Мирослав СТУПАР: «Фол Адриано тянул на красную карточку»

Экс-арбитр ФИФА проанализировал работу судейских бригад в матчах минувшего тура чемпионата

Мирослав СТУПАР: «Фол Адриано тянул на красную карточку»

«Металіст» - «Іллічівець». Клас арбітра проявляється не в тому, що картку або штрафний дав чи не дав, а якраз у моментах, коли треба витримати паузу та застосувати принцип переваги. На 35-й хвилині матчу Сергій Березка не розібрався в епізоді, коли сам на сам із голкіпером вискочив Давид Таргамадзе, але перед цим у центрі поля Моледо порушив правила щодо Руслана Фоміна, тож арбітр вирішив призначити штрафний. Хоча повинен був дозволити продовжити гру, відтак рахунок міг би стати 1:0 на користь маріупольців.

«Карпати» - «Арсенал». Занадто багато емоцій у футболістів «Карпат» викликало призначення пенальті. Але цілком погоджуюся з Віталієм Годуляном. Захисник не має права так грати. Це не був вихід один на один, незрозуміло, навіщо було на куті штрафної зони стрибати в підкаті, не досягаючи м’яча. Ігор Пластун спочатку зіграв у тулуб, ноги нападника. «Чистий» пенальті. А повтори зайвий раз переконують, що порушення правил мало місце саме в штрафному майданчику.

Додам, що грубий фол щодо Дениса Васіна застосував Олександр Романчук, але чомусь не отримав попередження. Згодом суддя таки покарав Романчука.

«Дніпро» - «Зоря». На мій погляд, у цій зустрічі дуже добре діяв асистент арбітра. Було два спірні питання: щодо другого гола «Зорі» та відміненого взяття воріт «Дніпром». У першому випадку Ігор Чайковський перебував на одній лінії із захисником, і про офсайд не може йти мови. У другому акцентують увагу на Романові Зозулі, але цей гравець не був у положенні поза грою. Натомість Євген Селезньов перебував перед голкіпером і заважав йому, коли Зозуля пробивав по воротах.

Ще хотів би відмітити, що в одному з моментів грубо зіграв Іван Петряк. Фол був між жовтою та червоною карткою. Гравець «Зорі» отримав «гірчичник».

«Металург» Зп - «Волинь». У цьому поєдинку вже на першій хвилині арбітр Сергій Даньковський призначив пенальті, вважаю, абсолютно справедливий, бо захисник Сергій Симінін руками спинив прохід нападника господарів Юрія Штурка. Даньковський правильно вчинив, коли показав і друге попередження Симініну. У нас не тільки капітан, кожен гравець може, як то кажуть, «напихати» судді. Причому, рефері спочатку усно попередив футболіста, але той, очевидно, висловився, як він вихований, і справедливо побачив перед собою «червоне світло». Молодець, Даньковський, постояв за реноме арбітрів! Якби всі так діяли, повага до суддів була би набагато вищою. На полі не повинно бути брутальності, хамовитості та образ.

«Таврія» - «Говерла». Наче легкий матч для суддівства. Але один момент пройшов повз увагу Юрія Можаровського, коли Володимир Лисенко чи Дмитро Трухін (не запам’ятав, хто саме) з району 11-метрової пробивав по воротах, а йому відверто в’їхали в ногу. Майже, як Валєєву. Елементарний пенальті. Проте Можаровський промовчав. У іншому випадку м’яч у штрафній зоні «Таврії» поцілив у руку захиснику, який стелився на газон. Рефері був поруч, і, скоріше за все, правильно вчинив, бо гравець навмисно не грав рукою.

«Шахтар» - «Чорноморець». Грубий фол Луїса Адріано на Ринарові Валєєві в другому таймі тягнув на червону картку, та арбітр Юрій Мосейчук не показав навіть жовтої. Це є відверте порушення рекомендацій ФІФА і УЄФА. Бразилець зробив це навмисно, вдарив у район гомілки, що могло призвести до дуже серйозної травми. Інший суперечливий момент стався перед єдиним голом донеччан. Ні, сам гол не викликає сумнівів, інша річ, що перед цим мав місце явний фол на Олексієві Антонові, якого відверто штовхали у спину, але арбітр не призначив цілком очевидний штрафний.

У кінці першого тайму Рієра з другої спроби намагався поцілити у ворота, а м’яч натрапив на руку захисника. Хотів би наголосити на слові «натрапив», тому арбітр правильно вчинив, що не призначив 11-метровий.

«Динамо» - «Севастополь». Олександр Дердо впевнено провів матч, не розкидався картками. У футболі дозволяється контактна боротьба, тож треба розуміти, коли порушення відбувається в результаті звичайних єдиноборств, у центрі поля, а коли футболіст навмисно фолить, аби зірвати атаку. Останнє карається безапеляційною жовтою карткою.

