподіваюся, так буде і надалі.

ukrfootball.ua

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Автор — Михаил Шаповалов, Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2019 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности