| Обновлено 15 августа 2013, 11:46
4009
1

Евробаскет U-16. Украина не смогла пробиться в четвертьфинал

Украинской команде не удалось вырвать победу на последних секундах в принципиальном противостоянии

4009
1
На вирішальний поєдинок за вихід до чвертьфіналу наші хлопці вийшли дуже мобілізованими та зарядженими на боротьбу. За три з половиною хвилини записали до свого активу три перехоплення (два Михайлюк, і одне Берьозкін), але жодного очка. Французи ж у своїх спробах були точними, тож повели - 6:0. Наші намагалися налагодити всій приціл ще протягом трьох хвилин. І їм це зрештою вдалося - блискуче кінцівку чверті провели Михайлюк і Марченко, котрі за дві з половиною хвилини принесли команді 11 очок. Причому триочковий Святослава за мить до сирени скоротив відставання України до мінімуму - 17:16. Протягом другої десятихвилинки перевага наших суперників коливалася від 2 до 7 очок: українці скорочували, французи - знову відривалися, і так кілька разів за чверть. У кінцівці першої половини зустрічі номінальні господарі реалізували три поспіль дальні кидки, а Кирило Марченко та Ростислав Лунський відповіли їм тією ж монетою. Відпочивати команди пішли за рахунку 36:31.

На початку другої половини гри корисними діями відзначився Люк Лубакі, за якихось 43 секунди записавши на свій рахунок данк, блок-шот на Михайлюку та два очки з-під кошика. Наш лідер не забарився з відповіддю - 5 очок поспіль від Святослава, і українська команда знову підібралася ближче до суперника. Однак скоротити це відставання навіть попри чергові влучні дальні наших снайперів, не вдалося - 48:42 перед четвертою чвертю, протягом перших п'яти хвилин якої французи утримували перевагу 5-7 очок. Триочковий Святослава Михайлюка на екваторі десятихвилинки дозволив українцям впритул наблизитися до суперника, однак тут же дальнім пострілом відповів Кевін Шам. За дві хвилини до завершення четвертої чверті влучність Михайлюка з лінії штрафних і Марченка з-за дуги робить рахунок 58:56. Шанс зрівняти цифри на табло мав Анатолій Хітьов, утім, двічі схибив з лінії штрафних, підбирання забрав Ноа, він же влучно атакував кошик нашої команди. У наступній атаці України Анатолій Хітьов реабілітувався за схиблені штрафні, подарувавши нашій збірній шанс на порятунок - 61:58 за хвилину до сирени. Українці прекрасно відзахищалися, а суперники сфолили на Кирилові Марченку, котрий реалізував один з двох. Наші хлопці і вдруге добре захистилися - Марченко забрав підбирання після хибного кидка Шама за 13 секунд до завершення основного часу. Та на жаль, нашим баскетболістам не судилося створити дива, про яке так благав кожен на трибунах Палацу спорту в ці 13 секунд. Наша команда зупинилася в миті від чвертьфіналу, однак скільки приємних незабутніх хвилин подарували ці хлопці всім, хто вболіває за них на домашньому Євро, адже сьогодні, як втім, і в попередніх матчах, вони грали серцем, вони старалися й билися до останнього.

Украина - Франция 59:61 (16:17, 15:19, 11:12, 17:13)

Украина: Зотов (0 + 6 подборов + 7 передач), Мусиенко (5), Мыхайлюк (24 + 3 перехвата + 8 потерь), Павлов (2), Березкин (5 + 6 подборов) - старт; Марченко (11), Лунский (9), Хитов (2), Ткаченко (1), Стародуб (0), Потапенко (0).

Франция: Гомбо (17 + 12 подборов + 4 перехвата + 3 блок-шота + 6 потерь), Лубаки (16 + 5 подборов), Лебоуф (9), Нуа (6 + 13 подборов + 3 блок-шота + 5 потерь), Она Эмбо (8), Шам (5), Блесс (0), Кортале (0), Денис (0), Шуафф

1. Хорватия 5-0