«Український футбол»

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    grigson
    grigson, 30.07.2013 20:15
    0
    Мирослав Ступар как с неба упал - не знает, что судьям давать красные карточки игрокам Шахтера - строго запрещено.
    golsv
    golsv, 30.07.2013 20:04
    0
    Тогда уж вспомни как Срна хватал за горло Мандзюка(это так по спортивному) и т.д. и т.п.Нам, болельщикам ВСЕХ клубов УПЛ нужно говорить об уровне судейства в УПЛ.Уровень судейства = уровень чемпа.А на сегодня имеем:уже можно повесить золото с серебром и играть чемп дальше.
    golsv
    golsv, 30.07.2013 19:58
    0
    Очень правильная мысль (не моя):Уже сейчас вручить золотые и серебряные медали.Судейство тому подтверждение:судейкам, видимо запрещено давать карточки игрокам ШД.Теперь к ШД добавился МХ.С этими командами нужно играть вторыми составами.
    shpachok54
    shpachok54, 30.07.2013 17:43
    0
    А землеройки вчора так піщали, - дайте думку фахівця. Ось маєте Ступара, чи може вам Блатера подавай?
    nikolay1987dd
    nikolay1987dd, 30.07.2013 16:48
    0
    Красная карточка для Адриано не вписывалась в концепцию празднования 1025 летия крещения Руси, поэтому для того, чтобы не портить праздничное настроение "донецким", ее и не показали.
    CubiQ
    CubiQ, 30.07.2013 16:46
    0
    Всё правильно, за такие выкидоны прямая красная и дисквал матча на 3. Чтобы думал перед тем, как ногами махать.
    jekavayp
    online
    jekavayp, 30.07.2013 16:10
    0
    Не сильно удивлюсь, если КДК ФФУ, вообще не рассмотрит этот момент, например как момент когда СЫрна вырубил Инкума... все будет Донбасс
    AZ83
    AZ83, 30.07.2013 15:54
    0
    По правилам Андрею Ярмоленко судья вынес предупреждение,то есть было наказание.По Адриано наказания вовсе не было.Значит КДК ФФУ должна на основе видео дисквалифицировать Адриано на 3 игры,начиная с матча Шахтер-Динамо
    mikulenko1003
    mikulenko1003, 30.07.2013 15:35
    0
    ситуація з адріано виглядає вопієще що він навіть ніякого покарання не отримав.якщоб суддя дав хочаб жовту це виглядало би якось м'якіше.перестарався мосейчук зробив ще одну ведмежу вислугу ахмет-сану. дуже хочу щоб сахтар отодрали по-справжньому по-футбольному хоч в УКРАЇНІ хоч в європі..борусія це був тільки початок
    nik0_dim
    nik0_dim, 30.07.2013 15:23
    0
    .... Інший суперечливий момент стався перед єдиним голом донеччан. Ні, сам гол не викликає сумнівів, інша річ, що перед цим мав місце явний фол на Олексієві Антонові, якого відверто штовхали у спину, але арбітр не призначив цілком очевидний штрафний.....
    Какие могут быть еще вопросы???
    Chaikovskii
    Chaikovskii, 30.07.2013 15:15
    0
    Жека — 30.07.2013 15:06
    посмотри статистику трех игор по желтым карточкам:
    Шахтер - Говерла (1-2)
    Севастополь - Шахтер (4-1) !!!
    Шахтер - Черноморец (0-3) !!!!!!!!!
    stihl
    stihl, 30.07.2013 15:13
    0
    этот беспредельщик доиграется до того, что его просто сломают в каком-то матче, также беспардонно и жестко, как и действует на поле этот недофутболист
    Sashoff
    Sashoff, 30.07.2013 15:13
    0
    Шавки обижаются... а тявкает здесь только один клоун и это тело награждено инвайтом и сейчас что-то пытается помычать...
    Жека
    Жека, 30.07.2013 15:11
    0
    6лять, и какова органа я сюда залез, в этот рассадник троллей и е6анатов... бывайте
    Жека
    Жека, 30.07.2013 15:10
    0
    Внимательней читай что я пишу, а потом только тявкай и остри.
    Sashoff
    Sashoff, 30.07.2013 15:09
    0
    Так ныли или нет - определись уж наконец...
    Sashoff
    Sashoff, 30.07.2013 15:08
    0
    ну да, устное предупреждение и желтая это одно и тоже..
    Жека
    Жека, 30.07.2013 15:08
    0
    Тогда ныли Блохин и Ярмола, клоуны, которые даже правил не знают.
    Жека
    Жека, 30.07.2013 15:06
    0
    Логика в том, что и там и там была красная. Но реакция у неготорых абсолютно разная. То, что Ярмоле дали желтую - это подарок арбитра. Также как и устное для Адриано.
    Sashoff
    Sashoff, 30.07.2013 15:06
    0
    Так правильно, от днепро-динамовских и небыло вони - была только от ваших вонь.Ты фсе верно подметил...
