Не день Запорожья. Карпаты уверенно обыгрывают Металлург

Безвыиграшная гостевая серия из 10 матчей подряд прервана + ВИДЕО

10933
38

Аналізуючи кадрові зміни порівняно з минулим туром на матч проти «Карпат», Сергій Пучков зробив декілька замін, зокрема в стартовому складі вперше з початку чемпіонату з’явився Максимов. Після одноматчевої паузи повернулися в основу Коротецький та Пісоцький. У складі гостей відбулася лише одна заміна – вперше потрапив до стартового складу досвідчений Льопа, який разом з Бартуловічем замінили Марселіньо та Еллу.

«Карпати» зі стартових хвилин  почали шукати шляхи взяття воріт «Металурга», і, як наслідок, Пучков, незадоволений діями захисника Коротецького, швидко замінив його на Матеуса. Запоріжці, оговтавшись від стартових атак суперників, самі почали активніше діяти у нападі, проте до небезпечних моментів справа не доходила. Зокрема бракувало влучності ударам Опанасенка.

Позиційна боротьба за м’яч проходила в основному на підступах до обох штрафних майданчиків і часом з порушенням правил. Небезпечно виконав штрафний удар Матяж, пробивши поруч з рамкою воріт. Згодом вперше виручив «Металург» Старцев, який лише другий матч проводив у складі запоріжців, і встиг відреагувати на удару в ближній кут Голодюка. Дальніми ударом намагалися вразити ціль Бартуловіч та Зеньов, але воротар у кидках ліквідовував небезпеки.

Лише під кінець тайму нагадав про себе кращий голеадор «Металурга» у цьому чемпіонату Штурко, невдало пробивши головою. Не приніс користі господарям і штрафний, який заробив екс-карпатівець Платон, проте Матяж влучив у «стінку». Бракувало влучності і Пісоцькому, який у падінні пробив в декількох метрах від воріт.

Ледь розпочалась друга половина матчу, як м’яч побував у воротах «Металурга». Бартуловіч виконав кутовий з правого флангу і забутий захисниками Зеньов у падінні головою красиво пробив у дальній кут воріт Старцева. Так естонець перервав безгольову гостьову серію «Карпат», яка тривала 221 хвилину. Не встигли запоріжці оговтатись, як пропустили другий гол, і знову після стандарту. Голодюк виконав штрафний, направивши м’яч на Бартуловіча, який головою і пробив повз Старцева. Так хорватський легіонер зробив собі подарунок у свій День народження.

Підопічні Пучкова після цього стали поспішати з атакуючими діями і швидко переходили центр поля. Одну з атак міг завершити Пісоцький, але пробив сходу в руки Ільющенкову.  Потужний удар же Штурка прийшовся у … голову Лео, відправивши  бразильця у нокдаун.

«Зелено-білі» не відсиджувались в обороні і реалізували швидку контратаку. Бохашвілі вивів у прорив Зеньова, який вийшовши на побачення зі Старцевим, технічно перекинув м’яч через воротаря. Для Зеньова це був другий дубль у чемпіонатах, який став для «Карпат» ювілейним, 10-м, проведеним у Прем’єр-лізі на чужих полях.

Господарі поля намагались провести бодай гол престижу. Якщо удар Лео прийшовся впритул зі стійкою воріт, то після удару Нестерова м’яч влучив у стійку. І все ж зусилля господарів під завісу матчу матеріалізувались у гол. Неприкритий Шевчук першим встиг на добивання м’яча, якого відбив воротар після дальнього удару Нестерова.

Так «Карпати» вперше у чемпіонатах забили у Запоріжжі три голи і вперше здолали «Металург» з рахунком 3:1, перервавши свою безвиграшну гостьову серію з 10 (!) ігор, яка, до речі, розпочалася у березні саме у Запоріжжі. Востаннє ж львівська команда забивала в гостях три голи ще у квітні 2011 року, коли з рахунком 3:0 розгромила «Волинь». «Металург» і у день міста Запоріжжя  не зумів перервати смугу невдач, збільшивши програшну у чемпіонатах серію до семи (!) ігор. Для Олександра Севідова це перша гостьова перемога за час його перебування на посту головного тренера «Карпат». Тепер для більшості гравців наступає календарна пауза, а капітан «Карпат» вперше вирушить до тренувального табору національної збірної України.