    grigson
    grigson, 30.07.2013 20:15
    0
    Мирослав Ступар как с неба упал - не знает, что судьям давать красные карточки игрокам Шахтера - строго запрещено.
    golsv
    golsv, 30.07.2013 20:04
    0
    Тогда уж вспомни как Срна хватал за горло Мандзюка(это так по спортивному) и т.д. и т.п.Нам, болельщикам ВСЕХ клубов УПЛ нужно говорить об уровне судейства в УПЛ.Уровень судейства = уровень чемпа.А на сегодня имеем:уже можно повесить золото с серебром и играть чемп дальше.
    golsv
    golsv, 30.07.2013 19:58
    0
    Очень правильная мысль (не моя):Уже сейчас вручить золотые и серебряные медали.Судейство тому подтверждение:судейкам, видимо запрещено давать карточки игрокам ШД.Теперь к ШД добавился МХ.С этими командами нужно играть вторыми составами.
    shpachok54
    shpachok54, 30.07.2013 17:43
    0
    А землеройки вчора так піщали, - дайте думку фахівця. Ось маєте Ступара, чи може вам Блатера подавай?
    nikolay1987dd
    nikolay1987dd, 30.07.2013 16:48
    0
    Красная карточка для Адриано не вписывалась в концепцию празднования 1025 летия крещения Руси, поэтому для того, чтобы не портить праздничное настроение "донецким", ее и не показали.
    CubiQ
    CubiQ, 30.07.2013 16:46
    0
    Всё правильно, за такие выкидоны прямая красная и дисквал матча на 3. Чтобы думал перед тем, как ногами махать.
    jekavayp
    online
    jekavayp, 30.07.2013 16:10
    0
    Не сильно удивлюсь, если КДК ФФУ, вообще не рассмотрит этот момент, например как момент когда СЫрна вырубил Инкума... все будет Донбасс
    AZ83
    AZ83, 30.07.2013 15:54
    0
    По правилам Андрею Ярмоленко судья вынес предупреждение,то есть было наказание.По Адриано наказания вовсе не было.Значит КДК ФФУ должна на основе видео дисквалифицировать Адриано на 3 игры,начиная с матча Шахтер-Динамо
    mikulenko1003
    mikulenko1003, 30.07.2013 15:35
    0
    ситуація з адріано виглядає вопієще що він навіть ніякого покарання не отримав.якщоб суддя дав хочаб жовту це виглядало би якось м'якіше.перестарався мосейчук зробив ще одну ведмежу вислугу ахмет-сану. дуже хочу щоб сахтар отодрали по-справжньому по-футбольному хоч в УКРАЇНІ хоч в європі..борусія це був тільки початок
    nik0_dim
    nik0_dim, 30.07.2013 15:23
    0
    .... Інший суперечливий момент стався перед єдиним голом донеччан. Ні, сам гол не викликає сумнівів, інша річ, що перед цим мав місце явний фол на Олексієві Антонові, якого відверто штовхали у спину, але арбітр не призначив цілком очевидний штрафний.....
    Какие могут быть еще вопросы???
    Chaikovskii
    Chaikovskii, 30.07.2013 15:15
    0
    Жека — 30.07.2013 15:06
    посмотри статистику трех игор по желтым карточкам:
    Шахтер - Говерла (1-2)
    Севастополь - Шахтер (4-1) !!!
    Шахтер - Черноморец (0-3) !!!!!!!!!
    stihl
    stihl, 30.07.2013 15:13
    0
    этот беспредельщик доиграется до того, что его просто сломают в каком-то матче, также беспардонно и жестко, как и действует на поле этот недофутболист
    Sashoff
    Sashoff, 30.07.2013 15:13
    0
    Шавки обижаются... а тявкает здесь только один клоун и это тело награждено инвайтом и сейчас что-то пытается помычать...
    Жека
    Жека, 30.07.2013 15:11
    0
    6лять, и какова органа я сюда залез, в этот рассадник троллей и е6анатов... бывайте
    Жека
    Жека, 30.07.2013 15:10
    0
    Внимательней читай что я пишу, а потом только тявкай и остри.
    Sashoff
    Sashoff, 30.07.2013 15:09
    0
    Так ныли или нет - определись уж наконец...
    Sashoff
    Sashoff, 30.07.2013 15:08
    0
    ну да, устное предупреждение и желтая это одно и тоже..
    Жека
    Жека, 30.07.2013 15:08
    0
    Тогда ныли Блохин и Ярмола, клоуны, которые даже правил не знают.
    Жека
    Жека, 30.07.2013 15:06
    0
    Логика в том, что и там и там была красная. Но реакция у неготорых абсолютно разная. То, что Ярмоле дали желтую - это подарок арбитра. Также как и устное для Адриано.
    Sashoff
    Sashoff, 30.07.2013 15:06
    0
    Так правильно, от днепро-динамовских и небыло вони - была только от ваших вонь.Ты фсе верно подметил...